W oning inrichting EEN PRAATJE OVER I ns huis en onze meubels! Dat mag een vraagstuk van belang worden genoemd en vroeg of laat komt ieder van ons er wel eens mee in aanra king. Wij willen het in dit artikel nu eens niet hebben over die gevallen, waarin iemand aan 'n bekend archi tect opdracht geeft een mooie villa te bouwen, die dan later met behulp van een binnenhuisarchitect wordt ingericht. Dat is ten slotte weinigen gegeven. Meestal gaat het zóó, dat bij het huren van een woning en niet minder bij de inrichting ervan terdege op de dubbeltjes moet worden gelet. Dat neemt niet weg, dat iedereen zijn huis toch graag zoo gezellig en praetisch mogelijk wil inrichten. Wij meenen daarom onzen lezeressen (trouwens ook haar eehtgenooten en toekomstigen echtgenoo- ten!) een dienst te bewijzen door op deze pagina een aantal „grondwaarheden" op dit terrein naar voren te brengen. Weliswaar zullen die meestal zeer eenvoudige dingen betreffen, die als het er op aan komt bijna iedereen weet, maar het is nu eenmaal een feit, dat vaak de eenvoudigste dingen het gemak kelijkst over het hoofd worden gezien. Om te beginnen dient men er zich goed rekenschap van te geven, aan welke eischen het huis en zijn in richting moeten voldoen, wil men er gezellig en com fortabel in wonen. Het gaat hier om een heel persoon lijke aangelegenheid en daarom is het zaak te breken met alle sleur en zelfstandig een oordeel te vormen. Het is dwaas, zoo maar klakkeloos ideeën van ande ren over te nemen, bijvoorbeeld van een vriendin, die het „zoo dolletjes" heeft, of van den behanger of meubelmaker, want in de eerste plaats moeten de meubelen óns dienen en getuigen van ónze levens opvatting en ónze behoeften. Om te kunnen meespreken en oordeelen, dient men zich echter eerst te oriënteeren en naar wij hopen zal dit artikel u hierbij van dienst zijn. Natuurlijk heeft men zich van te voren reeds be raden, hoeveel huur men wil verwonen, waar men zich bij voorkeur zal vestigen, hoeveel vertrekken men minimaal noodig heeft enz. enz. Dat spreekt vanzelf. Houd er echter ook rekening mede, dat de fiscus u niet zal vergeten en om personeele belasting komt. U kunt bij den ontvanger informeeren, hoeveel deze bij een bepaalde huurwaarde bedraagt; dan valt er nog af te wachten op hoeveel men uw meubelen zal 44 i. Eetkamer m mat gepolijst esschehout het binnenwerk ie blank ahorn. de parterreruimte nog eens in tweeën heeft verdeeld door 't plaatsen van een briséewand met één of twee kasten, een schoorsteen enzoovoorts, alleen maar om een voorkamertje te verkrijgen van een paar vierkante meters oppervlak. De ruimte is daardoor verbrokkeld. Soms kan een dergelijk kamertje goed dienen als studeer- of werkvertrekmaar vaak is het eigenlijk voor alle doel einden te veel aan den kleinen kant. Men eindigt dus maar met er toch een zit kamertje van te maken, dat men eigen lijk niet noodig heeft. Het is daarom o.i. prettig als men een zoogenaamde suitelooze woning kan vin den, die tegenwoordig weer meer ge bouwd worden. Wil men in een dergelijk interieur toch de plaats van de zitkamer eenigszins markeeren, dan doet men dit door de piano, de boekenkast, de bank of een dergelijk laag meubelstuk dwars op den langen wand te plaatsen. Men Liever één of twee mooie schilderijen tegen 'n rustig behangsel dan een muur volgehangen met prulletjes. taxeeren. Ook kan het zijn. dat bijvoorbeeld de kosten van de waterleiding in de huur begrepen zijn; dat zou dan weer een mee valler worden. Aangenomen, dat men het in theorie voor elkaar heeft, dan komt de practijk. Onzes inziens moet men meer letten op royale afmetingen dan op een groot aantal vertrekken en vertrekjes; vooral jonggehuw den zullen het meestal heel goed zonder een salon of ontvangkamer kunnen stellen en in de huiskamer een afzonderlijk gezellig hoek je inrichten, als er daar maar een beetje ruimte is. Nu is het eigenlijk jammer, dat men in het meerendeel der kleine woningen Slaapkamer naar Duitschen aard. De stoffage werd in harmonie met de meubels gekozen het blokmotiefje op de laatste is in overeen stemming met de geruite stof der gordijnen. I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 44