westersche kleederdracht. Japansehe meisjes in nationale Het is de gewoonte in Japan elkaar op bepaalde feestdagen cadeautjes te geven. De jonge vrouwen moeten zich vooral oefenen in het opschrijven van de wenschen, die met die geschenken gepaard gaan, aangezien dit haar taak zal zijn, zoodra zij trouwen. De sandalen worden uitgedaan voor men het school lokaal betreedt. Deze jonge dame wacht af, of de onderwijzer den volken in het verre, oosten het geval is. Als men even nadenkt, zal men echter toegeven, dat de westersche beschaving het in dit opzicht toch niet aan het rechte eind heeft gehad. Het principe, alles wat men doet in de eerste plaats goed en niet snel te doen, moet zijn stempel drukken op de persoonlijkheid en het is logisch, dat een zekere discipline, van de prille jeugd af opgelegd, in een veel voorkomende handeling als het schrijven, gunstigen invloed moet hebben op het zich ontwikkelende individu. Hoewel ook in het oosten pen en potlood en schrijf machine knn plaats hebben veroverd, zijn er nog ■richten arbeid Een eigenaardig contrast! Het altijd scholen, waar het meisje van goede familie on derwezen wordt in het schrijven met het penseel om later voor een beschaafde vrouw te kunnen doorgaan. Misschien zelfs hebben de Japanners den eiscli gesteld, dat de bruid goed moet kunnen schrijven omdat deze ingewikkelde oostersche schrijfkunst een sterk gevoel voor orde en netheid, alsmede een zeke ren goeden smaak moet doen ontstaan, die zoo noodig zijn voor het juiste vervullen van de taak, die de jonge vrouw in het huweüjk wacht. Een soort huwelijks-opleiding" dus, door de traditie ontstaan, door de traditie in stand gehouden. eene meisje is in Japansche en het andere in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 15