r •w*» ii Betonnen kazemat, die een belangrijken toegangsweg bestrijkt. Deze versterking wordt naar de wisseling van het seizoen wit of groen beschildert). Voorloopige machinegeweerstelling, die later vervangen werd door een permanente versterking in een achter waarts gelegen linie. ,.„tin een boom, „L,„. bestemd voor waar schuwing tegen naderende het gebergte een aan zienlijke bemoeilijking in bet gevecht, want zoodra er een groot verschil van hoog en laag bestaat kan men alleen een treffer plaat sen met het uiteinde van de kogelbaan, terwijl op den vlakken grond alles wordt geraakt wat zich in de kogelbaan bevindt. Zoo zijn de Zwitsers dus goed uitgerust tegen alle voorkomende moeilijkhe den: hun bergartillerie is zoo geconstrueerd, dat de onderdeelen zelfs door de manschappen zelf vervoerd kunnen wordenzij be schikken over mobiele kabelsporen en bovendien vormen hun verdedigings linies een permanenten vestinggordel langs het bergmassief van de Alpen, waar de soldaten niet ge makkelijk uit verdreven kunnen worden. En reeds van te voren heeft de legerleiding zich gewapend tegen misleiding door radio of strooibiljetten, want in één der voorschrif ten waarschuwt men de bevolkingen tegen mede- deelingen, die twijfel zouden kunnen wekken aan den weerstandswil van regee ring en legerleiding. Wer kelijk, wij kunnen veron derstellen, dat deze stoere bergbewoners zich met even groote hardnekkig heid zullen verdedigen achter hun wal van steen, als wij achter onzen wal van water. Luchtafweergeschut van klein kaliber in stelling.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3