mm ROOS Silvikrin MESJES CT. Professor Polland over Haren groeien door 35 mogen nemen, in plaats van met schande schien had, om mijn kliniek hier in weggestuurd te worden, mits zij zicli ver- Manchester te vestigen. Daarom ben plichtte tot geheimhouding. ik u dankbaar voor een heel aardig Er viel tegen dat alles weinig in te stukje dwarsboomerij." brengen. Anne begreep wel, dat zij het Zij kon niets zeggen. Zij drong haar veld zou moeten ruimen. Den volgenden tranen terug, en kon alleen maar haar morgen raakte Hepperton in opschud- hoofd buigen. Het bleef stil. ding door het verbazingwekkende nieuws, Hij keek haar nog steeds niet aan. dat zuster Lee ontslag had genomen en Eindelijk besloot hij over een maand vertrekken zou. „Ik weet niet, wat u voor plannen Anne werd bestormd met nieuws- hebt. En ik wil 't niet weten ook. Maar gierige vragen. Maar ze zei niets. Zelfs ik heb zoo'n idee, dat u niet makkelijk tegenover Nora en Glennie kon ze haar een geschikte positie zult vinden, nu u hart niet uitspreken. Er kwam gedrukt- op zoo'n manier uit Hepperton weggaat, heid over het vroolijke drietal. Volgens Nu lijkt 't me niet eerlijk, dat u in 't de algemeen bewering ging Anne weg om geheel geen vruchten zoudt plukken van familieredenen. Maardetweevriendinnen de goede diensten, die u hier als ver- vonden die verklaring onvoldoende. pleegster inderdaad bewezen hebt. Als Anne liep half wezenloos en diep onge- u dezen brief aan de directrice van het lukkig rond. Voor de tweede maal trof Trafalgar-ziekenkuis in Londen brengt, haar een ramp, die haar carrière ver- zal zij u de noodige hulp geven, 't Beste, stoorde, zonder dat zij er zelf schuld aan zuster Lee." had. Eenigen tijd hield zij vast aan de Hulpeloos nam zij de ong sloten enve- hoop, dat Bowley met de waarheid voor loppe aan, die hij haar toereikte. Hij den dag zou komen. Maar de gemoede- bood haar geen hand. Zij wist niet, wat lijke Matt kon bijwijlen verachtelijk laf zij nog zou moeten zeggen. Langzaam zijn. De schrik zat er bij hem in, en hij keerde zij zich om, en verliet met een meende zichzelf het best te kunnen martelend gevoel van vernietiging het helpen, door zijn mond te houden. Het vertrek. duurde niet lang, of Anne's laatste Toen zij onderweg was naar zaal C hoop stierf. hield de zuster van de operatiezaal haar Dr. Prescott kreeg zij een heele week staande. 11a het noodlottige voorval niet te zien. „Wat is er, Lee?" Er klonk in de vraag Eén keer liep hij haar in de gang voorbij, van zuster Carr een begrijpelijke, maar of zij lucht was. niet kwaad gemeende nieuwsgierigheid. Den volgenden Woensdag echter „Heeft Prescott je den mantel uitge- moest zij assisteeren in zijn operatie- veegd!" kamer. Na de operatie kon de ontmoeting, Anne schudde haar hoofd, waar zij zoo tegen opzag, niet uitblijven. „O," zei de zuster. „Je ziet er anders Toen zij hem in het zijvertrekje, waar hij wel naar uit! Hij had in ieder geval zich waschte, uit zijn witte jas hielp, zei 't land vanmiddag. En dat verwondert hij, zonder haar aan te kijken, met die me eigenlijk niets. Hij mag zeggenwat hij koelheid van stem, waardoor hij zich zoo wil, hij zal 't toch vast, niet prettig onderscheidde: vinden om weg te gaan." „Als ik goed gehoord heb, gaat u zich „Weggaan!" riep Anne verschrikt, verplaatsen naar andere sferen." „Wist je 't niet? Ik weet t al een Haar heele wezen kromp terug voor paar uren. Prescott en Sinclair hadden dien toon. Zij deed haar best, even on- 't er over, voor ze aan t opereeren gevoelig te praten. gingen- Bowley heeft definitief geweigerd „Dat is zoo, meneer." 't geld te geven. „Ik ben dat gemier en „Waar gaat u heen!" die tegenwerking beu," zei Prescott „Ik denk naar Londen. Mijn zuster, tegen Sinclair. „Er komt hier toch niets ziet uom familieredenenvan terecht, al wacht ik tot ik honderd Zij hakkelde en zweeg, met neerge- ben. Ik zal 't maar eens ergens anders slagen oogen. probeeren." In zijn stilzwijgen lag een wereld van Anne stond zuster Carr dof aan te spot. Hij nam den handdoek aan, dien ze staren. Ten volle begrijpend, welk motief hem toestak, en begon zijn handen af te er school achter Prescott's besluit, zijn drogen, vinger voor vinger met nauw- werkkring in Manchester op te geven, lettende aandacht bekijkend. Toen, als kon zij nog niet. Maar vaag, intuïtief zag een echte chirurg, drong hij recht tot zij, dat haar misplaatste bemoeienis het hart van haar ellende door. althans gedeeltelijk aansprakelijk was Hij zei ijzig: voor dat besluit. Zonder iets te zeggen, „Met de verhaaltjes van mevrouw wendde zij zich af en blindelings liep zij Bowley heb ik niets te maken. Maar ik weg. moet u wél