ofc HQCHj. WAKE B LONDONA RUNETTA Gewichtig in het voorjaar: dnoli Op liet tennisvel 4 Ut 26 de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, verstopping, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen verdwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen, dooreengrondige kuurmet Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. De weldadige werking is verrassend. Flacon fl. 1.05 Dubbele flacon fl. 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Vervolg van bladz. 23 de vrouw van Lodewijk XVI, was een knappe, opvallende verschij ning. Haar portretten wijzen dui delijk uit, dat zij veel aandacht schonk aan de verzorging van haar uiterlijkde zwierige hoofdtooi, het ingewikkelde kapsel, alles was "tot in de puntjes verzorgd. Haar teint bleef blank en aantrekkelijk door een luxueuze, maar bijzonder om slachtige schoonheidsverzorging. De moilerne vrouw verzorgt hour teint met het eenvoudige schoon heidsmiddel V i nol ia h finishing Creamdat de teerste huid zacht en blank maakt. Door haar extra fijne emulgering is deze cream tevens een uitstekende onderlaag voor poeder. Vinolia Cold Creamde ideale nacht-cream. voedt en verjongt Uw huid gedurende de nacht! VANISHING CREAM - COI.I» CREAM Tuben vanaf 35ct Luxe potten vanaf 45 ct Door de verplegerij is 't grootste ge deelte van de mensclienliefde, die ik tegen ben gekomen, er glad uitgeslagen." Miss Gladstone snoot luidruchtig haar neus. „Konden we maar eens een groote campagne beginnen, om den menschen de oogen te openen. Welbeschouwd is 't de patiënt, 't publiek dus, dat profiteert van ons werk. In diezelfde krant nota- bene, waarin dat bericht over die stak ker van 'n Robertson staat, worden ver pleegsters opgeroepen voor Zuid-Wales: daar komen ze handen te kort, omdat er een nekkrampepidemie is uitgebroken. Zou je ze niet. Kom, laat ik niet zoo aan mijn gevoel toegeven. Je zoudt zoo zeggen: hoe hééft ze 't nog op haar leeftijd, niet?" Opeens glimlachte zij. „Enfin, ik ben blij, dat je me ook eens op mijn slechtst hebt meegemaakt. Ik zou 't heerlijk vinden, als je me een handje kwam helpen, Lee. Je zit hier zoo dicht in de buurt in de Trafalgar, je zou aardig wat voor me kunnen doen in je vrijen tijd. Puur belangeloos na tuurlijk. We bezitten geen sou. Maar misschien krijg je de kans, een paar bergen te verzetten." „Daar ben ik juist voor gekomen," zei Anne bedaard. „Al krijg ik maar een paar molshoopen van hun plaats." Geruimen tijd bleven de twee vrouwen zitten praten in het kleine, wanorde lijke vertrekje. Anne koesterde een krachtige sympathie en een diep ontzag voor het strijdvaardige secretaresje. En zij voelde, dat haar in ruil een even groote vriendschap werd aangeboden.. Toen eindelijk het moment kwam, dat zij elkaar wel te rusten wensehten, had zij zonder voorbehoud haar lot saam- gesmeed met dat van Susan Gladstone. Zij had geen behoefte aan eten, toen zij terugkwam in 't ziekenhuis en daarom ging zij regelrecht naar haar kamer. Haar diepste gedachten, bemerkte zij, waren bezig verband te leggen tusschen het nieuws, dat zij dien ochtend van de directrice had gehoord, en het besluit, dat zij dien avond had genomen. Over Prescott dacht zij„Hij werkt op zijn manier, en ik op de mijne." Zij sliep dien nacht uitstekend. Den volgenden morgen, toen zij op haar zaal kwam, kreeg zij van de leerlingverpleegster te hooren, dat de nieuwe zuster er al was. Anne ontbood haar nieuwe assistente niet aanstonds bij zich. Zij wou eerst nog het een en ander regelen op de zaal. Het duurde misschien een half uur, voor zij het zijvertrek binnenging, waar de nieuwe verpleegster op haar zat te wachten. Zij ging aan de tafel zitten en nam haar pen op.en het verwel komend lachje bestierf op haar lippen. Er kwam een trek van herkenning en van teleurstelling voor in de plaats. De vrouw, die tegenover haar zat, zfig zij, was zuster Gregg uit het ziekenhuis van Shereford. Zuster Gregg herkende Anne onmid dellijk. Zij schoot recht van verbazing, maar belieerschte zich snel, en er kwam een eigenaardige glans in haar lichte oogen. „Goeden morgen, zuster," groette zij het eerste, met een opgewekte stem. „Goeden morgen." Anne's antwoord klonk verre van vroolijk. Zij had