JE HEBT 'T JE HEBT 'T M HANS MOSER IN 1 Eert vlotte, gezellige Tobis-film, waarin J i een familiedrama uit adellijke kringen J door het energiek optreden van den JJ grafelijken bediende wordt voorkomen. Moser is een grappige baas. Hij heeft, zooals alle filmkomieken, een aparten speelstijl, om het zoo maar eens te noemen en dien houdt hij in iedere film met groote hardnekkig heid vol. Altijd is hij geënerveerd, zenuwachtig en bij het minste of geringste in hevige mate opgewonden. En of hij nu een vader-, oom- of bedienderol speelt, hij dribbelt op zijn onver anderlijk geagiteerde manier over het witte doek en weet daardoor veel vroolijkheid bij de toe schouwers te wekken. Vooral in deze film is hij weer op en top in zijn element, als majordomus op een grafelijk kasteel. Het heele huishouden draait hoofd zakelijk om hem en zelfs de graaf en diens zoon dienen zich naar zijn aanwijzingen te gedragen. Van vader op zoon behoort hij reeds generaties lang in de familie en dus heeft hij een soort „kasteel-recht" verkregen, dat heel verklaarbaar is, doch dat door bezoekers niet direct wordt begrepen. Tot die bezoekers behooren ook een moeder en een dochter, welke laatste den ouden graaf moet zien in te palmen om zijn geld. De beide dames doen overdreven hooghartig en pogen daardoor den indruk te wekken, dat meneer de graaf erg blij mag zijn baronesse Serafine tot echtgenoote te krijgen. Tot groote teleurstelling van de barones heeft de graaf reeds een volwassen zoon en deze jongeman heeft veel moderner opvattingen over de liefde en het huwelijk. Boven zijn grafelijken titel stelt hij namelijk de liefde en dat geeft tot bijzondere complicaties aanleiding, daar 't meisje, dat hij tot vrouw heeft uitgekozen, de dochter is van zijn vaders pachter. Nu willen zoowel de zoon als de majordomus het huwelijk uit berekening van de barones tegengaan en tevens den ouden graaf op hun hand krijgen, wat betreft de mésalliance van zijn zoon. Alles komt ten slotte terecht, zij het ook, dat de oude graaf zijn verder leven als weduw naar besluit door te brengen. Het is een uitermate vroolijke film, met heel veel grappigheden van Hans Moser, die practisch het geheele succes van deze film voor zijn rekening heeft genomen. moei er eerst heel wat veranderen in de kasteel manieren," is haar voorwaarde. Moser, of liever gezegd Anton, heeft besloten zijn betrekking neer te leggen, daar hij onder geen voorwaarde in dienst wil staan van die onhebbelijke barones, die zijn „mevrouw" dreigt te worden. Baronesse Clarisse Charlotte Anderbrengt den graaf onomwonden onder het oog, dat hij heel blij mag zijn, zij haar dochter aan hem afstaat. „Maar dan Bet meisje (Lina Woywodedeelt haar vader (Eansv. Schettow) mede dat zij van den jongen graaf houdt en dat zij samen zullen gaan trouwen. Ook haar vader blijkt echter ten zeerste tegen dat huwelijk gekant te zijn, doch ook hij wordt door het ingrijpen van Anton bijtijds van zijn ouderwetsche owattinaen aenezen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27