BLUE BAND 1 WRIGLEY BUITENGEWOON EERLIJKE KEREL "WAT WJHKÊ JOHGEM VOOR UEEfTlJD! Z'N CL DAT DOET DE EXTRA ENERGIE- VOEDING, DIE IK HEM GEEP zegt Moeder BUJF BIJ BLUF BAND-BLUB BAND IF BEFT WRlGtF?, 43 Vervolg van blz. 39 Als die afspraak er niet was, zou ik je vragen, om mijn trouwe en liefderijke vrouw te worden." En wat gebeurt erf Hortense springt zóó in Voetje z'n armen, en ze geeft hem een zoen op zijn leelijken bakkes, en ze zei tegen hem als volgt: „Ik hou van jou ook, Voetje, want niemand heeft ooit zoo'n offer gebracht, dat hij zijn body voor me verkwanseld heeft. Trek je van die afspraak maar niets aan. Ik wil direct met je trouwen, maar we moeten zien, dat we dien ouden gek beneden kwijt raken." Toen ging Hortense weer uit het raam hangen en ze begon tegen dokter Bod- ker te schreeuwen. „Ga weg," riep ze, „ga weg, halve gare, of ik gooi je een kuiltje in je kersepit." Maar toen de oude heer haar zag, scheen hij nog een stukje wilder te wor den, en hij begon als een dolleman tegen Soldaat Sweeney te vechten om er door te komen; dus toen nam de Soldaat hem zijn mes af en gooide 't weg, voordat iemand er zich aan bezeeren kon. N'ou schijnt Hortense onderwijl de keuken rond gekeken te hebben, of ze niets vond om 't raam uit te gooien op den ouden heer z'n gezicht, en ze zag zoo gauw niets dan een pracht van een ham, die de kok net op tafel had gelegd om plakken af te snijden voor sandwiches, 't Was een reusachtig groote ham, zoo eentje waar de Rommelpot wel een maand mee toe kon, want ze snijden de ham voor de sandwiches reusachtig dun in den Rommelpot. In ieder geval, Hor tense pakte die ham en liep er mee naar 't raam en gaf d'r een zwaai ge nam er niet eens den tijd af om te mikken. En die ham raakte dien armen, ouden Bodker klets, pardoes, bonk, vlak boven op z'n kersepit. Hij viel niet, maar hij begon te waggelen met zijn beenen zoo- wat dubbel, of ie dronken was. Ik wou hem helpen, want ik kreeg medelijden toen ie er zoo aan toe was, en bovendien vond ik 't niet leuk van haar, om iemand met een ham te zandzakken. Dus ik nam den ouden dokter voor mijn rekening en ik bracht hem terug naar Broadway en naar Mindv, en daar zette ik hem neer en ik gaf hem een kop koffie en een rolmops om 'm bij te bren- gep, en er kwam een heele serie bur gers vol belangstelling om ons heen staan. Eindelijk keek de dokter rond. „Vrien- den," zei hij, „u ziet hier een man met een gebroken hart voor u. Ik ben abso luut niet kindsch, al beweren mijn bloed verwanten natuurlijk van wél. Ik heb Hortense lief. Ik heb haar lief van den eersten avond af, dat ik haar als zonne bloem zag optreden in „Levenstuin". Ik wil met haar trouwen, want ik ben al jaren weduwnaar, maar mijn zoons en dochters schijnen 't heelemaal niet leuk te vinden, dat ik trouw. Ze maken iederen keer capt.ie, als ik over trouwen begin. Ze hebben 't er wel eens over ge had," zei de dokter, een beetje zachter pratend, „om me in een gesticht te stop pen, als ik over trouwen begon. Dus heb ik ze maar nooit iets verteld over Hor tense, want ik ben veel te bang, dat ze me zullen tegenwerken. Maar ik heb haar reusachtig lief en ik stuur haar menig mooi caooautje, al kan ik haar maar zelden ontmoeten, vanwege mijn familie. En toen heb ik ontdekt, dat ze met dien Voetje Samuels ging. Ik- was verschrikkelijk jaloersch," zei de dokter, „maar ik wist niet wat ik doen moest. Eindelijk was het lot me gunstig: die Voetje kwam bij me om zich aan de snijkamer te verkoopen. Tk doe al in jaren geen practijk meer. maar ik heb nog een spreekkamer en een bord aan mijn deur, aan zulke dingen hecht je nu eenmaal, en toen kwam Voetje op zekeren dag bij me aanbellen. Ik dacht eerst dat hij gek was, maar hij zei, dat ik getuigen kon vragen bij Ar- mand Wilking, den grooten sportsman, en die verzekerde me, dat er niets op Voetje Samuels aan te merken was. „En toen kreeg ik dit idee: ik dacht: als ik op dat voorstel van Voetje inga. en ik koop zijn body voor de snijkamer, zal hij wachten tot 't tijd is om zijn woord te houden, en dan neemt hij de