APRIL DOET W AT HIJ WIL! ■I "frafeX" II i Ken fantasiejas met ritssluiting Al heeft Maart ons nóg zoo gedupeerd en ons zelfs het grootste deel van de traditioneele zomersclie dagen onthou den. dit wil nog lieele- maal niet zeggen, dat alle ellende geleden is en we ver der kunnen rekenen op een stralend "voorjaar. In ons land is het regen-tenue dan ook een factor van gewicht en dus kan het niet anders dan tot verheugenis stem men, dat de kledingindus trie meer en meer aandacht gaat schenken aan dit on misbaar onderdeel van onze garderobe. In tegenstelling met de laatste jaren neemt gabar dine weer een voorname plaats in, zij liet dan ook, dat het stijve klassieke model met hooge revers en vrij breede ceintuur heeft afgedaan en plaats gemaakt voor vlotte ontwerpen vol fantasie. Ook de gabardinecape doet weer opgeld, terwijl we naast het traditioneele beige, waarin zeker niet te veel grijs verwerkt mag zijn, vooral ook een flatteus mosterdgeel, resedagroen en bleu zien. Goedkooper, ijzersterk, practisch en bovendien nog flatteus, ten minste voor jonge, slanke figuren, zijn de sportieve jassen van Egyptisch katoen, die al dan niet een vierkant schouderstuk vertoonen. Deze gedurende den vorigen oorlog op de regenjassen van Engelsclie militairen geïnspireerde regenmantels hebben over het algemeen een split, wat vooral voor de vele fietsende jongeren van belang is. Wat beter van kwaliteit is Egyptisch linnen, dat heel veel lijkt op liet popeline waarvan ski-jakjes gemaakt worden, en dat in wat meer luxueuze bewerking en kleuren gebracht wordt. Een aardige variatie zijn de met gekleurde bolknoopjes gesloten splitten op den rug. Nu ook in -flip zoo'n ruime keus is, zal men waarschijn - f. f gaan grijpen naar de met gummi uit- ren van katoen of I ji^Sr H exemplaren maken. Staat de oorlog - l den invoer van ge ïmpregneerde zijde I' I eenigszins in den I Nlfe a^B HH weg en blijkt de hooge prijs ook een bezwaar, geïmpreg neerde wol is nog artikel. We Kunstzijde, gevoerd met gummi, levert bezwaren op, door dat '1 onaangenaam ruikt, zoodra de zon gaat schijnen, en onvoldoende lucht doorlaat. Bijzonder gemakkelijk zijn de jassen van geoliede zijde, die gemakkelijk in een taschje mei te nemen zijn. Dit exemplaar bestaat zelfs uit twee deelen. Ben doorzichtige paraplu kon menig ongeluk voorkomen. hierin alleraardigste fantasiestoffen en ruiten in vlotte moderne modellen, die niet alleen voor regen gereserveerd hoeven te blijven, doch ook met succes een gewonen zomermantel kunnen vervangen. Iets nieuws op dit gebied zijn de regenmantels van lichtgrijs flanel, dat waterdicht gemaakt i«. Ten slotte de geoliede zijde en liet doorzichtige pliofilm, die zóó uitermate licht zijn, dat ze gemakkelijk in een liand- taschje meegevoerd kunnen worden. Evenals de inschuif- paraplu's, die evenwel een geduchten concurrent gekregen A hebben aan de stuk-paraplu's met foedraal en knop van dezelfde leersoort. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, verdient het voor degenen, die een opvouwbaren regenmantel in haar taschje meenemen, aanbeveling om ter bescherming van haar hoed zoo'n los overtrekje van pliofilm, dat slechts enkele vier- j| kante centimeters in beslag neemt, ook een plaatsje te gunnen. Zoo'n mantel van geïmpregneerde icollen stof voldoet voor tweeërlei doeleinden, namelijk voorjaarsjas en regenmantel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 38