GEMENGD NIEUWS De heer IVFctber, thans chef van de verkeerspolitie te Utrecht, is benoemd tot hoofdinspecteur te En schede. Vorige week werd te Arnhem onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van de bemanning van het Engelsche vliegtuig, dat te Babberieh neerstortte, ter aarde besteld. De stoet, begeleid door een militair eere-escorte, op weg naar de begraafplaats. Het torentje van de Galileeërkerk te Leeuwarden, die ia 1472 door den Goutumer edelman Tjomme Wiarda gesticht werd, is reeds afgebroken thans is men bezig het dak te sloopen. De leerlingen van School. D te Kampen (beter bekend als „de Brunnepers"lieten eens zien, welke kunst werken zij tijdens de wintermaanden onder toezicht van den hoofdonderwijzer vervaardigden. Meester Smit bij het inrichten der tentoonstelling. Ds. J. F. Beerens, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Utrecht, herdacht zijn zilveren ambtsjubi leum. Talrijke autoriteiten en belangstellenden kwamen ter receptie hun geluk,wenschen aanbieden. Onze foto graaf vereeuwigde het mom.ent, waarop de president kerkvoogd, mr. C. Veen, ds. Beerens hartelijk de hand drukt. In een der bochten van den weg Rijssen-Nijverdal heeft men naast het wegdek betonnen palen aangebracht ten einde het stukrijden van den berm te voorkomen. Ds. Joh. Lunring, Ned. Herv. predikant te Oud- woude (Fr.), herdacht het feit, dat hij veertig jaar het predikambt vervulde. De stichting „Stads- en Academisch Ziekenhuis" heeft onlangs te Utrecht, een kliniek voor mondziekten en kaak- chirurgie geopend. Een kijkje in de operatiekamer. Het echtpaar E. de Graaf- W. Bouw meester te Tienhoven bij Maarssen vierde onder groote belangstelling het diamanten huwelijksfeest. Burgemeester K. P. Roege heeft dezer dagen zijn ambt neergelegd. De schei dende burgervader te midden van raads leden en personeel der gemeente Wan- neperveen. De eerw. heer 11. Frank, oppervoorzanger en gods - dienstonderwijzer bij de Joodsche gemeente te Leeuwardenzal op 1 Mei a.s. deze functies neerleg gen. Niet minder dan 47 jaren heeft hij het Ned. I sraêlietisch kerkgenoot schap gediend. Na, afloop van de faariijksche veemarkt, die verleden week te Stap horst (O.) werd gehouden, wierpen vier jongens uit baldadigheid stukken hout en plaggen tegen de woning van een bejaarden land bouwer, die niet in normalen toestand verkeerde. Plotseling schoot hij met, een jachtgeweer door het luikje in den zijwand op de jon gens, waarvan er drie getroffen werden. De vierde stond achter den boom en, ontsnapte aan het gevaareen der kinderen bleek ernstig gewond te zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30