A Houdt het rein met Steradent! Trannosan Bruisend Voetbad Bruisende Voetbaden voor Uw Brandende, Vermoeide Voeten. 27 van haar werd gevraagd. Nu echter voor zuster Gregg was aangewezen. Er tobde zij en vermagerde zij onder een stonden vuiie reageerbuisjes in het rek, trroote en steeds toenemende bezorgd- de flesschen met reagentia waren niet bijgevuld, op de smerige werkbank lag Het liep op haar zaal lang niet zoo een pipet, met Fehling's solutie be- iroed als het moest. Er gingen allerlei smeurd. Het was niet om aan te zien. kleinigheden verkeerd, kaarten werden Hiermee was voor Anne de maat vol. niet nauwkeurig ingevuld, sputumfles- Rood van kwaadheid haalde zij vast- schen werden niet gesteriliseerd. En meer beraden diep adem en liet zij zuster dan eens stiet zij op een nog ernstiger Gregg roepen. tekortkoming. Dr. Verney, haar chef, Zuster Gregg haastte zich niet bij- hechtte het grootste gewicht aan de zonder, aan Anne's oproep gevolg te behandeling van longontsteking met geven. En toen zij te voorschijn kwam, serum. Hij gebruikte het Rockefeller- hield zij zich meer dan ooit, alsof er serum en het succes daarvan hing niets aan de hand was. vrootendeels hiervan af, of het stipt op „Ja, zuster?" zei ze met een onnoozel tijd werd toegediend. En nu had Anne gezicht. „Mankeert er iets aan drie malen achtereen ontdekt, dat het „Aan deze kamer mankeert alles, serum niet op den voorgeschreven tijd Anne kon bijna niet spreken van ver vegeven was. ontw'aardiging. Het viel niet te ontkennen of te Zuster Gregg keek Anne met een vlug- betwijfelen: de wortel en de oorzaak gen blik aan. Zij voelde zich zeker van van heel die onaangenaamheid was haar zaak. Ze had 't. al een heelen tijd zuster Gregg. Dit wou niet zeggen, dat op zoo'n beslissing aangestuurd. Ze zei Eliza Gregg alle fouten alleen op haar onverstoord: geweten had. Zij maakte er vele, want „Waarom maakt u den boel dan met zij was geen goede verpleegster, en was in orde?" den laatsten tijd ergerlijk onverschillig Anne werd bleek bij dat onbeschaam- en onachtzaam geworden. Maar op de de antwoord. Toen schoot er opnieuw een of andere arglistige manier begon een gloeiend rood in haar wangen, zij de nauwgezette plichtsvervulling van „Hoe durft u zoo'n toon tegen me aan de twee andere verpleegsters te onder- te slaanIk heb liier de verantwoorde- mijnen. Op zuster Scott, een bezadigde lijkheid over de zaal. 't Is uw plicht, en bescheiden figuur, kreeg zij misschien mijn opdrachten uit te voeren." niet zooveel invloed; maar de leerling- „O ja? verpleegster Leslie, een vroolijk jong „Dat weet u heel goed. L bent hier meisje, en tot dan toe Anne's slavin, verpleegster en ik ben uw liootdver- narn die besmettelijke lauwheid in een pleegster." zorgwekkende mate over. Anne hoorde „Mooi soort hoofdverpleegster haar in de keuken hard lachen, terwijl Anne kneep haar handen stijf dicht, de bedden van twee patiënten, wegens vechtend om zelfbeheersehing, om het levensgevaar, waren afgeschermd. Haar kalme licht der rede. Zij deed een laatste aardige neusje begon zich vrijpostig op- poging, om den toestand te redden, waarts te richten. En op een middag „Wat hebt u eigenlijk tegen me, kwam ze naar Anne toe, met veel ver- zuster Gregg? Ik ben, zoolang u hier toon van verbazing haar voorhoofd bent, buitengewoon geduldig tegenover rimpelend. u geweest. IJ hebt uw werk lang niet „Zuster," riep ze, op een vrijpostig gedaan, zooals 't hoorde. Dat weet u zelf toontje, „zuster Gregg heeft zooeven ook wel. En 't is van 't hoogste belang iets heel raars gezegd. Ik moest er u dat u 't wél doet zooals 't hoort. We maar eens naar vragen, zei ze." hebben heel ernstige patiënten hier, Anne voelde een kouden schok van gevallen, waarin 't er 0111 gaat, dood of angst. Maar zij keek Leslie rustig aan. leven." „Wat zei zuster Gregg dan?" „Toen u in Shereford was maakte u Dat u niet van