MARTINI LUX pfit is het jaïste moment voet 'n MAQTIMl een baan door Mi ^Ps sc/ioonheidsQeheVfr LUA TOILET ZEEP voorkomt Vermoeide Huid 27 gedaan, om u hier te krijgen. Ik heb Prescott op 't idee gebracht. Ik had er nu eenmaal mijn zinnen op gezet, dat u voor mijn vrouw kwam zorgen." Hij lachte over heel de breedte van zijn roode gezicht. „En ik hoopte meteen een beetje gezelligheid aan u te hebben, als u den tijd had." Anne wist nauwelijks, wat zij moest antwoorden op een zoo onbewimpelde verklaring. Ze zei verlegen „Ik vind 't erg vriendelijk van u, dat u me die kans geeft. En dat u zooveel vertrouwen in me hebt. Ik zal probeeren te bewijzen, dat ik uw vertrouwen waard ben." „In orde, hoor zuster." Hij knikte goedkeurend. „Bat wist ik vooruit wel." Zoo ging hij door, met evenveel smaak pratend als etenjJ. Gelijk de meeste mannen, die zich van onderaf hebben opgewerkt, kwam hij er al vlug toe, zijn levensgeschiedenis te verhalen. Hij was begonnen als fabrieksjongen en nu scheelde het niet veel, of hij was million- nair. Hij was buitengewoon in zijn schik met zijn succes met zijn prachtige huis, zijn auto's, zijn schilderijenver zameling, kortom met al zijn bezit tingen, en met den invloed, dien hij er aan ontleende. En burgemeester van Manchester werd hij ook! De uitdrukking van zijn gezicht werd wat milder, toen hij over zijn gezin begon te praten. Zijn vrouw, hoewel bijna steeds ziek, gaf hem generlei reden tot klagen, maar zijn zoon had een ongelukkig'huwelijk gesloten en was een mislukkeling geworden. Verder had hij alleen nog maar een nicht, Rose, een meisje van dei-tien, waar hij dol op was. Hij had haar op de heste kostschool in heel Engeland gedaan; zij werd, volgens zijn eigen trotsche woorden, „grootge bracht met de kinderen van de fijnste families." Hij hield niet op, voor Anne een aantal foto's van haar bekeken had. Bowley had blijkbaar nog onbepaal- den tijd door kunnen praten over Rose, over zichzelf en over het leven in 't algemeen. Maar de pendule op den schoorsteenmantel stond op twee uur. En Anne zat al lang naar die pendule te kijken. Partij trekkend van een in zinking in het gesprek zei ze rustig: ,,'t Wordt tijd dat ik terugga naar mijn patiënte, meneer Bowley. Mijn vrije uur is om." „Och kom, maak niet zoo'n haast!" zei hij. „Moeder de vrouw zal u best nog een minuut of vijf gunnen." Maar Anne schudde glimlachend haar hoofd. „Ik moet heusch gaan, meneer Bowley. Ik kan mijn werk niet laten liggen. U zoudt er heelemaal niet over gesticht zijn, als ik 't verwaarloosde." Zij stond op. En hij leek een beetje verslagen, omdat zij zoo plotseling in actie kwam en doordreef. Maar hij wist zijn gevoelens snel te beheerschen. Hij stond eveneens op, boog zich wat voor over en gaf een paar klopjes op haar hand. „Je heht gelijk, kind. Zaken gaan vóór vermaken. Daar heb ik me ook altijd aan gehouden, en 't heeft me geen windeieren gelegd." Hij lachte hartelijk. „Dus maak maar gauw dat u wegkomt. De groeten aan mijn vrouw. Ik zie u wel gauw weer. Zorg maar dat u 't hier prettig hebt. U hoeft maar te spreken, en Collins zorgt overal voor. En als er iets is, waar ik bij te pas moet komen, hoor ik 't wel. Niet vergeten!" Veertien dagen gingen snel voorbij. Maar tot Anne's bittere teleurstelling kon zij, hoe zij ook haar best deed, niet roemen op merkbare beterschap bij mevrouw Bowley. Toen zij pas in huis kwam had Anne, afgaand op de hou ding van haar patiënte, gehoopt op snellen, opzienbarenden vooruitgang. Maar de laatste paar dagen was de patiënte vreemd stil en neerslachtig gaan doen. Anne deed al het mogelijke, om