Wellner Wello l'JlüliVÜÜ c/tlle verschillend, alle gelijk! GOEDE FUNDAMENTEN hersens bij elkaar heeft, als getuige op zal willen treden. En toch wil jij jij notahene, die er totaal buiten staat en zooveel op 't spel hebt staan er je neus in steken!" Prescott's gezicht bleef onverzette lijk. ,,'t Spijt me ontzettend, Lowe, Ik begrijp al wat je zegt. .Te hebt van a tot z gelijk. Maarik' wou dat ik 't je uit kon leggen. Ik kan je alleen vertellen, dat ik beloofd heb, die verpleegster te helpen. En ik wil en zal haar helpen. Lowe zuchtte en smeet zijn potlood op zijn bureau. „Goed!" riep hij uit, op een toon van wanhoop. „Dan zal er voor mij niets anders opzitten, dan je zoo goed moge lijk door dien waanzin heen te helpen. Tegen je eigen belang en tegen mijn eigen oordeel in zal ik t zaakje op me nemen. Begrijp me goed dat menscli van Sullivan verdedig ik niet. Maar voor dat stomme wicht van een ver pleegster van jou kun je me krijgen. Al sprak Lowe nog zoo ruw en norsch, de hartelijke edelmoedigheid van zijn besluit was Prescott volkomen duide lijk. Er kwam een gevoel van sombere voldoening over hem. Welke risico hij zichzelf ook op den hals haalde, hij had Anne's zuster den besten advocaat be zorgd, die er in heel Londen te krijgen was. Lowe's voorspelling kwam uit. De rechtbank voor strafzaken, de Old Bailey, nam het geval in behandeling, op haar zitting van den derden Juli. Al was het nog geen half tien, toen Prescott binnenkwam, toch was de zaal a,l prop vol. Het was hem een groote opluch ting, dat Anne weg was gebleven. Hoe zij ook geredeneerd en geprotesteerd had, hij was er met kracht op blijven aandringen, dat zij weg-zou blijven. En nu hij zich midden in de hitte en het rumoer van dat strijdperk bevond, werd hem eerst goed duidelijk, hoe verstandig zijn beslissing was geweest. Hij baande zich een weg door de volte, en vond een plaats achter de bank voor de verdedigers. Lowe, die even tevoren was binnengekomen, wisselde een paar woorden met hem. Toen verscheen Drewett, de officier van justitie, een zwaarlijvig man met ruige wenkbrauwen. Hij keek met een eigenaardigen blik naar Prescott, dien hij heel goed kende, maar groette slechts met een knikje. Eensklaps zoemde luider de opwin ding. klonk liooger de toon van span ning. De beide verdachten werden de zaal binnengeleid. Toen mevrouw Sullivan, door Lucy gevolgd, haar plaats innam, werden alle halzen gerekt, alle blikken naar dat tweetal gericht. Prescott, de nieuws gierigheid der menigte verfoeiend en verachtend, werd zich bewust, dat hij van puren afkeer een anderen kant op keek. Maar eindelijk wendde hij zijn hoofd en keek hij naar Lucy. Zij stond doodstil, met haar armen stijf langs haar zijden; de starheid van haar houding en trekken gaf haar iets verblufts, waardoor ze op een pop leek. Zij scheen zich binnen haarzelf te hebben teruggetrokken alsof de vrees haar totaal had verdoofd, en de bron van haar gevoelens had uitgedropgd. Heel anders gedroeg zich mrs. Sullivan. De eigenares van de Rolgrave voelde zich onbeschaamd op haar gemak in het felle schijnsel der openbaarheid, en plaatste zich aanstellerig in de kern der straling. Toen werd er om stilte geroepen en stonden de rechters achter de groene tafel op. Met indrukwekkende statig heid, met wapperende toga en deftige pruik, maakte de president zijn ontrée. Den leden der jury werd de eed afge nomen. De behandeling begon. Een ambtenaar stond op, om de acte van beschuldiging voor te lezende verdachten waren den tienden Juni, in het Rolgrave-tehuis W. 1, in het. bezit bevonden van verdoovingsmiddelen, namelijk morphinesulphaat, heroïne en cocaïne-hydrochloride, zonder dat hun de daartoe vereischte vergunning was verstrekt, en op denzelfden datum hadden zij een zekere Irene Dallas een bedwelmende artsenij laten innemen, waarna genoemde Irene Dallas door onvoorzichtigheid