diphtheritis-patiën- zich ook niet zoo druk over die kwestie ten' hield." van dood of leven. Ten minste, dat „Ik houd van alle patiënten," ant- lijkt me niet, als ik afga op de manier, woórdde Anne zonder aarzeling. „En dat waarop u er uit bent gegooid." moet jij ook doen, als je 't mij naar den Eindelijk lagen de kaarten van zuster zin wilt maken. Neem nu maar gauw Gregg open op tafel, en wees zij er op bij nummer 15 temperatuur op. E11 doe met een hatelijken spotlach. Maar als zij niet meer zoo kinderachtig." verwachtte, dat zij 't daardoor winnen „Ja. zuster," zei de leerlinge be schaamd. En zij ging weer aan haar werk. Anne's bezorgdheid nam echter door zou, vergiste zij zich deerlijk. Er glansde een hard en koud licht in Anne's oogen. „We zullen dit gesprek niet langer Anne s Dezoigunem nam o dit voorval nog toe. Zij nam zuster voortzetten. Ik verzoek u nog eens, dien Grevg ernstig onderhanden. Gelijk te- rommel hier op te ruimen. Als 't morgen- voren gaf zuster Gregg antwoord met ochtend, als ik kom, niet gebeurd is, zal een onderworpen maar tegelijk veel- ik bij de directrice rapport over u zeggenden blik. Anne voelde, dat er een moeten maken wegens dienstweigering, crisis naderde. En inderdaad, in het Het gezicht van zuster Gregg nam begin van Maart was het zoover. En een geelachtige tint aan. Teleurgesteld, Anne, hoe vervuld van ontgoocheling omdat Anne het waagde haar zoo te en afkeer ook, was er bijna blij 0111; trotseeren, goot zij in haar antwoord al zoozeer had de geestelijke chantage van haar opgekropte kwaadaardigheid uit. zuster Gregg haar uitgeput. „Als u naar de directrice gaat, ga ik Op een ochtend kwam zij het proef- mee. Ik lieb haar net zoo goed iets te kamertje binnen, dat was een klein vertellen als u. Als u zoo graag aan de laboratorium, waar bepaalde onder- kaak wordt gesteld, kunt u uw zm zoekingen werden verricht. Tot haar krijgen. Dan zullen we wel eens zien, ergernis zag zij, dat het vertrek niet wie er 't beste afkomt." schoon was gemaakt een taak, waar- Wordi vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Temmen met een der dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Uns duinen of Ons Zeeland f 1.62 V* per kwartaal of f 0.12 per week. Franco per post f 1.7o per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling Voor postabonne- .wiegen van PO^nnn^enlen^zich «J.1» tot^t MAASTRICHT Stationsstr. 20, Telef. Int. 58ol. Giro nr. 124690. VLISfel NG h waanuissir. o, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Uw kunstgebit is een teere zaak. een deel van Uw persoonlijkheid en het dient dus goed te worden onderhouden. Geef het daarom dagelijks een bad in Steradent. Dat kost geen moeite en U zult er altijd even welverzorgd door uitzien! Verkrijgbaar bij apothe kers en drogisten. In elk doosje Trannosan Bruisend Voetbad bevinden zich zes groote tabletten uit 15 minerale zouten voor zes heerlijk verkwikkende, bruisende voetbaden. Wanneer U den geheelen dag op de been bent geweest, welk een weldaad is dan een Trannosan Bruisend Voetbad van Prof. Polland. Trakteer er Uw transpireerende, vermoeide voeten een of tweemaal per week op. Schuimend en parelend als champagne, worden de minerale zouten actief, koolzuur en zuurstof komen vrij, kalmeeren de vermoeide voetzenuwen en de verslapte spieren en geven nieuwe kracht en energie aan Uw voeten. De Lucht van overdadige transpiratie verdwijnt, de uitwaseming en de bloedsomloop worden normaal en de veerkracht van Uw voeten keert terug. De schuimende,brui sende werking begint direct. Welk een genot. Jong. ftisch en gezond worden de voeten. Goed Warm Water nemen, dan de voe ten er in en dan pas een tablet Tranno san Bruisend Voet bad er in werpen. Trannosan Bruisend Voetbad een weldaad voor allen die veel moeten loopen en staan. 6 Bruisende Baden 48 e.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27