FRANSCHE MODEHUIZE steil ich en zi voor Ter afwisseling van het gebruikelijke modefestijn in de hoofdstad was het ditmaal nu eens niet één enkel huis, dat met mannequins plus groote bagage naar Amsterdam gekomen was, maar een bloemlezing van het beste, dat de diverse groote Parijsehe huizen dit eerste oorlogs-seizoen gepresteerd hebben. Het was een officieele afvaardiging zonder bepaalde commercieele bedoelingen; vandaar dan ook, dat er verschillende autoriteiten aanwezig waren. Niet minder dan negen verschillende huizen zonden een eigen mannequin plus verschillende modellen. Daardoor was er zelfs een in Parijs onbekende gele genheid. om vergelijkingen te treffen. Er zijn sportieve en klassieke mantelpakjes, een voudige en gekleede jurken; zelfs het groot-avond- toilet passeert de revue. Er zijn ook verschillende modellen, die tijdens de voorjaarsvertooningen in Parijs nog niet eens klaar waren. De vrouw en de mode! Een reeds dagen van te voren uitverkochte zaal bewijst de groote belang stelling. Op liet gebied van mantelpakjes, het troetel kind van vrouw mode, trekt vooral de aandacht het sportieve driedeelige ensemble van Lelong, dat bestaat uit een geel geruit jasje op een effen grijs rokje, met daarover een grijze cape van wat zwaardere stof. Bijzonder aantrekkelijk is ook het jeugdig pakje van Paquin met den wijden Schotschen plooirok, waarop een simpel marineblauw jasje, dat opgevroolijkt wordt door een grooten Schotschen strik onder de kin. Natuurlijk is het bolletje van het kleine, stijve matelot je óók overtrokken met de vroo- lijke roodgroene ruit. Patou stelt zich tot taak, de charme van den strengen tailleur naar voren te brengenmen kan het donkerblauwe pakje met de vage krijtstreep erin, dat een ietwat lang aangesloten jacquet vertoont en vrij hooge revers, in de categorie der „volmaakten" rangschikken. Er loopen nog veel meer pakjes rond en we kunnen niet anders dan be treuren, dat het prachtige gar- derood, dat Parijs brengt, in ons land niet op het program staat. Waarschijnlijk vanwege het alternatief„een super-kwa liteit en anders liever niet." Worth verzacht het strenge van een klassiek marinepakje door een enkel rood monogram op een der revers. De echt tel van een levendige Schotsche ruit in ruischende tafzijde. De geweldige kopmouwen accentueeren de wespentaille nog in niet geringe mate. Alix, het huis van de knappe drapeeringen, heeft zich ditmaal ook geheel op Nederland ingesteld. Uiterst practisch in ons wisselvallig klimaat is de eenvoudige, donkere completmantel, die slechts met één knoop in de taille gesloten wordt en een kwiek halflang mouwtje vertoont. Een dergelijke mantel, die het jurkje toch in voldoende mate laat zien, is zoo uiterst practisch, omdat, zoodra de lucht betrekt, lichte, zonnige kleuren het niet meer doen, terwijl de te voorschijn springende voorhaan van het bloemige jurkje toch voldoende voor een fleurige noot zorgt. Een mantel, die bijzonder de aandacht trekt, is de strenge redingote van Maggy Rouff, gemaakt van witte tafzijde met een fijngeteekend zwart ruitje. Maggy Rouff komt hier ook te voorschijn met den nieuwen rok, die aan de voorzijde ongeveer een veer tig centimeter boven den grond overbloest. zomersche jurkjes zijn veelal van 'n zijden imprimé, terwijl we echter daarnaast ook verschillende effen wollen crêpestofjes zien. Bleekblauw, zand, lichtgrijs en natuurlijk ook marine blijken sterk favoriet. Op die imprimé-jurken worden dan veelal effen com- pletjassen gedragen, die het jurkje voldoende recht doen wedervaren en in vele gevallen zelf gevoerd zijn met het bloemige materiaal. Bijzonder geslaagd is 't ensemble van Worth, bestaande uit 'n zwarten zijden swagger op een jurk van zwarte crêpe de chine met een witten bal erin en dwarse strepen van rose genopte crêpe de chine.Lanvin combineert een vroolijke imprimé met een wit fond, waarop zwarte, hardgroene en gele bloempjes, met een langen lossen mantel van hetzelfde materiaal. In de serie „jurken" komt Piquet uit met 'n grap pig gestreept butlervest, dat hij zelfs voor het groot avondtoilet brengt, zij het dan ook van zwaar satijn. Had men deze speélsche fantasie thuis gelaten, dan sloeg dit huis toch nog een uitstekend figuur in de avond-serie met een sterk getailleerden langen man-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 38