die stemming te verdrijven. Maar hoe meer zij haar best deed, hoe erger de neerslachtigheid werd. Soms, als zij on verwachts opkeek, bemerkte zij, dat de zieke vrouw met een eigenaardigen en doordringenden blik naar haar keek. Zij vond het een zeer onaangenamen en volkomen on verklaarbaren toestand. Anne vond die laatste ervaring des te bedroevender, wijl zij er zoo naar snakte haar bekwaamheid te bewijzen en de hartelijkheid, die haar betoond werd, te vergelden. Nog nooit in haar leven was zij met zooveel onderscheiding behan deld. Zij werd er wel eens verlegen onder, dat haar zooveel attenties werden bewezen. Menigmaal, als zij op haar kamer kwam, vond zij er versche bloe men, of een schaaltje perziken uit de broeikas, of wat druiven, of zelfs een doos bonbons. Herhaaldelijk zei ze tegen Collins, dat ze 't niet prettig vond, dat 't heusch te veel was. Dan keek de butler, een man met een donker en somber gezicht, haar eens aan, zonder een spier te vertrekken, en zei, dat hij deed, wat hein werd opgedragen. Zij gooide het op een aceoordje met haar geweten door een groot gedeelte van de versnaperingen mee te nemen voor haar vriendinnen, als zij in haar vrijen tijd naar Hepperton ging. Men had daar in 't zusterhui» nog nooit zoo vaak en zoo koninklijk gesmuld. Op een ochtend tegen het einde van de tweede week, toen zij uit de dienst vertrekken terugkwam met een kan gerstewater dat zij voor mevrouw Bowley gereed had gemaakt, kwam zij Bowley zelf tegen. Hij had haast hij moest een paar inenschen ontmoeten in verband met de aanstaande burge meestersverkiezing. Maar toch bleef hij staan, hartelijk lachend. „U hebt vandaag uw halven dag, is 't niet?" zei hij. Ze keek er van op, dat hij zoo goed op de hoogte was. „Wilt u niet eens van den wagen gebruik maken vanmiddag? Hij staat er toch, en niemand heeft hem noodig. 't Zal u wel goed doen, als u eens buiten komt." Zij keek hem verward aan en schudde haar hoofd. „Ik mag 't heusch niet aannemen, meneer Bowley." „Doet u niet zoo gek," zei hij met plompe gemoedelijkheid. „Een auto ritje alleen, dat hindert toch niemand? Ik zal 't wel even tegen Collins zeggen, 't Lijkt me wel leuk voor u, om eens uit den band te springen." Wordf vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per. post f 1.75 per kwartaal by vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post< abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 1()1981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Bilistraat 142. Telefoon interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 4286. Giro ur. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. lel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Er worden bij „Van Laar 6 Co." verkoopsters gevraagd", vertelde Miephaar vriendin Ans. „Zullen we er eens op afgaan?" Miep werd aangenomen, Ans niet. „Ik heb het verspeeld door mijn onaantrekkelijke teint",mop perde Ans. „Een verkoopster moet er nnrdig uitzien." „Je zit altijd binnen'', zei Miep, „en dan krijg je een „vermoeide huid". Waarom gebrnik je geen Lnx Toilet Zeep, zoals de film- «terr£j»J U moet werkelijk Lux Toilet Zeep gaan ge bruiken. als U aanleg heeft voor een „ver moeide huid". Het zachte, werkzame schuim van deze toiletzeep doet in een paar dagen wonderen. Daarom wordt ze door zoveel beroemde filmsterren gebruikt. J ITZ 186 0141 Ans volgde deze raad enkreeg spoedig baan. dank zij Lnx Toilet Zeep. een bekoorlijke jonge filmsler. gebruikt lux Toilet Zeep: 9 van de 10 film sterren in Hollywood kunnen er niet meer buiten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27