KALOE BRMA Qi NflC///» WAKE Eén van .de 363 plekje ander, dan uw cjelaartelewlj* 1 22 CLGiXSIJtC CREAM Doozen: F. .75 en Potten: F. 2. ACTIVE CREAM Tuben: F. .50 en F. 1. - Potten: F. 2. KIN TO aeons: F. 1.35 e NIC n F. 2.— FINISHING CREAM Tuben: F. —.50 en F. 1.— Potten: F. 2. EE* XI El/WK WECI XAAl XIEtWE ICHIIXHEIB COUPON uitknippen en zenden aan de firma E.M. Schlösser, Postbus C.370, Amsterdam, Hoofdagentschap der a F. V olff Sohn, Karlsruhe. Gelieve mij gratis een proefpakket en boekje Kaloderma-Schoon- lieidspreparaten te zenden. Ingesloten vindt U 35 cents in postzegels voor porto en verpakkingskosten. S.V. P. DUIDELIJK SCHRIJVEN 1287 modellen uit het nieuwe modeboek Zomerpracht 1940 Misschien zoekt U juist ioo'n voorbeeld als het hiernaast afgebeelde blouse-model. Het knippatroon van Uw maat ligt bij ons klaar om binnen 24 uur te worden geleverd. U kent ze toch die gemakkelijke Kant-en- Klaarpatronen, waarmede U geen risico loopt Uw stof te verknippen? Knippatronen verkrijgbaar in de maten 40 - 42 - 44 - 46 - 48 a 2\j Ct. Bestellingen kunnen als volgt geschie den door bemiddeling van Uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. 293631 door toezending ran het be drag per postwissel of in postzegels aan PATRONENKANTOOR PANORA, NASSAUPLEIN 1, HAARLEM Vervolg van bladz. 19 Heeft een onjuiste of onvoldoende huidverzorging Uw huid op deze plaats slap en rimpelig laten worden? Nog is het tijd om in te grijpen! Het ont breken van een doeltreffende reiniging van de huidporiën en onvoldoende voeding van het huidweefsel hebben een verslapping van de huid ten ge- volge gehad. Voorkomt te juister tijd dit gevreesde verschijnsel door toe passing van een rationeele huidverzorging, die de natuurlijke functies van de huid ondersteunt en completeert. De Kaloderma-Schoonheidsprepa raten zijn samengesteld op basis van de laatste biologisch-cosmetische onder zoekingen. Na een kortstondig gebruik zult U constateeren, dat zij Uw huid weer elastisch, soepel en frisch maken. Als U iets naders over de verbluffende werking van deze nieuwe preparaten wilt weten, vult U dan onderstaande coupon even in. U krijgt dan kosteloos een proefpakket toegezonden en bo vendien ons boekje „Kaloderma-Schoonheidspreparaten", waarin alles staat, wat de dames van de hedendaagsche huidverzorging moeten weten. in zijn handen, en met een vreesach- tigen blik starend naar de verhulde gestalte op het bed. Zij zag, dat hij was voorbereid, dat men hem buiten had ingelicht. „Ik vind 't heel erg voor je, Joe," fluisterde ze. ,,'t Is zoo onverwacht gekomen." Hij zette beschroomd een stap vooruit. Beseffend, wat er gebeurd was, voerde hij een strijd tegen zijn zenuwachtigheid en zijn verdriet. Zij trachtte naar best vermogen hem te helpen. „Die koorts komt zoo ontzettend plotseling altijd „Ja," mompelde hij, eindelijk tot spreken in staat. „Dat zei dr. Prescott ook, toen we in den trein zaten." Zij keek hem met een doffen blik aan. „Dr. Prescott. Is hij hier?" Joe boog zijn hoofd. „Hij heeft me weggebracht. Hij was heel hartelijk." Weer zette hij een zenuwachtigen stap in de richting van het bed. En weer voelde Anne zich gedrongen, hem te helpen. Zij trok zwijgend het laken terug. Toen eerst, bij den aanblik der vervallen trekken van het knappe meisje, dat zijn vrouw was geweest, brak Joe's smart uit. Hij viel bij het bed op zijn knieën en begon te huilen. Anne liet hem zoo alleen. Met gebogen hoofd en een verstikkend hart strompel- de zij de kamer uit. De eerste, dien I zij daarbuiten zag, was dr. Prescott. Haar matte, ongeloovige blik vestigde zich op zijn donkere en scherpbesneden gezicht, waarop nu het diepste mede lijden stond uitgedrukt. Zij werd zich vaag bewust, dat hij haar arm nam en haar wegleidde, weg van allen, die haar pijn zouden doen met welgemeende be tuigingen van meegevoel. Aan het eind van de gang bleef hij staan, nog steeds haar arm vasthoudend, en keek hij haar recht in de oogen. „Anne," zei hij, met een stem, die ditmaal zijn diepe ontroering verried, ,,ik weet