later, als je tanden hebt dan krijg je ook die lekkere, frissche Pastol op menseken d'r karakters te heb ben daar vergist hij zich nooit in, zeggen ze, maar ik moet eerlijk zeggen, ik voor mij vind nog 't gekste, dat hij Voetje Samuels erediet geeft. Hersens heet eigenlijk Armand Wil- kins. en ze noemen hem Hersens, omdat hij zoo link is. Iedereen hier in de stad kent 'in als een der grootste specialisten op 't gebied van dobbelen, en waterzoo bijhoort, en geen mennek weet, hoeveel lood Hersens wel heeft, behalve dat 't een aardige hoop is, want om 't even hoeveel geld er op tafel komt, Hersens krijgt 't vroeg of laat allemaal te grazen. Ik zou je nog een massa kun nen vertellen over Hersens, maar ik wou 't vandaag over Voetje Samuels hebben. 't. Was in een taaien winter in New York, toen zoo wat iedereen, die een spoorkaartje kon betalen, naar Miami of Havana of New Orleans was, en er niets meer in stad bleef dan plat- visch. 't Is nogal een dooie boel in de stad als de groote pieten weg zijn, en op een avond trof ik Voetje Samuels bij Mindy, en hij keek meer dan treurig. Hij vroeg me, of ik misschien toevallig een vijfje bij me had, maar ik geef natuurlijk geen vijfjes aan zulke lui als Voetje Samuels, en op 't eind zei hij, dat ie 't met me op een accoordje zou gooien voor twee, dus ik snapte wel. dat ie leelijk in de nesten zat, als ie van vijf dollar afzakte op twee. „Ik ben vies achter met m'n huur," zei Voetje, „en mijn hospita wil gewoon naar geen rede meer luisteren. Ze zet me o]» de keien, als ik niet direct wat op tafel leg, zegt. zeik heb er nog nooit zoo ellendig voorgestaan," zei Voetje. „Ik denk er al over, om wat erg mals te doen." Ik zou niet weten, wat Voetje Samuels voor erg mals zou kunnen doen, of 't moest werken zijn, en dat doet hij vast nooit, hoe 't ook met hem loopt. In al die jaren dat ik om Broadway heen- dwarrel hel) ik nog nooit een platvisch gezien, die 't zoo erg te kwaad kreeg, dat ie ging werken. Ik ben er eens bij geweest, dat. David de Kwast Voetje Samuels een karweitje aanbood - drank cliauffeeren van hier naar Philadelphia voor goed geldmaar Voetje bedankte er voor, want hij kon niet tegen de buitenlucht, zei-d-ie, en trouwens, zei Voetje, drankrijden is in strijd met de wet, daar kun je voor in de lik raken. Dus één ding weet ik wel: als Voetje iets doen gaat, is 't vast niets vermoeiends. „Hersens is nog in stad," zei ik tegen Voetje. „Waarom trek je hém niet bij z'n haren? Je bent zoo dik met 'm." „Daar zit juist de groote kneep," zei Voetje. „Hersens krijgt al een briefje van honderd van me, en dat denkt ie Maan dagmiddag vier uur van me te krijgen, en ik zou niet weten, waar ik honderd dollar vandaan moest halen, en dan reken ik nog niet eens 't tientje interest, dat ie moet hebben." „Wat dacht je dan te doen?" vroeg ik, want 't. was al Donderdag, dus Voetje had maar een schijntje tijd, om 't geld bij elkaar te krijgen. „Ik denk dat ik me maar ophang," zei Voetje, verschrikkelijk in den put. „Wie heeft er wat aan me? Familie of vrinden heb ik niet. en de wereld is zonder mij ook al zwaar genoeg. Ja, ik denk dat ik me maar van kant maak." „Je bent getikt," zei ik. „Je hebt je leven lang opgepast, dat de staat je niet ophangt zou je 't nou jezelf gaan doen? 't Is trouwens in strijd met de wet ook." „Kan me niet. schelen," zei Voetje. „Ik hen 't beu. Ik ben alles beu. Ik heb er genoeg van, om altijd platzak te zitten, ik heb nooit meer dan 'n paar kwartjes om tegen mekaar te rammelen in m'n broekzak. Al wat ik probeer, pakt ver- l keerd uit. 