bujfout een bron van eluk enw CORRESPONDENTIE V* 1384 1383 fIFfi Q Voor d allerkleinsten 1382. Jongenspakje van geruite stof, gegar neerd met donkere biezen. Verkrijgbaar ir bovenwijdte 60-64. 1383. Meisjesjurkje van twee kleuren, rug -net rugstuk, korte mouw. Verkrijgbaar in oovenwijdte 56-60. 1384. Speel pakje met vierkanten hals, korte mouw, ritssluiting. Verkrijgbaar in bovenwijdte 56-60. 1 385. Jongenss peel pakje van gestreept lin nen, donkere kraag en manchetten. Verkrijg baar in bovenwijdte 56-60. 1386. Meisjesspeelpakje van donker linnen, met lichte geruite garneering. Verkrijgbaar in bovenwijdte 60-64. 1386 yan alle in deze rubriek afgebeelde den'prijs 'var. "sü ets' mode-album „Zomerpracht zijn pa.tronen 1=^ rokken, blouses, kleine voor complets, 35 ets. voor maritels er iaponn jjet geWenschte maatnnmmer. avondjasjes en kinderkleedmg. B., bestelling.vooral o^ven op Nq PATRONENKANTOOR „PANORA", KASSAUPLEIk 1, HAAKbü-M waarbij 5 ets. extra voor toezending per post versclmld.gd .s. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. J. M. v. d. L. te Meppel. De Astilbe (juiste Latijnsche naam voor de plant, die we Spiraea noemen), is een bijzonder gemakkelijke plant voor de kamer. Ze verlangt een zeer grootehoe veelheid water gedurende den bloeitijd, d.w.z. zij is een van de weinige planten, die we werkelijk nat houden. Den pot af en toe doopen in lauw warm water. Deze plant mag in een schotel water staan (hooge uitzondering). Na den bloei kan do plant uit den pot geklopt worden, in den tuin geplant, en verder als tuinplant worden behandeld. Ze kan ook met pot on al ingegraven worden en in het najaar weer naar binnen worden gehaald, als alle blad is afgestorven. Ze loopt dan in het voorjaar weer uit en kan ten tweeden male in de kamer bloeien. Mevr. A. H. te 's-Bosch. Groente bouillon met griesmeelballetjes voor 4 personen maakt u klaar als volgt: iy2 liter water, selderijknol, wortel, prei, selderijgroen, peterselie, (samen ongeveer 200 gr) zout, een scheutje bouillonaroma, 25 gr boter, 25 gr rijst. Voor de balletjes: 50 gr griesmeel, 2 dl melk, 35 gr boter, zout, peper, note- muskaat, 1 ei. Smelt de boter, snipper de groenten en voeg ze met de gewasschen rijst bij de boter. Laat deze ingrediënten ongeveer 10 minuten fruiten. Giet er dan het water bjj, voeg het zout toe en laat de soep ongeveer Vj uur koken. Maak ze daarna op smaak met een scheutje bouillonaroma. Breng voor de balletjes de melk aan de kook, strooi er het gries meel door en voeg er de boter en het zout aan toe. Laat de massa onder roeren doorkoken gedurende 10 minuten. Neem de pan van het vuur en voeg er het losgeklopte ei bij. Maak de massa op smaak met peper en note- muskaat. Vorm er met twee theelepeltjes kleine balletjes van en laat deze in de soep glijden. Laat de soep nog ongeveer 5 minuten zachtjes doorkoken. Roer er vlak voor het presenteeren de fijnge hakte peterselie en het selderijgroen doorheen. Mevr. A. te Rotterdam. Den pluchen mantel kunt u weer opknappen door het weefsel te stoomen boven den damp van kokend water. Daarna borstelt u het goed tegen de vleug van de pool op. Mevr. C. J. v. H. te Arnhem. Zeer tot onzen spijt kunnen wij u geen bestrij dingsmiddel tegen de kleine miertjes ver schaffen, daar wij de diertjes niet ken nen. Informeert u eens bij een drogist; deze zal er wel raad op weten. Mevr. F. H. te Utrecht. Wanneer de edelsteenen in uw ring open gezet zijn, (de ring zal dan waarschijnlijk met bril- lanten bezet zijn), kunt u ze weeken in een kommetje met alcohol of eau de cologne. liet vuil weekt los en kan met een zacht borsteltje worden uitgebor- steld. Is de ring echter versierd met diamanten, dan zult u ze door een juwe lier moeten laten reinigen. Wilt U een zachte huid en de teint der jeugd behou den Volg dan de eenvou dige Palmolive - schoon heidsbehandeling. Mas seer Uw gezicht, hals en schouders, tweemaal daags met het zachte schuim van Palmolive Zeep. Voor de zoo teere huid van de Canadeesche Vijfling koos Dr Dafoë eerst olijfolie en later Palmolive, de olijfolie- zeep. Volg dit goede voorbeeld! Vergeet niet dat de behandeling van de huid in de jaren van de jeugd beslissend is voor de schoonheid op lateren leeftijd. Sport en spel en het leven in de buiten lucht vergen veel van Uw huid en Uw teint. Verzorg Uw schoonheid daarom met Palmolive, de zeep die een over vloedige hoeveelheid olijfolie bevafc Palmolive houdt Uw huid niet alleen jong, maar reinigt haar tevens grondig, want haar fijne schuim dringt door tot diep in de poriën. Begin er vandaag nog mee!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39