of in een vlaag van verstandsverbijstering uit een open raam was gévallen, hetgeen den dood ten gevolge had gehad. Formeel verklaarden de twee vrouwen, „niet schuldig" te zijn. Toen kreeg het openbaar ministerie het woord. Prescott nam een houding aan om te luisteren naar de getuigen, die werden opgeroepen om den aard der bedwelmende middelen vast te stellen. Na hen verklaarde de gerechtelijke arts dr. Bury, dat hij bij ontleding der inwendige organen der overledene, Irene Dallas, de aanwezig heid van een dier stoffen, heroïne, had geconstateerd. Onmiddellijk, nadat deze verklaring was afgelegd, stond Lowe op. „Dr. Bury, hebt u bij uw analyse een doodelijke hoeveelheid heroïne ont dekt?" „Neen. mijnheer, 't. Was geen doode lijke hoeveelheid." Toen trad detective-sergeant Roberts als getuige voor. Hij verklaarde, dat hij het Rolgrave-tehuis was binnengegaan en de beklaagde Sullivan in hechtenis had genomen, tegelijk met de ver pleegster, die bij miss Dallas dienst had gedaan. Aan het einde van zijn getuigenis kwam het belangrijkste. Beklaagde Sullivan had geweigerd, iets te zeggen, toen zij gearresteerd werd, maar de verpleegster, Lucy Lee, had gezegd „Ik heb haar het spuitje met heroïne gegeven, 't Was de normale dosis. Ik heb alleen gedaan, wat me was opge dragen." Dit was de gelegenheid, waarop Lowe had zitten wachten. Toen de sergeant zich verwijderde van het hekje sprong hij op. „Mylord." zei hij, zich tot den presi dent richtend, „ik heb de eer uw aan dacht te vragen voor de opmerking, dat er tegen zuster Lee hoegenaamd geen aanklacht valt in te brengen. Ik stel mij voor, behoudens goedvinden van uwe lordschap, medisch getuigenis van on- verdaclit.en aard aan te voeren om aan te toonen.dat iedere verpleegster, inde omstandigheden die het openbaar minis terie heeft .beschreven, moreel en zelfs wettelijk verplicht zou zijn, de opdrach ten uit te voeren, die haar door een hoofdverpleegster of door de directrice der inrichting werden gegeven." Dit wekte aanstonds een levendige sensatie in de rechtszaal. Prescott werd door de algemeene opwinding aange stoken. Hij begreep, hoe knap en raak die slag van Lowe was; had die de gewenschte uitwerking, dan moest de aanklacht tegen Lucy onverwijld wor den ingetrokken. Er waren er echter nog meer, die het gewicht van het argument zuiver schatten. Drewett, getrouw aan den plicht van den openbaren aanklager, stond al, en sprak luid en met klem zijn bezwaar uit. Mr. Coles, de advocaat van inrs. Sullivan, liet zich evenmin on betuigd. Er volgde een langdurige juri dische redetwist, waaraan de president, toen de kwestie hem voldoende toe gelicht scheen, een einde maakte door stilte te bevelen. Toen boog hij zich voorover in de richting van Lowe. „Uitstekend, sir John. Wij zullen uw getuige aanhooren." In Wellner Wello tafelgerei bestaan talrijke mooie modellen. Maar hierin zijn alle modellen gelijk: ze zijn van een onverslijtbaarrhard materiaal, dat dóór en dóór vlekvrij is. A olkomen bestand tegen alle zuren en zouten. Zonder onderhoud altijd prachtig glanzend en smetteloos blank! A raagt in de goede zaken de gunstige Wellner Wello-prijzen. WELLNER-ZILVER FABRIEKEN N.V. - AMSTERDAM Wordt vervolgd Degelijke theoretische kennis als fundament voor Uw praktische ervaring, laat daarop de brug naar vooruitgang rusten enI komt er! Studeer techniek thuis! Burgerlijke bouwkunde, Architectuur, Meubel- en Schildertechniek, Water- en Wegenbouw, Betonbouw, Werktuigbouw kunde, Auto- en Vliegtuigtechniek, Electro- techniek. Radiotechniek, Chemische Tech niek, Zuiveltechniek, Speciale cursussen. Vraag prospectus P5 DIR. E. J. ROTSHUIZEN en F. WIND GEM06IUSEERDENPBNA verzorgt de technische cursussen voor militairen. Wendt U om inlichtingen tot de Commissie voor O. en O. in Uw kantonnement.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27