in Shereford nooit veel omgang gehad met zuster Gregg, en sympathie voelde zij nog minder voor het bleeke, nogal twistzieke meisje met haar strookleurige haar. Het was, op zijn zachtst uitgedrukt, een pijnlijke herinnering aan het verleden, dat ge zicht tegenover haar te zien. „U kent me toch zeker nog wel, zuster?" hernam Eliza Gregg. „Ik wist niet, dat u hier hoofdzuster was. Ik sta er echt van te kijken. U moet rekenen, ik kom regelrecht uit Shereford ik ben daar al dien tijd gebleven sinds Een sluwe blik verscherpte het bloed- arine gelaat van zuster Gregg. „Sinds u er vandaan bent gegaan, zuster." Anne liet haar pen over het papier gaan. Toen zij haar aanteekening ge maakt had, kwam zij rechtop zitten en keek zij haar nieuwe helpster aan. „U treedt vanochtend in dienst, zuster. Ik hoop. dat u't hier naar'uw zin zult hebben. En ik ben ervan over tuigd, dat u uw best zult doen, om in alle opzichten te voldoen." „Jawel, zuster." School er een tikje spot in 't gewillige antwoord? Anne zou het niet durven zeggen. Ze keek zuster Gregg in haar lichte oogen. „En ik reken er op, dat 't feit, dat we in Shereford samen verpleegster zijn geweest of om duidelijker te spre ken ik hoop. dat niets, wat daar gebeurd is, u zal doen vergeten, dat ik hier de leiding heb over de zaal, en dat iedere order, die ik geef, nauwgezet moet wor den uitgevoerd." „O nee, zuster." Zuster Gregg was één en al hartelijke goedwilligheid. „I" kunt er op rekenen, dat er niets aan mankeeren zal." „Prachtig, zuster. Dan zijn we er voor 't oogenblik." Zonder gerucht ging de deur dicht. Anne's gestalte, nog steeds aan de tafel gezeten, had iets star onbeweeglijks. Maar achter haar effen voorhoofd joegen wanhopig haar gedachten. Met een schrikwekkende duidelijkheid stond het gevaar van den toestand haar voor oogen. Het deed er niets toe, dat zij in Shereford onschuldig was geweest zij had de schuld op zich genomen. En nu had zij hier, op haar eigen zaal, een verpleegster, over wie zij gezag moest laten gelden, een verpleegster, die de uiterlijke omstandigheden van haar ver trek uit Shereford kende, en er misschien te zijner tijd niet tegen op zou zien, van die kennis gebruik te maken. Met al haar moed kon zij niet beletten, dat er een huivering, van vrees voor onheil, door haar heenging, toen zij opstond en langzaam terugliep naar de zaal. Het weer werd zeer ongunstig; klamme vorst en vale mist verziekten de stadslucht. En door de barheid van het seizoen werden de ziekenhuizen steeds dichter bevolkt. Anne had haar handen vol aan een menigte bronchitis- en longontstekings patiënten. Er waren vele kritieke ge vallen bij, die zeer speciale aandacht eiscliten; patiënten, die slechts her stellen konden op een zaal, waarin alles tot in de puntjes verzorgd werd. In normale omstandigheden zou Anne 't heerlijk hebben gevonden, dat er zoo i groote en volhardende krachtsinspanning was Nel steeds een van de actiefste leden en gaf al haar aandacht aan het spel. Toch had zij, hij al die beweging, nooit last van slordig zittend haar. „Hoe komt het toch*', zeiden haar vriendinnen, „dat jouw haar altijd zo keurig blijft zitten en zo'n mooie glans heeft'f ..Ik zal jullie mijn geheim maar verklappen: ik verzorg mijn haar altijd met Blondona." Ook Uw haar kan door geregelde be handeling met Blondona of Brunetta de alkali vrije haarwasmiddelenprach tige glans en schoonheid krijgen. Blon dona. dat Kamilloflor bevat, het extract der bergkamillen. geeft zelfs donkerder geworden blond haar een mooie, lichte tint en Brunetta verleent, door het pre paraat Hequilaan donker haar een fraaie, diepe glans. Na het wassen droogt het haar bijzonder snel en laat zich zeer gemakkelijk kappen. VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR DC MODERNE AlKAUVRUE HAARWASMIDDELEN 1 Goud van allerhoogste zui verheid 2 Gesmeed zonder voegnaad. 3 Gedistingeerde modellen 4 Zeer zorgvuldig afgewerkt! 5 Gegarandeerd door het HDZ-meesterteeken naast de rijkskeur. Om deze 5 voordeelen is slechts een HDZ-verlovings- en trouwring goed genoeg als bezegeling van Uw geluk. RINGEN In gouds mi ds- zaken met dit raamschild een ruime HDZ- collectie I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26