't Eenige dat me weerhoudt, om me op te knoopen, is dat briefje van honderd, dat Hersens nog van me krijgt, want. ik heb geen zin om achter m'n rug voor afzetter uitgemaakt te worden, als ik dood ben. En weet je wat 't ergste van alles is?" zei Voetje. „Ik ben verliefd. Ik ben verliefd op Hortense." „Hortense?" zei ik, reusachtig ver wonderd. „Maar, kerel, zoo'n dik. „Zwijg!" zei Voetje. „Zwijg onmid dellijk! Ik duld niet datje haar voor dik kerd uitmaakt of weet ik wat je zeggen wou, want ik hou van haar. Zonder haal kan ik niet leven. Zonder haar." zei Voetje, „wil ik niet eens meer leven." „Zoo." zei ik, „en wat zegt Hortense er van, dat je van haar houdt?" „Ze weet 't niet," zei Voetje. „Ik durf 't haar niet te zeggen, want als ik zeg. dat ik van 'r hou,verwacht ze natuurlijk dat ik een stelletje diamanten armban den voor d'r koop, en dat kan ik niet,. Maar ik geloof, dat ze wel een beetje gek op me is, want ze kijkt me op een zekere manier aan. Maar," zei Voetje, „er is er nóg een, die van d'r houdt, en die kan wél armbanden met toebehooren koopen. dus daar zit ik nogal mee. Wie 't is weel ik niet. en ik geloof niet dat Hortense veel om 'm geeft, maar een meisje kijkt natuurlijk altijd op tegen een jongen, die diamanten armbanden voor d'r kan koopen. Dus zal er wel niets anders voor me opzitten, dan dat ik me van kant maak." Ik schoot natuurlijk best, dat hij er geen steek van meende, en ik maakte me verder geen zorg over hem, want ik dacht: die wriemelt zich d'r wel op de een of andere manier uit, en ja hoor, den volgenden avond komt ie met 'n gezicht van wie-doet-me-wat bij Mindy binnen stappen. Hij had vast ergens flink tuk gekregen, dacht ik, want hij liep net. of ie vijfenzestig dollar in z'n zak had. Maar Voetje bleek alleen maar eén idee te hebben en ideeën, die vijfen zestig dollar op kunnen brengen, zijn er niet veel. „Ik heb vanmiddag op bed liggen den ken," zei Voetje, „en ik raakte aan 'l denken, hoe ik lood bij mekaar kou krijgen, om Hersens te betalen, en mis schien nog een paar lui, en mijn hospita, en dan nog een paar piek over te houden voor m'n begrafenis. En toen had ik '1 ineens. Ik ga m'n body verkoopen." Ik keek 'm natuurlijk een beetje gek aan, en ik vroeg, of ie dat eens uit won leggen, en dit was zijn ideehij ging een dokter opzoeken, die graag een dood lichaam had 0111 te studeeren, en dan wou hij '111 zijn lichaam verkoopen voor zooveel als ie krijgen kon, te leveren, zoodra hij zich had opgeknoopt, wat dan binnen een zekeren tijd zou gebeu ren. „Ik heb gehoord," zei Voetje, „dat die pillen altijd op zoek zijn naar lijken voor d'r snijkamer, en dat je tegenwoordig I niet makkelijk meer '11 goed lijk krijgt." „Hoeveel denk je. dat je body waard is?" vroeg ik. „Nou," zei Voetje, .zooiets van mijn omvang mag best een mille opbrengen." „Hoor eens, Voetje," zei ik, „als je 't mij vraagt, is 't een afschuwelijk idee. Ik heb persoonlijk niet veel verstand van zulke zaakjes, maar als dokters lijken koopen, geloof ik toch nooit, dat ze ze bij 't pond koopen. En ik geloof I ook niet, dat, je duizend dollar voor je body krijgt, vooral niet als je nog leeft, want hoe weet een dokter, dat je op tijd zult leveren?" „Non zeg," zei Voetje verontwaar digd, „iedereen weet toch zeker, dat ik mijn schuld altijd betaal? Ik kan Her sens als referentie opgeven, die zal tegen 1 in tuben 15, 25 en 40 ct. in doozen 10 en 20 ct. Nederlandsen Fabrikaat Vervolg op blz. 36 OUWEHAND's DIERENPARK Rhenen Grootsch Overweldigend!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 15