Zeeuwsch Nieuws ZEEIIWSCHE OMROEP Op Donderdag 9 31 ei vieren de echtelieden JB. Werkman- Dingemanse ie Middelburg hun gouden huwelijksfeest. Na ruim 31 jaar zijn functie te hebben vervuld, heeft de heer P. J. Terwoerdt afscheid genomen als gemeente-secretaris van Koudekerke. Te Goes heerschte op Hemelvaartsdag groote drukte, toen de jaarlijksche turnoefening werd gehouden o'p de Markt. Het Bet je Wolfplein te Vlissin- gen werd dezer dagen voorzien van een klok bij den verkeers- mast op het plein. Naar vier zijden wijst deze klok den tijdaan. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offi- eieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Clinge, dat ook in deze gemeente een stier, die de slachtplaats ontvlucht was, in zijn ontsteltenis kwiek door de spiegelruit in een winkel sprong. Gelukkig is ieder neringdoende tegenwoordig, dank zij het middenstandsbrevet, wat men noemt een matador en met bewonderenswaardige virtuositeit is het woedende beest dan ook ter plaatse afgemaakt! Men meldt ons uit Nieuw en St. Joosland dat bij de installatie van deu nieuwen burgervader de loco- burgemeester er zich op beroemd heeft dat de ge meente niet minder dan tien graven, n.l. dijkgraven telt. Bovendien schijnt gedurende den jongsten winter verschillende malen de vorst over de boerenkool te zijn gegaan. Wij vernamen uit Biervliet dat in het slachthuis een slager, die een paardekop bewerkte, het ongeluk had met een bijl in zijn been te kappen. Niet voor niets noemt men in deze landstreek der gelijke nuttige burgers beenhouwers! Onze correspondent te Middelburg seint ons, dat de hoofdprijs der vierde klasse Staatsloterij, de f 25.000, aldaar gevallen is. Slechte bestrating is waarlijk altijd nog geen nadeel voor 'n gemeente. Een landarbeider te Biervliet is door den rechter te Middelburg gevonnist wegens het ongedekt vervoeren van tien kilogram suiker. Onze menschen op het land zijn er nu eenmaal niet aan gewend om er doekjes om te winden, zei de advo caat met vuur. In den gemeenteraad van Ierseke heeft een der leden een gloeiend pleidooi gehouden om in den ver volge den oud-ijzervoorraad van gemeente- en gas fabriek om beurten aan liefhebbers te verkoopen. Oppervlakkig beschouwd is men geneigd te vragen, wat Amor met ijzer te maken heeft, doch er is nog altijd een spreekwoord: oude liefde roest niet. Nader vernemen wij, dat de interpellant waar schijnlijk over liefhebsters heeft gesproken. Dan wordt alles direct duidelijker, gezien het feit dat zooveel meisjes tegenwoordig kennis hebben aan ijzervreters! Uit Vlissingen schrijft men ons, dat de reünie der vereeniging van oud-leerlingen der de Ruyter-school niet doorgaat, omdat velen van hen zich tegenwoordig op zee bevinden. Waar voorheen deze oud-leerlingen op voeren is een raadsel, tenzij men aanneemt, dat de beste stuurlui allemaal op den wal staan in normale tijden. Te Kortgene is j.l. Dinsdagmiddag aan den Prinsen - dijk een troep van twaalf wilde ganzen gesignaleerd. Des avonds, zoo luidt het bericht verder, heeft het muziekgezelschap een fakkel-optocht met muziek gehouden. Nooit kunnen sommige pienschen stomme dieren met rust laten! Dezer dagen heeft te Domburg de heer .Tan Strijbos voor de Domburgsche Winterclub een interessante lezing over Spitsbergen gehouden. Dank zij dit onderwerp viel de hoogte der tempera tuur in de Winterclub nog niet op! Uit een bioseoop te Middelburg is gedurende de voorstelling op geheimzinnige wijze een regenjas verdwenen. Vermoedelijk was het program minder interessant. Een landbouwer te Oostburg is op heeterdaad be trapt op frauduleuzen invoer van twee lederen hand schoenen. De kommiezen hadden veel moeite om de voorwer pen van zijn voeten te krijgen! In de vergadering van het Groene Kruis te Dom burg werd officieel meegedeeld, dat van de bakerhulp der vereeniging in dertien gevallen gebruik werd ge maakt. Om ongelukkige conclusies te voorkomen - met een getal als dertien moet men voorzichtig zijn haasten wij ons, hier aan toe te voegen, dat dit gebruik maken niet geschiedde door oude leden maar wel door pasgeborenen! Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren De heer 31. Poortvliet heeft na een bijna 50-jarigen dienst bij N. V. Metaalhandel J. L. Agelink van Rentergem te Middel burg afscheid genomen, bij welke gelegen heid de heer Poortvliet hartelijk werd gehuldigd door mevrouw van Kesteren- Agelink van Rentergem. die thans het bekende bedrijf beheert. Na afloop van de huldiging maakten we deze foto. De Algemeens Nederlandsche Bouwvak arbeidersbond, afd. Goes, vierde onder groote belangstelling haar zilveren jubilé, bij welke gelegenheid het bestuur in de bloemen werd gezet. Het echtpaar JKarreman-Boutense te Stroodorp, Kamperland, vierde onder groote belangstelling zijn gouden bruiloft. Het gouden paar temidden van kinderen en kleinkinderen. Na ruim 26-jarige ambtsvervulling heeft de heer P. J. Nobels tweede van rechts), afscheid genomen uit zijn functie van hoofd der Chr. school te Sluiskil. Als tweede van links zien wij den opvolger, den heer F. Huisman.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 12