ALLE WIJNHEID KOMT VAN NEUZEN Het middaguur heeft geslagen en de JsT euzenscht H.B.tS. stroomt leegrustig aanwant de injectie can wetenschap heeft blijkbaar de jonge gestellen een beetje aangegrepen. Havens, industrieën, handel, winkelcentrum, markt niet zonder reden groeide Neuzen in zoo weinige jaren tot de derde stad van Zeeland en niet voor niets ontwikkelde het zich tot het centrum van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, ja in menig opzicht van heel Zeeland-bezuiden-de-Schelde. Er zijn misschien andere steden in Zeeuwsch- Vlaanderen met oudere rechten en pretenties, met meer traditie en sfeer, met een ouder, soms monurnen - taler stadskarakter en stadsaspectmaar er is er geen met een moderner en opgewekter stadsleven. En nu mogen er in de huidige omstandigheden onder de opgesomde welvaartsbronnen al enkele zijn, die wat minder rijk beginnen te vloeien Neuzen bezit er nog andere, die Zeeuwsch-Vlaanderen be vloeien en bevruchtenbronnen van wijsheid en kennis, die zich door geen oorlogs toestand zoomaar laten verschrom pelen en uitdrogen. Want het is niet ten behoeve van de eigen inwoners alleen, dat Neu zen zijn Rijks H.B.S., zijn twee M.r.E.O.-scholenen zijn Ambachts school bezitvan heinde en ver uit het omliggende land trekt dagelijks de jeugd naar de stad om er zich aan de wetenschap te laven. En dat is een van de dingen, die aan het Nenzensehe stadsbeeld dat leven en die vroolijklieid ver schaffen, die stroom van eigen en vreemde schooljeugd, die er dage lijks door de straten trekt, speelsch en luidruchtig, 's morgens al vroeg, 's avonds op den terugweg, en vooral in het middaguur, wanneer een paar uur lang de buitenleerlingen den vrijen tijd in de stad doorbrengen, langs de straten, voor de winkels, in de lunchrooms, die er trouwe klanten aan hebben. Zoo trekt Neuzen de jeugd, de vroolijkheid, de Dal -it er voor vandaag weer op'M zware tasschen rol wijsheid verlaat de Zeeuwseh-Vlaamsche jevgd de M .V .L.O .-school. l)e les, waar gisteravond geen lijd voor was, kan onder de koffie nog wel even worden geleerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24