Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP De Chr. Jonge iisdub Emmanuel it Middelburg mocht ouder ruime belangstelling haar 25-jarig jubileum vieren De aanleg van de nieuwe rioleering wordt met voort varendheid doorgezet. Maar aan den Singel heeft de voorjaarsstemming daar wel wat onder te lijden. om bij schepen vol verladen te worden De MiddeUrurgsche yymnastiekvereeniyiny Achilles organiseerde een bonten avond onder den titel Geeft Acht. waar door de leden uitmuntende prestaties te zien werden gegeven. Groote ontroering is yewelct duur het tragisch auto-ongeval nabij Sluiskil, waarbij drie personen het leren verlorren. Onder Hoek wordt een partij boomt;n gerooid, het dijklandschap zal er helaas niet fraaier op worden. Mobilisatie beteekenl hoogconjunctuur in geperst stroo. Van heinde en ver worden de pakken in Breskens aangevoerd 't Loopt op een eiiul met de voorraden aardappelen en uien en de restanten worden vervoerd uit de havens van Noord-Beveland. Het kantoorgebouw der P.Z.E.M. te Middelburg begint nu zijn voltooiing te naderen en belooft een monumentale 'aanwinst voor den singel te worden. 11 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offieiaelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Volgens de erimineele statistiek over Zeeland is het aantal bekeuringen sterk gestegen. Deskundigen gelooven, dat dit ver oorzaakt is door de omstandigheid, dat alle suiker thans op den bon gaat. En dat nog wel niettegenstaande het product zoo zoet is! Inzake het conflict op de Middelburg - sehe groenteveiling ontvingen wij nog eenige markante brieven voor door zending. maar omdat "enige voorspel len. dat boontje wis en waarachtig om zijn loontje komt, zullen we er maar geen uitjes meer over verkoopen. Wij beseffen trouwens terdege, dat het hier om geen peuleschilletje gaat! Met ontzaglijk genoegen geven wij het bericht uit tuinderskringen weer, dat, dank zij 't verblijf van „de veld" in Zeeland, de prijzen van de knolselderij en de huzarensla flink omhoog liepen! Men meldt ons uit de goede stad Sluis, dat verschillende personen op groote hoogte boven hun gemeente een arend hebben zien vliegen. Wijl het onderzoek uitwees, dat deze personen allemaal in het bezit van arendsoogen waren, behoeft aan hun getuigenis niet getwijfeld te worden een vogel is het in ieder geval geweest Te 's Heer Hendrikskinderen is brand uitgebroken op den zolder van een herberg, waar soldaten in het stroo hadden geslapen. Aanvankelijk dacht men, dat de landsverdedigers met strijdvuur ge morst hadden, doch later zocht men naar een vonk uit de kachel! Uit Wemeldinge bereikten ons be richten over de geboorte van een drie ling bij een Zeeuwseh-Vlaamscli schip- persgezin. Dank zij dit feit, kon voor de eerste maal sinds September 1939 een volgeboekt schip de Schelde af varen Onze correspondent te Tliolen deelde ons mede. dat op last van het gemeente bestuur een viertal zwanen in de vest zijn geplaatst, wat een mooi gezicht opleverde. Tot behoud der droge voeten van degenen, die met deze „plaatsing" wa ren belast, heeft men eerst de vest leeg laten loopen. Uit Retrancliement bericht men ons. dat langs den breeden rijksweg een ligusterhaag geplant is, wat als een reuzen-verbetering wordt beschouwd. Aanvankelijk begrepen wij den zin dezer verbetering niet, docli men lichtte ons in, dat die te zoeken is in sneller verkeersverbindingen. Dank zij dezen aanplant, zit men nu in een wipje van Zeeuwsch-Vlaanderen uit in „den Haag"! De Middelburgselie rechter heeft een zware straf geëischt tegen een koopman uit Vlissingen. die zoo vermetel was geweest om op zijn invul-forinulieren niet te vermelden, dat hij tien kilo witte hoonen in voorraad had. Volgens bekende criminologen is dit de zwartste misdaad, die ooit op het gebied van witte boonen gepleegd is! Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11