ONZE NEDERLANDSCHE AMBULANCE IN FINLAND liet personeel der Nederlandsche ambulance voor het college,gebouw. De Finsche chirurg dr. Linnoinen en dr. Meihuizen, leider der Neder landsche ambulance, tijdens een operatie aan de hand van een Finsch soldaat. kelijk gevormd werd op initiatief van oud-strijders en oud-helpers, die het stamverwante Boeren volk hij het begin dezer eeuw steunden in zijn lijdensuur, wekt de Nederlanders op om een ruim inzicht te blijven toonen in de behoeften en noo- den van het Finsche volk en te blijven bijdragen voor het werk van opbouw, dat het Finsche volk weer sterk zal helpen maken, en het zoo spoedig mogelijk van zijn wonden zal helpen genezen. Voor bijdragen per postrekening adresseere men, onder no. 375000, ten name van: Voorzitter comité Hulp aan Finland ,,Voor41 jaren", aan welk adres men ook gaarne bijdragen per postwissel tegemoet ziet. Wie snel helpt, helpt dubbel. Een overzicht van een der zalen met gewonden uit den Finsch-Russisehen oorlog. jtBoog in het noorden van Europa woont, ver zwakt en uitgeput na een heldhaftigen strijd met een machtigen nabuur, een klein maar moedig en beschaafd volk. Het kanon zwijgt er thans, maar de dappere soldaten en de zwaar getroffen bevolking bloeden er nog uit vele wonden. Berichten uit het Finsche land gewagen van 400.000 Finnen, die van al hun have en goed werden beroofd. Groote aantallen gewonden uit den Finseh- Russischen krijg worden thans nog verpleegd in het ziekenhuis te Vieru- maki, de stand plaats van de Ne derlandsche Roode Kruis-ambulance in het geteisterde Finschegebied.Veel hulp is reeds gebo den door het Ne derlandsche volk in geld en in natura. Maar het comité Hulp aan Finland, „Voor 41 jaren", dat onder eere voorzitterschap staat van den ge zant van de Unie van Zuid-Afrika, dr. H.D. van Broek huizen, enoorspron- De Finsche taal is niet gemakkelijk: men gebruikt in Su&mi gaarne lange woorden en rijt de lettergre pen aan elkaarUit het a-b-e-boek leeren de zusters, geholpen door dankbare patiënten, de eerste beginselen. Een der patiënten, verpleegd in bet ziekenhuis te Vierutnaki, waar vroeger de zetel was van het college voor sport- en athletiekbeoefening.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32