KLEURIG ALS DE LENTE ZELF T N T I 46 4'a In welke tint we (lie splijtzijde kiezen, hangt natuurlijk geheel af van de kleur der stof, waarop de motieven worden aangebracht. Op marineblauw kiezen we bij voor keur een witte, op donker resedagroen een oker, op staalblauw een bessensapkleurige garneering, terwijl op diep rose wit eveneens het mooiste zal uitkomen. Wat een wit of crème japonnetje betreft. Parijs lanceerde deze veel in «combinatie met hard groen en fel rood en soms ook nog met diep geel als derde tint. Willen we het borduurwerk geheel in steelsteek of festonsteek aanbrengen, dan worden alleen alle omtreklijnen der motieven, die eerst weer op de japon geteekend moeten zijn (zie boven) bewerkt. Wordt het werk gedeeltelijk in applicatie uitge voerd, dan knippen we de gestileerde bloem motieven van een gekleurd stofje na (hard groen voor wit bv. enz.), rijgen deze motieven op de stof der japon en bewerken vervolgens de randen met een festonsteek, waarvan de knoopjes naar den buitenkant moeten komen te liggen. Voor het festonneeren worden iwee draadjes splijtzijde van dezelfde kleur als het applicatiemateriaal gebruikt. De motieven, die niet geappliceerd wor den, bewerken we met een steel- of festonsteek. e stralende zonneschijn der eerste zomer- sche dagen doet ons verlangen naar fleuriger kleeding en de borduursters onder ons zullen natuurlijk niet nalaten haar linnen, shan tung, toile de soie of dunne wollen crêpe jurkjes met een of ander vroolijk motief te versieren. Wij toonen onzen lezeressen op deze bladzijde een drietal zeer exclusieve, fraai geborduurde zomerjaponnetjes, die van elk der bovengenoemde stofsoorten met succes kunnen worden vervaardigd. Modelletje Pi 25 is gedacht van witte of marine blauwe shantung of toile de soie en versierd met een zeer eenvoudige garneering van soutache en gebor duurde bloemmotiefjes. We brengen het patroontje op de japon, die eerst kant en klaar moet afgewerkt zijn, wat het naaiwerk betreft, met behulp van het patroon op ware grootte en door middel van carbonpapier (blauw of zwart carbon voor witte of licht geklewide, geel carbon voor donker gekleurde stofjes) op jjjjjA-rlaartoe bestemde plaats over en gaan er daarna hét soutache opnaaien, dat voor een blauwe jurk in wit, voor een witte jurk in marineblauw wordt gekozen. Vervolgens worden de bloemen geborduurd in platsteek, d.w.z. we vullen alle blaadjes der bloemen geheel op. Voor dit borduurwerk gebruiken we drie draadjes roode, wascliechte splijtzijde van een niet te lichte kleur. Het hartje der bloemen wordt wit (voor donkerblauw) of donkerblauw (voor wit) en eveneens in platsteek uitgevoerd. Modelletje P. 20. Het borduurwerk van dit japonnetje kan ofwel geheel in steelsteek of festonsteek of ook gedeeltelijk in steelsteek of festonsteek, gedeeltelijk in applicatie- werk worden uitgevoerd. Als borduurmateriaal wordt wee,r waschechte splijtzijde gekozen, waarvan we telkens met drie draden werken. (Zie hoven voor het overbrengen der motieven op de stof.) wordt geborduurd. De grootere motieven, even onder de halsuitsnijding, worden eveneens in fuchsia- kleurige tint in platsteek geborduurd, terwijl de blaadjes weer groen van kleur worden. Aan dames, die over veel tijd beschikken of iets extra-moois willen maken, geven wij misschien een goeden tip, wanneer wij er op wijzen, dat de blaadjes ook geheel in open borduurwerk kunnen worden uitgevoerd. De blaadjes worden daartoe tweemaal met een fijn rijgsteekje omgeregenwaarna we ze in den vorm van een kruis inknippen, de stof met de naald naar achteren vouwen en de randen met een heel smal en dicht op elkaar geborduurd steekje (cordonneer- steek) bewerken. De groote motieven worden in applicatiewerk uitgevoerd (zie model nr. 26 P.). Alle borduurwerk wordt aan den verkeerden kant, met een warm ijzer, gestreken. Modelletje P. 27. Het borduurwerk van dit japonnetje is speciaal l>estenid voor een witte of crème shantung of toile «1e soie jurk. Alle blaadjes worden in platsteekborduurwerk in een mooie tint groen met drie draadjes waschechte splijtzijde uitgevoerd, terwijl de lange nerf in het midden in fuehsiakleurige tint met een st«!clsteekje Van deze modellen zijn in de maten 40, 42 en 44 knippatronen (waarbij ingesloten geteekende patro nen der geborduurde motieven op ware grootte) ver krijgbaar bij Patronenkantoor „Panora", Nassau - plein 1, Haarlem. De prijs bedraagt 45 cent voor een knippatroon en borduurpatroon te zamen, terwijl voor portokosten 5 cent extra in rekening worden gebracht. Bestellingen moeten, onder opgave van het num mer van het gewenschte model, geschieden door giro storting op no. 293631 of door toezending van het bedrag per postwissel. Men gelieve bij aanvrage ook vo«>ral het gewenschte maatnummer op te geven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 46