werkelijk niet, wat ik tegen je zeggen moet. Zoodra ik je telegram kreeg, heb ik me met Joe hierheen gerept, 't Spijt me zoo, dat we te laat zijn." ,,'t Komt er niet op aan," zei ze wan- hopig. „Nu komt niets er meer op aan." „Dat moog je niet zeggen, Anne." Zijn stem beefde lichtelijk. Hij staalde zijn moed om voort te gaan, om het besluit uit te voeren, dat hij gevormd had in al die wekende weken, waarin hij haar zoo had gemist. „Jij komt er op aan. Je komt er heel veel op aan." Verwezen keek zij hem aan. Hij sprak verder, onbeschrijfelijk ontroerd door haar smart, meegesleept door zijn ge voelens voor haar, zijn zoo lang be dwongen gevoelens, vast besloten, haar tot iederen prijs te zeggen, dat hij haar liefhad. „Anne, mijn liefste. Kijk niet zoo bedroefd en moedeloos.. Ik houd van je. Ik heb je lief met mijn heele hart en ik heb je al maanden lang lief. Heef mij de gelegenheid, je te troosten. je weer gelukkig te makenals mijn vrouw." Hij trachtte haar in zijn armen te nemen. Maar zij rukte zich wild van hem los. „Nee, nee!" riep ze woest. „Dat niet. Begrijp je dan niet.... dat Lucy.... mijn zuster. Lucy is dood!" Met een verwilderden blik, als een ge wonde vogel, keek zij naar hem. Toen drong al haar leed, eindelijk ontbonden, haar naar de keel, en het verstikte haar bijna. Tranen, schrijnende, weldadige tranen, welden in haar oogen. Bitter snikkend holde zij de trap af en het ziekenhuis uit, de koude ochtendlucht in. Twee maanden later zat Anne te Lon den op het kantoor van den verpleeg- stersbond, achter haar bureau, haar correspondentie af te doen. Zij droeg geen uniform meer, maar niettemin maakte zij met haar stemmige zwarte japon een indruk van rustige en be kwame werkzaamheid. De japon paste volkomen bij de omgeving, bij dat sobere kantoor. En hetzelfde gold voor Anne zelf. Zij was nu al veertien dagen werkzaam als tweede secretaresse van den bond, als helpster van miss Gladstone. Bij haar terugkeer uit Bryngower had zij haar zaal in de Trafalgar onmiddellijk terug kunnen krijgen. Maar Susan Gladstone had er krachtig op aange drongen, dat zij genoemd ambt zou aan vaarden en bij haar, op haar boven- huisje boven het kantoor, zou komen inwonen. Wel kostte 't Anne veel strijd, van het actieve leven als verpleegster af te zien, maar zij begreep, dat zij haar collega's oneindig veel beter kon helpen met dien administratieven arbeid en hielp zij haar collega's, dan bracht zij iets groots tot stand vóór de verple ging en voor de patiënten. Een om standigheid, die Susan persoonlijk betrof, had den doorslag gegeven. Het volgende jaar zou zij de leeftijdsgrens bereiken en verplicht zijn, ontslag te nemen als lid van den bond. En nu was het haar vurigste wensch, dat Anne haar op volgster zou worden. Dien ochtend in Juni, terwijl Anne haar post afwerkte, klopte Susan aan haar deur en trad binnen. Zij stak een sigaret aan, leunde tegen den rand van het bureau en keek haar vriendin met een snaakschen blik aan. „Lr staan een paar verslaggevers bui ten." Met haar sigaret maakte zij een gebaar in de richting der wachtkamer. „Wenscht, mejuffrouw de ridder in de Orde van het Britsche Rijk ze te woord te staan of niet!" Anne hief haar hoofd. Al zag zij er nog jeugdig uit, toch scheen haar schoon heid tot krachtiger en meer klassieke trekken te zijn omgevormd. De epi demie en het werk te Bryngower, en de dood van haar zuster, hadden haar uiterlijk niet onberoerd gelaten. Haar levendige, spontane lachje scheen haar in den steek te hebben gelaten, sinds den winderigen dag, toen zij Lucy ter ruste hadden gelegd op het kerkhofje tusschen de bergen. Nu zei ze: „Wat vind je, Susan?" „Ik begrijp best, dat je er persoonlijk niet veel voor voelt. Maar wat er over jou geschreven wordt, komt den bond ten goede. En flink ook." „Dan zal ik ze te woord staan," zei Anne kortberaden. Een minuut later waren de verslag gevers binnen en stonden zij voor Anne. „Goeden morgen, juffrouw Lee," zei de oudste van de twee. Hij viel met de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22