mm Zeeuwsche Spori 19 over het veel sterker geachte Sluiskil. In deze tijden is alles immers mogelijk! Terneuzen behaalde geen groote overwinning op IJzendijke. Het werd in Neuzen slechts 2-0, wat pleit voorden strijdlust der IJzendijkenaren. Met Schoon- dijke botert het nog niet erg en nu weer werd met 4-0 van Aardenburg verloren. De ecnigszins gefor ceerde promotie, gevolgd door de buitengewone omstandigheden, speelt Schoondijke geducht parten. Breskens deed het kalmpjes aan en sloeg Oost burg met 3-1. Ken geheel normaal resultaat, waarbij de doelpunten-oogst van Breskens echter aan den mageren kant is. De Zeeuwen-reserves namen het op tegen de Mid delburg dito en geen van beide bracht het tot een doelpunt, wat hun niettemin beiden een puntoplevert. We verwachtten van de Middelburg-reserves iets meer. Zeelandia 2 deed het weer eens wat beter dan vorige week en sloeg Vlissingen 2 met 3-2. Ken aardig resultaat van Zeelandia 2, maar wanneer gaat deze ploeg nu eens wat constanter spelen En ten slotte liet H.K.C. andermaal een steek vallen, nu tegen Goesche Boys, waarvan met 2-1 verloren werd. Misschien onderschatten wij Goesche Boys een beetje, maar we hadden van H.K.C. wat meer ver wacht, minstens een gelijk spel. lntusschen bereikten de Boys twee weken achtereen een goed resultaat en het wordt oppassen tegen die knapen. Het belangrijkste feit in de competitie-wedstrij den van j.l. Zondag was, dat Vlissingen en R.C.S. ieder een punt verspeelden door tegen elkaar gelijk te spelen. Beide hadden nog gelijke kansen met Middelburg, doch hebben nu op de groen-witten een punt achterstand gekregen. De groen-witten zelf deden goed werk door De Zeeuwen te slaan, die ook altijd nog hetzelfde puntenaantal, ja, zelfs nog een punt meer, konden bereiken. Ook hun is nu de pas afgesneden en Middelburg heeft op de geheele linie één punt voorsprong. Met nog drie wedstrijden te spelen, achten wij de Middelbur gers wel in staat om dien voorsprong te behouden. In den wedstrijd van j.l. Zondag was althans veel te waardeeren en vooral vóór de rust en direct na de pauze zagen we soms een aantrekkelijke partij voet bal. De partijen wogen aardig tegen elkaar op gedu- Te Middelburg hadden Zaterdag korfbalweilsitijden plaids voor de zomercompetitie. Ken moment van den wedstrijd Swift 2-Zeelandia. In' een cinnigen aanval trachten de Zeelandiunen uit Hnnsweert te doelen. ■MBS Hg Middelburg-de Zeeuwen 4-2. De overwinningdie Middelburg op de Zeeuwen behaalde, was verdiend. Middelburg kwam weer uit met Vogel in de voorhoede, die reeds afscheid als speler scheen te hebben ge nomen, zooals hij geruchte was vernomen, en wiens wederverschijnen in het elftal geen verzwakking bleek. Uit een mooi samen^l tusschen Vogel en Borst, ook een nieuwe aanwinst voor Middelburg, werd het eerste doelpunt gescoord. rende de eerste helft, dpch direct na de rust was Mid delburg sterk in de pieerderlieid, wat in drie doel punten tot uiting kwam. Dit ging De Zepupten te vlug en te ver. Ze werden wakker en gingen er alles op zetten om 't verloren terrein voorzoover mogelijk te heroveren. Middelburg moest in het laatste deel van den wedstrijd waakzaam zijn en slaagde er in om den grootsten tegenstand te breken. Met twee tegenpunten werd de felle actie van De Zeeuwen beloond. Toch hebben de Vlissingers niet slecht ge speeld, doch het ontbreekt aan doorzetters, die het tot schieten brengen. Slechts zelden kreeg de Middel- burg-keeper warme handen, terwijl daartegenover Van Vlaanderen, naast enkele blunders, menig vinnig schot uit den Middelburg-aanval onschade lijk moest maken. Vlissingen heeft de eerste helft van de ontmoeting tegen R.C.S. gespeeld en de tweede helft aan de be zoekers overgelaten. De scheidsrechter, die blijkbaar moeilijkheden voorzag, blies ook zijn partij mee, wat het spelbeeld niet ten goede kwam. Bovendien wer den een drietal strafschoppen gegeven, wat ook al van 't goede te veel moet worden genoemd. Toen R.C.S. met de rust een 2-O-achterstand boekte, wer den de Souburgers oudergewoonte pas wakker en namen zij na de thee het spel in handen. Zij dwongen toen Vlissingen op de knieën en toonden hun meer derheid, door een 2-0-achterstand in een 2-3-voor- sprong om te zetten. Dan herhaalt zich weer, wat we bij R.C.S. reeds tientallen malen signaleerden, ze voelen zich de sterkste en de rijkste aan punten. Laat nu de tegenstander maar komen, we kunnen ze hebben! Vlissingen wordt iets vrijer gelaten in het spel en weet het spel op gelijke hoogte te brengen. Een fout in het strafschopgebied en R.C.S. ziet met den strafschop de leiding in handen van Middelburg overgaan. Dit was beslist niet noodig geweest als de Souburgers energiek waren blijven strijden. Ze hadden het best tot een overwinning kunnen bren gen. Goes werkte zich ook een eindje omhoog door het arme E.M.M., dat in deze afdeeling de slagen in casseert, te overwinnen. Met, 2-1 werden de Vlissin gers geslagen. In de derde klasse kon Corn Boys meester blijven l)e Zeeuwen verdedigen hardnekkig. De Vlissingsche damclub „Dammen is Denken vierde de vorige week met een ouderlingen damwedstrijd in haar clublokaal in de Palingstraat haar lö-jarig bestaan. Voetbal. Vlissingen-P.O.8. 3-3. Zondag stonden voor afd. B. der zu idelijke afdeeling spannend- op het programma. Vlissingen. H.C.S., Middelburg en de Zeeuwen, de kopdubs in d'ze afdeeling met onderling weinig verschil in kracht, kwamen tegen elkaar tusschen de krijtlijnen Vlissingen speelde tegen R.C.S. gelijk. Twee momenten uit dezen wedstrijd. Links: De keeper van h.C.S. onderschept een aanial. Rechts: Een gevaarlijke situatie voor de R.C.S.-veste.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19