A> Twee rokken voor één pakje veel aardiger is, één rok plus één heele japon. Geldt het een los hangend manteltje, dat uitgevoerd is met dezelfde imprimé als voor de blouse verwerkt werd, dan is liet aardig om eventueel het japonnetje ook op een of andere wijze met die zijde te garneeren, zoodat een en ander toeh één geheel blijft vormen. Een aardig idee is het ook, twee ver schillende rokken bij één en hetzelfde jasje te nemen, bijvoorbeeld één rok in de kleur van het manteltje en een andere in geheel afwijkende tint ofwel een streep of ruit. Op een dergelijke manier kan een effen pakje ge heel verschillende aspec ten krijgen. Heeft men een streep- of een ruit- jasje op een effen rok, dan is het al heelemaal niet moeilijk om ver schillende kleuren te kie zen, die ook in het man teltje voorkomen. Bekijk nu eens onze plaatjes. De jongedame, die haar volgnummer voor den autobus af scheurt, draagt een oker geel manteltje op een zwart jurkje. Zoodra het nóg wat zonniger wordt, zal zij op dagen, dat zij naar buiten trekt, dat zelfde manteltje met het grootste succes op een fleurig gebloemd japon netje kunnen dragen. Het tweede pakje is van meer sportieve allure. Een broekrok, maar die is zoo uitstekend gemaakt, dat zij niets onvrouwelijks heeft. Een wandelpakje, maar daarnaast de echt vrouwelijko zucht om er onder alle omstandig heden tóch zoo aantrek - Naast den klassieken tail leur zien we dit voorjaar weer meer dan ooit pakjes met een fantasiejasje. Pakjes, waar we evengoed heele jurken onder kunnen dragen als een rokje en blouse. En omdat het nu eenmaal een bekend feit is, dat de rok altijd veel sneller opslijt dan het mantel tje, nemen we liefst ófwel twee rokken ófwel, wat eigenlijk kelijk mogelijk uit te zien. De rok is dan ook genomen van een mooi zacht grijsblauw en het manteltje van een eigenaardig oud rose. Ook dit jasje kan uitstekend gebruikt worden bij andere pasteltinten, en vooral met een geruit of gestreept rokje, waarin men zoowel oud rose als bleu ont dekken kan. zal het een goede combinatie vormen. Het derde pakje is een aardige fantasie. Onder een manteltje van een modern groen-blauw zien we een rokje met lichtgrijze strepen. Het spreekt vanzelf dat een jurkje van hetzelfde lichte grijs het ook goed zal doen onder het manteltje. De met groen over trokken wandelstok plus de lichtgrijze „landloopers- buidel" zijn hyper-moderne accessoires. Ten slotte een jasje voor midzomer van een naar bessensap zweemend rose, dat het uitstekend doet bij zwart, marineblauw, wit, bleu en nog een massa andere tinten. Twee rokken tegen één manteltje dan is er ten minste nog een kleine kans dat het jasje zijn geld opbrengt!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 28