ZEEUWSCHE SPORT H 29 nBifTlT^g?^ -' TvÖSS1 -- .--. Te Biervliet werden op Hemelvaartsdag goed geslaagde sport/eesten georganiseerd, die een record aantal bezoekers trokken. Vooral de ruiterfeesten verwierven veel bijval. De winnaars maken een eereronde. Na de ruiterfeesten had een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal, samengesteld uit spelers van oostelijk Z.-Vlaanderen en spelers van westelijk Z.-Vlaanderen. De W.Z.- Vlamingen treden aan. R.C.S. strandde in het gezicht van de haven door van Goes te verliezen. We hadden van de Souburgers beter vervracht, omdat zij op eigen terrein in staat geacht moeten worden, van Goes te winnen. Niettemin mogen we niet uit het oog verliezen, dat de Goesenaren de laatste weken geducht van zich afbijten en het nu eens in den zin gezet schijnen te hebben om te beslissen, wie kam pioen gaat worden in de tweede klasse. Middelburg heeft in Goes ondervonden hoe dat toegaat en in een gelijk opgaanden strijd werden de groen-witten toen geslagen. Nu is het dan R.C.S. geweest, dat het loodje moest leggen. Middelburg's kansen, welke geducht gedecimeerd waren na de Goesche nederlaag, komen nu weer aan het bod en hoewel natuurlijk de kansen van de Middelburgers niet onbedreigd zijn, mogen we toch wel aannemen, dat ze zich die niet meer zoo gemakkelijk zullen laten ontglippen of ontnemen. Ook in Vlissingen vinden ze echter nog een belager, maar die moet het ook nog tegen Goes opnemen en als de Goesenaren hun overwinnings- lusten verder botvieren en de sterksten aan hun zegekar binden, zal het den rood-witten daar waarschijnlijk niet beter vergaan dan den Middel burgers en den Souburgers. Vlissingen heeft nu op het nippertje, met 1-0, gewonnen van De Zeeuwen, welke uitslag na de 5-2-nederlaag, welke De Zeeuwen tegen het toch ook niet zoo bar sterke Walcheren geleden hebben vorige week, niet erg voor de Vlis- singsche capaciteiten pleit. We moeten echter met het plaatselijke karakter van deze wedstrijden reke ning houden. Middelburg kwam j.l. Zondag in het krijt tegen Walcheren en maakte geen fout. Met 4-1 werd in een wedstrijd, waarin Middelburg steeds in de meer derheid was, van de geeltjes gewonnen. Een volkomen regelmatige overwinning, welke nog in veel hoogere cijfers uitgedrukt had kunnen worden. Het was De O.Z.- Vlaamsehe spelers voor den wedstrijd, die door W.Z.- Vlaanderen werd gewonnen. Een moment tijdens een der nummers hoogspringen voor paarden. top te hijschen? We gelooven, dat de kans daarop groot is. Als we nog even enkele feiten memoreeren van de gebeurtenissen op Hemelvaartsdag, dan moeten we allereerst wijzen op het geslaagde wandelfestijn te Goes, dat, begunstigd door ideaal weer, een goede propaganda voor de tanende wandelsport werd. Ook de turn-demonstraties, onder de beproefde lei ding van den heer Koov, hebben een goede propa ganda beteekend voor de gymnastiek. Men vraagt zich slechts af, waarom men niet wat meer op die manier aan den weg timmert. Biervliet gaf den liefhebber van ruitersport te genieten, maar een groote attractie was toch ook weer de bekende en welhaast traditioneele oost- west-voetbalontmoeting. Met 4-3 bleven de wester lingen baas van het terrein en veroverden daarmee voor een jaar den wisselbeker. Meer en meer wordt het belang van deze krachtmeting ingezien, als we dit ten minste mogen distilleeren uit het feit, dat het Z.V.B.-bestuur nu reeds twee jaar achtereen in verhoogde mate van zijn belangstelling voor dezen wedstrijd blijk gaf. echter in de oogen van Middelburg schijnbaar vol doende als de leiding behou den werd en Walcheren maar niet zoover kwam, dat de kansen bedreigd werden. Walcheren is dan ook voor de uiteindelijke Middelburgsche overwin ning geen oogenblik een gevaar geweest. Toch was het, ondanks het overwicht der groen-witten. tot het einde toe een aardig par tijtje voetbal, waarin veel te waardeeren viel. Van de derde-klassers konden we nog een over winning voor Goesche Boys op de Goes-reserves no- teeren, terwijl Zeelandia 2 zich op eigen veld de puntjes liet afsnoepen door De Zeeuwen 2. Na een week van vele sportieve genoegens con centreert zich nu weer de volle aandacht op het verder verloop van den strijd in de tweede klasse van afdee- ling IV. De spanning is weer iets gestegen en het zal zeker de belangstelling geen kwaad gedaan hebben, nu de twee rivalen, R.C.S. en Middelburg, ieder een steekje hebben laten val len. Zou het Middelburg weer gelukken om ten slotte de kampioensvlag in De karfbalvereen. Madjoe te Vlissin gen organ iseerde op Hemelvaartsdag de jaarlijksche serie wedstrijden, die door Zeelandia uit Hans- weert werden gewon nen. Moment uit den wedstrijd Zee landia-S .8 .S(Co- lijnsplaat2-1. Voetbal. Voor de competitie had Zon dag de ontmoeting plaats tusschen De Zeeuwen en Vlis singen, die door Vlissingen met 1-0 werd gewonnen. 'n Moment uit dezen wedstrijd. De Zeeu wen ondernemen 'n aanval op 't doel van Vlissingen evenwel zonder succes. i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29