HEUMATIEK KRUSCHEN SALTS if-y/ Deze wollen deken ziet er uit als nieuw: 39 tien ilagen van profiteered, vóór <lie zou ten minste zeggen..wat loopt die dokter de hypotheek opzegt." langzaam!" „Weet ik," zei Voetje, diep treurig. Er is geen verkeerslicht en haast „Maar nu ik dat lood heb, lijkt 't leven geen verkeer ook op dat uur van den me niet meer zoo onuitstaanbaar als nacht, en V oetje vloog me in een eerst, en heb ik leelijk spijt, dat ik dat ontzettende vaart voorbij. En een zaakje met dien dokter af heb gesloten, meter of twintig achter hem draafde Vooral," zei Voetje, „met 't oog op een oude heer met grijze baarden, en Horten se." dat was niemand anders dan dokter „Wat is er dan met Hortense?" Bodker. En wat meer zegt, hij had een vroeg ik. groot lang mes in zijn eene hand, en „Ik geloof, dat ze van me is begonnen bij iederen sprong probeerde hij, of hij te houden, sinds ik méér diamanten bij Voetje kon komen met dat mes. armbanden voor haar kan koopen dan Enfin, ik vond t nogal een eigenaar- die andere knaap," zei Voetje. „Als dig schouwspel, dus ik ging er achter- ik dat eene niet boven m'n hoofd had aan om te kijken wat t werd. want ik hangen, vroeg ik haar ten huwelijk, en snapte zóó. dat dokter Bodker pro- misschien deed ze 't wel ook." beerde. Voetje z'n body zelf te innen. „Nou." zei ik, „ga dan naar dokter Maar ik ben geen erge hardlooper, dus Snorremans toe en betaal hem zijn dui- in een minimum van tijd was ik ze kwijt ten terug, en zeg dat je van die snijka- -ik kon ze alleen nog maar op 't gehoor nier afziet - al zou je natuurlijk al dat af volgen, want die schoenen van lood niet hebben, als hij je bodv niet Voetje klepperden van je welste. eerst gekocht had." Ze sloegen de Vierenvijftigste straat „Ik ben bij 'm geweest," zei Voetje, oost in, en toen ik eindelijk aan den en ik zag. (lat hij dikke tranen in zijn hoek kwam, zag ik een oploopje halver - oogen had. „maar hij wou 't zaakje niet wege de straat voor den Rommelpot, ongedaan maken, zei hij. 't Geld pakt en ik begreep al, dat die oploop iets hij niet aan. zegt hij: mijn body wil liij met Voetje en dokter Bodker te maken hebben, omdat ik zoo'n raar gevormd had, vóór ik bij de deur kwamtoen hoofd heb. Ik heb hem viermaal zooveel zag ik, dat Voetje naar binnen ging, geboden als hij me betaald had, maar hij terwijl de dokter stond te klassineeren pakt 't niet aan. Mijn body moet stipt met Soldaat Sweeney, den portier, den eersten Maart afgeleverd worden, want in 't voorbijgaan had Voetje z(.,rf pij." tegen den Soldaat gezegd, dat ie dien „Weet Hortense van die afspraak?" ouden heer, die hem achterna zat, er niet vroee ik. 'n moest laten. En de Soldaat was een „Hortense? Welnee!" zei Voetje. „En goeie vrind van Voetje, dus die hield ik vertel 't haar ook nooit, want dan den dokter vast. denkt ze dat ik gek ben. en ze houdt niet Enfin, Hortense zat in denRommelpot van gekken. Ze heeft juist bezwaar tegen op Voetje te wachten, schijnt 't, en dien anderen knaap, waar ze diamanten ze keek er natuurlijk niet zuinig van armbanden van krijgt,, omdat ze vindt, op, dat Voetje zoo buiten adem binnen- dat ie een beetje getikt is, en als ze nou kwam; iedereen trouwens, ook Henri, denkt, dat ik ook getikt ben, heb je de ober, die me later verteld heeft, wat kans, dat ze me de bons geeft." er binnen voorviel, want ik stond bui- Tk zag natuurlijk wel in, dat 't een ten, zie je. toestand was, maar wat er aan te doen „Een gek zit me achterna met een was, wist ik niet. Ik legde 't geval den slagersmes," zei Voetje tegen Hortense. volgenden dag aan een vriend van me „Als hij binnenkomt ben ik voor de voor, die advocaat is, en die geloofde poes. Hij staat aa de deur om te i niet, dat de transactie door 't gerecht probeeren, of hij er in kan komen.' erkend zou worden, zei hij, maar ik wist Nu moet ik één ding voor Hortense zóó wel, dat Voetje Samuels er toch zeggen: durven doet ze genoeg, maar je geen rechtszaak van zou maken, want kunt van een dochter van bkush O den vorigen keer, dat Voetje bij 't ge- Brien natuurlijk ook niet anders ver recht was geweest, hadden ze hem als wachten. Méér lef dan Skush kan geen hoofdgetuige tien dagen vastgehouden, inensoh hebben. Henri, de ober, ver- Voetje kon vluchten, zei de advocaattelde me, dat Hortense heelemaal niet maar ik voor mij vond dat heelemaal zenuwachtig werd ze zei alleen, dat niet eerlijkHersens had notabene voor ze dien gek wel even zieri wou, die 'm ingestaan bij dokter Bodker, en trou- Voetje achterna zat. wens, ik geloofde nooit dat Voetje de De Rommelpot is boven een garage, beenen zou nemen, zoolang Hortense en het keukenraam