bedanken, geloof ik. voor uw Op zaal C teruggekomen zocht zij bemoeienis met mijn zaken." eenzaamheid in het zaalkeukentje, en Zij zette de tanden op elkaar, ondraag- daar viel haar oog op den brief, dien lijk diep gekwetst door die toespeling op hij haar had meegegeven. Onwillekeurig haar ongelukkige, haar jammerlijke po- begon zij hem te lezen. Het was een ging, om Bowley's steun voor zijn kliniek prachtig getuigschrift, waann zij werd te winnen. aanbevolen voor de plaats van verpleeg- Onbarmhartig sprak hij verder. ster, die juist in het Trafalgar-zieken- „Uw belangstelling is natuurlijk vlei- huis te Londen vacant was. end. Maar u moet goed begrijpen, dat ik Anne kon haar afgepijnde gevoelig- niet wil, dat iemand zich met mijn zaken heden niet langer beheerschen. Met een bemoeit. Allerminst een verpleegster." gevoel, dat haar leven uiteengerafeld ,,'t Spijt mefluisterde zij. er. in een onherstelbare verwarring „Dat zal wel," antwoordde hij met gewikkeld was, liet zij zieh met haar even koude en biiicndo ironie. „Maar 't hoofd op het tafeltje vallen en snikte, kan u nooit erger spijten dan mij. Uw alsof haar hart brak. smaak voor dramatisch effect heeft voor goed alle kansen bedorven, die ik mis- Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenliage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6254 per kwartaal of f 0.1254 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7,65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswij tigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 265. Tele foon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. I0I9ÖI. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstiaai 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telcf. Interc. 286. Gironr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690 VIISSINGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar vormen onder de scheermesjes een klasse opzichzelf. Deprijs is verrassend laag,terwijl v if /J k/ de kwaliteit en vooral de duurzaamheid, onder de verbruikers alom wordt geroemd. Zij passen op de hierbij afgebeelde modellen Koop ook eens Zoo'n pakje en probeer ze zelfl Overal verkrijgbaar. GEFABRICEERD IN ENGELAND 35 big ft altijd tijd van experimenten van onwetenschappelij - ke middelen tegen roos en haat uitval is voorbij. De onderzoekingen van be faamde geleerden, zooals Dr. Weidner, Prof. Pohl-Pin- cus en Prof. Zuntz, hebben be wezen, dat haarveriics kan wor den voorkomen. Roos, haaruitval en kaalheid ontstaan, omdat de bloedsom loop de haarwortels niet meer voorziet van de 14 organische substanties, welke onmisbaar zijn voor den gezonden groei van het haar. Deze belangrijke ontdekking werd gedaan door Dr. Weidner, den bekenden bio-chemicus. Dr. Weidner vond tevens, dat de gezonde toestand alleen kan worden hersteld, wanneer de uitgeputte haarwortels worden gevoed met Silvikrin, dat de veertien organische substanties in dezelfde verhouding bevat, zooals ze in ons lichaam aanwezig zijn, althans moeten zijn. Hieraan dankt Silvikrin het groote succes bij roos. haaruitval en bij den groei van nieuw haar. Wat mankeert Uw baar? Lees de toelichting en koop nog beden bet preparaat voor Uw geval. Prof. Dr. Polland, de be kende dermatoloog en hoogleeraar, heeft een speciale studie gemaakt van roos, haaruitval en kaalheid en zegt: ,,Roos is het eerste symptoom van een gebrek aan haar- voedïng. Deze toestand leidt tot haaruitval en eindigt met kaalheid. Ik schrijf in zulke gevallen steeds Silvikrin voor - omdat het de natuurlijke voeding is voor de haar- oormende weefsels en de haarwortels." WAT U NOODIG HEEFT: SILVIKRIN LOTION Voor de dagelijkscbe verzorging van Uw haar. om U tegen roos en haaruitval te beschermen, de hoofdhuid gezond en het haar mooi en glanzend te houden. Wanneer Uw haar normaal groeit, dan zal het regelmatige gebruik van Silvikrin Lotion zijn gezondheid bestendigen. Flacon 1.25 en 2.25. NEO SILVIKRIN De geconcentreerde natuurlijke haarvoeding bij hardnekkige roos. bevigen haaruitval, dun haar. kale plekken en dreigende kaalheid. Flacon voor een maand f 3-60. In all'e goed* zaken verkrijgbaar. ROOS WAS BEZIG MIJN HAAR TE DOODEN. Deze enthousiaste brief is van iemand, die aan hevige roos leed en op het punt stond, zijn haar te verliezen: Mijne Heeren. Jarenlang leed lk aan haar uitval en roos. Ik probeerde van alles, doch niets hielp en lk «as ten einde raad. toen een specialist Sllvl - krln aanbeval. Een flacon daad de roos voor goed ver dwijnen en den haaruitval op houden. Mijn photo laat slen. hoa dik mijn haar thans la. dank si] Silvikrin w.g. R. Duyn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 35