vlucht," zei de dokter, „en dan ben ik voorgoed van dien medeminnaar af en dan wordt Hortense de mijne. Maar hij vluchtte niet. Ik had niet gedacht aan de kracht der liefdeboeien. Toen ben ik hem in een jaloersche razernij op zijn hielen gaan zitten met een mes ik dacht, dat hij dan mis schien uit angst de stad zou verlaten. Maar 't was te laat. Ik zie nu in, dat Hortense hem ook liefheeft, anders zou ze me geen kolenkit op mijn hoofd ge- I gooid hebben, om hem te verdedigen. Ja, heeren," zei de dokter, „ik lijd i aan een gebroken hart. En ik heb een I groote buil op mijn hoofd ook, geloof 1 ik. Bovendien heeft Hortense al die cadeautjes van me, en Voetje dat geld, dus ben ik aan alle kanten de banaan. Ik heb nog maar één hoop: dat mijn dochter Eloïse, die met Sidney Simmons Bragdon getrouwd is, er niets van te weten komt, anders wordt ze net zoo woedend als dien keer, toen ik met dat knappe sigarettenmeisje bij Jimmy Kelley wou trouwen." Hier werd dokter Bodker totaal door zijn gevoelens overweldigd, en hij begon tranen met tuiten te huilen, en iedereen had reusachtig medelijden met hem en toen kwam Hersens binnen, en die vroeg wat er te doen was. „Maak je maar geen zorg over je cadeautjes en je duiten," zei Hersens. „Ik zal alles vergoeden, want ik heb bij je borg gestaan voor Voetje Samuels. Ik heb me voor 't eerst van mijn leven in iemand vergist, dus ik moet opdokken, maar Voetje Samuels zal er leelijk spijt van hebben, als ik hem te grazen krijg. Ik kon natuurlijk niet voorzien, dat er een meisje tusschen zou komen, en dat maakt altijd een kolossaal verschil, dus ik heb me eigenlijk niet voor honderd procent in dien knaap vergist. Maar dat neemt niet weg," zei Hersens zoo hard, dat iedereen 't hooren kon, „dat Voetje Samuels een gemeene flesschentrekker is, omdat hij zijn body niet op tijd heeft, geleverd, zooals hij met u afgesproken had, en hij krijgt zoolang ik leef geen dollar meer van me, en geen okay ook; van mij niet en van mijn vrinden en kennissen ook niet. Hij is meteen uitge praat hier op Broadway." Maar ik geloof niet, dat 't Voetje en Hortense veel kon schelen. Toen ik den laatsten keer van ze gehoord heb, zaten ze in Nieuw Jersey, en daar hebben ze zelfs van de jongens van Hersens geen last, vanwege Skush O'Brien, en ik heb gehoord, dat ze rondom hen heen een gezin en een hoenderpark aan 't opbou- wen zijn, en dat Hortense al d'r arm banden in gemeenteschuld van Newark heeft omgezet, en dat moeten heelemaal geen kwaaie papiertjes zijn, zeggen ze. Kinderen verbruiken een verbazende hoe veelheid energie.Geen wonder, dat ze de al lerbeste voeding noo- dig hebben.Die krijgen ze in Blue Band: extra energie-voeding. En er gaat niets van verloren, omdat Blue Band zoo licht verteerbaar is. En Blue Band bevat de Vitaminen A en D. die volgens de doktoren onmisbaar zijn om weerstand te kunnen bieden aan ziekten en om stevige beenderen en een krachtig gebit te vormen. Daarom eet je eigenlijk gezondheid, als je Blue Band eet. Voor ièdereen is Blue Band goed. Mijn man en ik eten het ook en we vinden het wérke lijk heerlijk. Ja, ons gezin is gelukkig gezond, en ik ben er iede ren dag Blue Band dankbaar voor. peRMUN' C krijgt meer plezier in uw werk, u kunt opgewekt aan sport en spel meedoen en niets zal u meer teveel zyn, wanneer u regelmatig na eiken maaltijd de heerlijke WRIGLEY'S P.K. kauwt. Het is de veiligheids klep, die opgekropte zenuwen zacht jes aan doet bedaren. P.K. is verfrisschend en knapt u op. Het is goed voor de spijsvertering en helpt u de tanden schoon, sterk en gezand te hou den. Doktoren en tandartsen zijn het er over eens, dat het dagelijks kauwen van P.K. een aanbevelenswaardige gewoonte is. De fijne pepermuntsmaak zuivert uw adem, het is een uitstekend middel tegen een droge keel voor hen, die veel moeten spreken enkinderen zijn er dol op. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bU de hand, zoowel thuis als wanneer u uitgaat. fJr bfWr brandstoffen - de fijnste smaak. H. U 4 E

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 43