kijkt in de Vieren- er nog was. Eén haartje van haar vijftigste straat uit, en terwijl dokter hoofd "was bij Voetje Samuels sterker Bodker met Soldaat Sweeney stond te dan de heete Atlantische kabel. smoezen hoorde ik een raam opendoen. Er ging een week voorbij, en ik kreeg en wie keek er naar buiten? Hortense. Voetje haast niet te zien, maarik hoorde, Ze sloeg één blik naar beneden en toen dat hij alle dobbeltafels en kaarttafels trok ze gauw haar hoofd naar binnen afschuimde en massa's won, en dat hij en Henri heeft me later verteld dat ze veel uitging met Hortense, die eindelijk riep: zoo goed in d'r armbanden zat, dat ze „Ilé, Voetje! Da's diezelfde gekke geen streepje plaats op haar armen oude vent, die me al die armbanden meer over had. stuurt, en die met me wil trouwen." Toen verliep er weer een week, en „En daar verkoop ik mijn body aan toevallig stond ik bij Mindy voor de zei Voetje, en toen vertelde hij Hortense deur om een uur of half vijf, en dacht de heele geschiedenis, ik er over, dat Voetje z'n tijd zoowat „Ik deed 't alleen voor jou, Horty,' om was, en hoe hij 't redden zou met zei oetje, maar dat loog hij natuurlijk, dokter Bodker, toen ik opeens een want hij was 't begonnen om Hersens, herrie als een oordeel verderop langs „Ik hou van je, en ik wou alleen een Broadway hoorde, en wat zie ik? Voetje beetje geld hebben, om je een paar pret- Samuels iiolt zoo hard. dat hij taxi's die tige weken te bezorgen, vóór ik dood ga. vijfendertig mijl per uur rijden voorbij- schiet, alsof ze stilstonden. Geen menscli Vervolg op fa/z. 43 BERICHT. Het voorjaarsnummer van Panorama is met i 8 pagina's uitgebreid tot een totaal van 48, exclusief j ,,De Humorist" en „Sjors De natuur vol beloften maar 't weertje wèl. Daar weten Rheumatieklijders over mee te praten. Die hebben drievoudige narigheid. Eerst de aanduidingen van scheuten en kramp, dén de ondragelijke pijnen zelf en daarna het geradbraakte gevoel, met vooruitzicht van nieuwe aan vallen, ja soms één aaneenschakeling van rampspoed en pijn. Die menschen brengt Kruschen Salts uitkomst,die helpt Kruschen om een nieuw leven te beginnen. Kruschen's zes minerale zouten bestrijden Uw kwaal in de oorzaak. Zij stellen lever, nieren en inge wanden in staat hunne natuurlijke functies weer krachtig uit te oefenen. Zoodra deze, met verjongde energie, het bloed zuiveren van pijnverwekkend, schadelijk zuur, nemen de Rheumatische pijnen in hevigheid af. Het weer krachtig stroomende bloed neemt alle opeengehoopte onzuiver heden in de circulatie op. die dan worden afgevoerd langs natuurlijken weg. Geen wonder, dat Kruschen's weldadige werking zich dan al gauw demon streert, en de pijnen allengs verminderen. Als Rheumatische pijnen U plagen en een steeds weerkeerende zorg zijn voor Uzelf en Uw gezin, begin dan liever vandaag dan morgen met Kruschen Salts. Het kan niet missen, het moet U goed doen Verkrijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot P&k)- Fabr.E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. Mevr. H. E. schreef: „Een maand of 15 geleden verging ik van de Rheu matische pijnen in de armen, rug en beenen. De pijnen in mijn ledema ten waren ondragelijk, zoodra ik in bed lag en wat begon door te war men. Vooral in mijn armen waren de pijnen ondrage lijk Tot ik bedacht, dat ik zooveel over Kruschen las. Ik begon er óók mee en ik ben nu zoo blij U te kunnen zeggen, dat de pijnen al een jaar zijn weggebleven". is het volkomen veilige wasmiddel voor het wassen van wollen dekens, daar het dadelijk oplost, zelfs in koud water. Lux geeft een weelde van zacht reinigend schuim, dat al het vuil verwijdert op een volkomen veilige manier. Met Lux voorkomt U, dat er onopgeloste zeep- deeltjes in het goed achterblijven, die de dekens stug maken, doen krimpen en verkleuren. En weet U wel, dat nieuwe dekens op het ogenblik heel veel geld kosten Zorg dus, dat Uw kostbare wollen dekens niet onnodig slijten door het gebruik van verkeerde wasmiddelen. Lux is veilig en goed koop, want het gewone pak kost maar 12'', ct. en het reuzenpak, dat bijzonder voordelig is, slechts 25 ct. LUX WASVOOR*CHRIFr flinke teil. Doe de deken hierin weer in het sop. Niet te lang Maak een lauw Lux-sop en haal deze voorzichtig heen in het sop laten staan. Daarna ruim spoelen in w de temperatuur als het waswater. Dan met koud wat azijn is toegevoegd, zorgvuldig naspoelen. Dat maakt de kleuren weer mooi fris. Drogen geschiedt het best over een droogrek en niet bij een warme kachel. Na het drogen de deken luchtig kloppen of borstelen. X r/ciï X VOO* WOLLEN OeiceNS

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39