B WAKE Bij liet zeilen LONDONA NETTA Gewichtig in het voorjaar: Het is voorjaar! Wat brengt 26 - was Jet altijd actief bezig. Weer en wind schenen haar nooit te deren. Ook had ze nooit last van slordig zittend haar en het glansde altijd prachtig. Haar vrien dinnen vroegen, wat zij daar toch voor deed. „Alleen maar geregeld wassen met Brunetta", was het antwoord. Nu verzorgen zij allen het haar met Blondon a o f Br u n etta. de a Ika li vrije haar- wasmiddelen. Blondona. dat Kami Hoftor bevat, het extract der hergkamillengeeft zelfs donkerder geworden blond haar een mooie, lichte tint en Brunetta ver leent. door het preparaat Hequil, aan donker haar een fraaie, diepe glans. Na het wassen droogt het haar bijzonder snel en laat zich zeer gemakkelijk kappen. VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR DE MODERNE ALKALI VRIJE HAARWASMIDDELEN de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, verstopping, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen verdwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen, door een grondige kuurmet Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. De weldadige werking is verrassend. Flacon fl. 1.05 Dubbele flacon fl. 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. nacHr Vervolg van blz. 23 - Zij voelde zich geheel op haai' gemak bij Prescott, en hij deed zijn best, haar aangenaam bezig te houden; hij praatte levendig en vroolijk, en gaf blijk, dat /.ijn persoonlijkheid meer omvatte dan de bekwaamheid om met ontleedmessen om te gaan. Zij leerde eigenschappen in hem kennen, die zij nooit vermoed zou hebben. Hij zag er zeer jong, ja zelfs jongensachtig uit in zijn smoking. Opeens kwam er een warme stemming van kameraadschap in haar op, de wensch, dat al het geluk en al het succes hem ten deel zouden vallen, die het leven schenken kon. Toen er even een gaping in hun ge sprek was ontstaan zei ze: „Ik heb den heelen avond al zitten hopen, dat u iets over uw kliniek zoudt zeggen. Hebt u voor een van uw vurigste voorstanders niet wat nieuws?" Hij glimlachte. „Véél nieuws zelfs," antwoordde hij vroolijk. „Ik heb een vriend, die Lowe heet, en die heeft in politieke kringen een beetje reclame voor 't zaakje ge maakt. Ik heb vanmiddag een buiten gewoon interessante conferentie gehad. Een der leden van het. kabinet ik zal zijn naam ongenoemd laten, al vindt hij zichzelf buitensporig belangrijk heeft me onofficieel een bezoek gebracht om me uit te hooren over mijn plannen en me zoo'n beetje te toetsen. U be grijpt natuurlijk, dat dit een streng vertrouwelijke mededeeling is." „Dus er bestaat kans, dat u van de regeering krijgt, wat u hebben wilt?" Hij knikte. „Als je 't goed bekijkt doen ze 't alleen, om er bij de verkiezingen over te kunnen schetteren," zei hij luchtig. „Maar dat neemt niet weg, dat mijn vooruitzichten erg gunstig zijn." „Maar dat is heerlijk!" Zij bleef liem een beetje plagen. „Zit n nu maar niet te kijken, of 't u niets kan schelen!" ,,'t Kan me heel veel schelen," ant woordde hij. „Maar er zijn andere dingen, die me minstens even na aan 't hart liggen." Zij doorzag die toespeling echter niet. Het ontging haar, dat er een merk waardige, nauwelijks te omschrijven verandering in hem had plaatsgehad, en zij merkte niet op, dat hun verhou ding anders was dan tevoren. Zij deden lang over hun koffie. Haar uitgaanspermissie gold maar tot elf uur anders waren zij er niet zoo betrekke lijk vroeg toe gekomen, hun gesprek af te breken en aanstalten te maken om naar huis te gaan. En toen gebeurde liet ontzettende. Toen zij op de stoep vari het restaurant op een taxi stonden te wachten, kwam een krantenventer hun een late editie te koop aanbieden. „Raadselachtige dood van 'n actrice," riep hij. „Politie-inval in een rusthuis in 't West End." Hij droeg een bord, waarop de naam Irene Dallas te lezen stond. Anne kon haar blik niet afwenden van de kolossale letters op het biljet. Ook Prescott stond naar dat opschrift te staren. Hij kocht een krant, en hield die uitgespreid tegen het heldere licht, dat uit den ingang naar buiten viel. Toen gaf hij een kreet, en met pijnlijke verbazing keek hij naar Anne. Nog voor hij iets