DE EMIGRANTE Edwige Feuillère ids Christiana, de emigrante. Zij houdt zich schuil in de officiershut en wacht op het moment dat het schip zee zal kiezen. lid van de equipage zich niet over haar had ontfermd. Er ontstaat een oprechte genegen heid tusschen die twee en dat brengt dan weer nieuwe complicaties met zich mede, welke ten slotte in de reeds genoemde groote daad een oplossing vinden. Dat is dan de levensgeschiedenis van Christia na, voor wie in Christianaburg een standbeeld werd opgericht. Edwige Feuillère, Jean Chevrier, Larquey en Georges Lannes zijn de vier hoofdfiguren in dit drama, al eischt eerstgenoemde ook de meeste aandacht voor zich op. De film is spannend en goed gebouwd en heeft ongetwijfeld de aparte sfeer, welke het ken merk van de Fransche film is. Dank zij de hulp van Christiana zijn de emigranten aan land kunnen gaan. Op dat moment achterhaalt haar echter de wraak van den afgewezen minnaar en het eenige. dat de landverhuizers nog kunnen doen om haar hun dankbaarheid te betuigen, is 't oprichten van 'n standbeeld (Edwige Feuillère en Jean Chevrier). Dit verhaal werd speciaal voor de film geschreven en op uitstekende wijze door Léo Joannon in een film omgezet. Zij wordt door de N.V. Columbia Film Booking in Holland uitgebracht. Naar den titel te oordeelen, is er alle aanleiding te veronderstellen, dat deze film gemaakt werd naar een der vele moderne problemen van den laatsten tijd. Toch heeft dit verhaal er niets, maar dan ook heeletuaal niets mee uit te staan. Hoogstens geeft de overigens voortreffelijk geënsceneerde massaregie een buitengewoon goed!beeld van de moeilijkheden, waarmede emigranten vaak te kampen hebben en hoe ze dikwijls, met het beloofde land voor oogen, plotseling alle verwachtingen den bodem zien ingeslagen. Maar dat alles is slechts een middel om in de oprechte bekeering van de onderwereldfiguur Christiana te laten gelooven. Op dat moment krijgt zij immers de gelegenheid om den man, die haar liefde bezit, te toonen, dat zij werkelijk met het verleden gebroken heeft'. Al haar juweelen, en dat zijn er heel wat, offert, zij op om het cautie bedrag te stortendat voor de emigranten in de nieuwe wereld vereischt wordt. En nadat zij die daad gesteld heeft, kijkt 't publiek haar met geheel andere oogen aan, dan toen de film begon en zij aan den zelfkant van de samenleving zich van haar meest kwaadaardige zijde deed kennen. Als compagnon van een schurkachtig individu leidde zij een weeldeleven, met geen andere hobby dan het verzamelen van juweelen. Daarvoor offer de zij alles op, zelfs den man, met wien zij nauw verbonden was en die haar hartstocht voor juweelen royaal bevredigde. Om aan de wraak van dien man te ontkomen, raakt zij' op een emigranten - schip verzeild en zelfs daar zou zij nog niet veilig zijn geweest, indien een Een nieuwe wereld en een nieuw vaderland tegemoet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 34