zei, voelde Anne het onheil aan. ,,'t Is de Rolgrave." Hij aarzelde. „Daar is de bom eindelijk gebarsten, schijnt 't." Voor hij iets naders kon zeggen trok zij hem de krant uit de hand en zag die snel in. Irene Dallas, de filmster, was in de Rolgrave uit een raam van de eerste verdieping gevallen. Waarschijnlijk had zij onder den invloed gestaan van een verdoovihgsmfddel. De politie was ein delijk wakker geworden, en had aan stonds een inval gedaan. Mrs. Sullivan, de directrice, tevens eigenares, was ge arresteerd, evenals de verpleegster, aan wiede speciale verzorging der omge komen actrice toevertrouwd was geweest. De naam dier verpleegster was Lucy Lee. Anne kon een kreet van smart en afschuw niet inhouden. Lucv, haar zuster, gearresteerd, in een cel op een politiebureau opgeslotenMet de krant nog in haarband wendde zij haar bleeke, ontdane gezicht naar Prescott. „Ik moet dadelijk naar haar toe." „Ja, dat spreekt," antwoordde Prescott langzaam. Toen zette hij den moedigsten stap van zijn heele leven. „Ik ga mee," zei hij. Den volgenden morgen bevond Pres cott zich in het privé-kantoor van den befaamden rechtsgeleerde sir John Lowe, in de Inner Temple. Het was nog vroeg kort na negenen pas. Prescott zat, in een versleten leeren fauteuil, naar den grond te kijken. Lowe liep heen en weer, kort en duidelijk de bezwaren samenvattend, die hij het laatste half uur had opgesomd. „Je kunt er niets mee winnen.. en je kunt er alles mee verliezenals je die Lucy Lee probeert te helpen. Als je je in zoo'n bedenkelijk zaakje mengt, waarin natuurlijk links en rechts met modder wordt gegooid, blijft er zeker een gedeelte van die modder aan jou kleven. al ben je de lelieblanke on schuld in persoon, Robert." Lowe's magere, stroeve trekken verzachtten zich tot een vriendschappelijk, maar toch bijtend lachje. „Let eens op mijn woorden dat zaakje raakt voor den politierechter niet op zijn eind. Hij weet best, dat er veel te veel aan vast zit. Reken maar gerust, dat hij 't doorgeeft aan de rechtbank. Dat wil zeggen, dat 't publiek er nog erger zijn tanden aan stoot. En als 't uitkomt, dat jij er je in moeit en dat móét uitlekkenje hebt geen idee vrat een benepen kletsboeltje deze wereldstad islaat de regeering je los alsof je een 'stuk gloeiende steen kool was. Dan is al onze kans, om subsidie voor de kliniek te krijgen, ver keken." Er volgde op die woorden een lange stilte. Prescott begreep volkomen, door hoeveel gezag de redeneering bekrachtigd werd. Lowe nam bij de balie een aller voornaamste positie in. Maar de strakke vastberadenheid in liet gezicht van den jongen chirurg zette zich alleen maar vaster. „Begrijp je dan niet," ging Lowe voort, „dat de verdediging je vast en zeker als medisch getuige oproept, als je er je handen niet afhoudt? Als ik'I goed begrepen heb, genoot die onge lukkige juffrouw Dallas, die zichzelf de kist in heeft gewerkt met haar krank zinnige kuren, geen behoorlijke medische behandeling. Ze was een protégée van die beruchte mrs. Sullivan. Dat wil zeggen, dat geeneen dokter, die zijn 1 O Nieuwe Droste Bonbons; 35 tot 45 ets. per ons. Droste's Wilgenkatjes, Tulpen en Lelietjes der Dalensma kelijke èn lichte stukjes chocolade. 30 cent per ons. Iets geheel aparts zijn Droste's Likeurstaafjes (45 cent per ons). de grote danseres, wist door haar bovenwereldlijke gratie en schoon heid de mensen te ontroeren. Als zij danste, was zij licht als een bloemblad, voortgedreven op de wind. Het meest bekend is wel baar „stervende zwaan", de dans. waarin baar blank gelaat niets aards meer heeft Niet alleen voor een danseres is een blanke gelaatskleur goud waard. Elke vrouw behoort' haar huid te verzorgen met een doel matige cream, die haar een stra- lende.aantrekkelijke teint verleent. I 'inolia I anishing Cream maakt door haar extra Jijne emulgering de teerste huid zacht en blank, terwijl zij eveneens een uitstekende onderlaag vormt voor poeder. Gebruik elke avond voor het naar bed gaan I inolia Cold Cream de creamdie i w huid 's nachts voedt en verjongt. VA!\'ISHI.\G CREAM COLI) CREAM Tuben vanaf 35 ct Luxe potten vanaf 45 ct VC. 105 049

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26