fcfc Nfl CHr WAKE LEZEN GEEFT ONTSPANNING MARION EN HAAR CHAUFFEUR en is een probaat middel om cle zenuwen tot ru s t te brengen 25 Vervolg van bladz. 19 maakte geen enkele inleidende opmer king. „En?" zei hij, met een bijna gedoofde stem. „Wat krijg ik voor boodschap?" Prescott had er op gerekend, Bowley uitermate bezorgd te vinden. Maar het verval, de wanhoop, die hij te zien kreeg, dwong hem, snel zijn blik af te wenden. De man tegenover hem, door angst uitgeteerd, was nog maar een schim van den plompen en gemoedelij ken Matt, dien hij vroeger gekend had. „Dat is niet zoo makkelijk te zeg gen," antwoordde Prescott ernstig. „Wat dr. Sinclair u al heeft uitgelegd, is in alle opzichten juist. Uw arme nichtje is hard op weg, haar gezicht totaal te ver liezen. En de wetenschap kan niets voor haar doen als we ten minste niet wil len overgaan tot een zoo gevaarlijke operatie, dat we er ons niet gerechtigd toe achten." Bowley's oogen weken geen seconde van Prescott's gezicht. „Een operatieherhaalde hij. „Daar voor hebben we jou juist laten komen." Prescott maakte een gebaar van erger nis. „Ik ben niet almachtig!" zei hij knor rig. „En ik heb niet den minsten zin om een operatie te ondernemen, die zóóveel gevaar oplevert voor een ver keerden afloop." „Wat wou je nu eigenlijk dat ik voor je op mijn knieën viel, Robert?" pleitte Bowley. „Ik wil niet, dat mijn meiske haar leven verder moet leven zonder te kunnen zien. En dat wil zij zelf ook niet. We zijn allebei bereid, 't op een klein kansje te wagen, Robert. En ik vraag jou maar één ding: gééf ons dat kansje." Prescott keek Bowley snel aan en wendde zijn blik toen even snel weer af. De smartelijke eenvoud, waarmee Matt sprak, ondermijnde zijn wrok, en dreef hem aan, een kansspel met Rose's leven te wagen, hoe ongunstig de verhouding der mogelijkheden ook was. Maar van anderen kant gezien lag er geen waarheid in Bowley's woor den? Was het niet beter, dat zij die eene kleine kans kreeg, beter dan ver oordeeld te worden tot vele jaren op sluiting in een kwellende duisternis? Natuurlijk, dacht Prescott grimmig. Maar daar was zijn geweten nog niet mee gerustgesteld, noch was daarmee zijn reputatie gered, als Rose stierf. Met gebogen hoofd liep hij naar de vensternis op het portaal, en met een norschen blik keek hij door het glas- in-lood naar het groote groene gras veld daaronder, naar de heesters, die fonkelden van morgendauw, naar de heerlijke rosse tinten in de rij beuken verderop. Al die schoonheid moest Rose missen, als hij 't haar niet, door een mirakel, terug kon geven. Die ge dachte noopte hem plotseling tot een besluit. Hij was een gek, een groote verwaande gek, maar hij zou de kans wagen. Snel keerde hij zich om naar Bowley. „Ik zal 't probeeren met een operatie, al kan ik niet beloven, dat die slaagt, 't Moet gauw gebeuren, liefst in den na middag, als ik voldoende rust heb gehad, 't Kan niet hier gebeuren. Ze moet naar een kliniek worden overgebracht, of, als je 't liever hebt, naar de zijkamer van mijn vroegere zaal in de Hepper- ton. En nu zul je me moeten excusee- ren ik wil naar 't hotel." Bowley hield zijn oogen nog steeds op Prescott's gezicht gevestigd, met den blik van een geslagen, smeekenden hond. Hij kwam met geen betuigingen van dankbaarheid; zijn gezicht veran derde niet. „Ik wist wel, dat je 't voor me doen zou, Robert." Hij drukte op 'n belknop naast hem in den muur. „Maar je gaat niet naar een hotel. Er is hier een kamer klaar voor jeals je 'm hebben wilt ten minste." Weer gaf Prescott toe, door Bowley's nederigheid een vroeger onbekende eigenschap van den man overwonnen. Maar toen hij zich in die weelderige logeerkamer bevond, in dat huis, dat hij gezworen had nooit meer te zullen betreden, begon hij te twijfelen aan zijn eigen gezond verstand. Wat had hij beloofd? Wat was dat voor Don-Qui - chotterie? Zijn reputatie stond toch al wat wankel. Paalde hij in een geval als dit, dan bleef er niets van over, was ze meteen zoo goed als begraven. Nijdig deed hij zijn best, die booze geesten uit zijn binnenste te verjagen, zich met volle concentratie van zijn gedachten te wijden aan de voorberei dingen, die hij nog treffen moest. Het ziekenhuis en de zaal. dat maakte dr. Sinclair allemaal wel in orde. De assistentie. Hij dacht even na, en schreef toen een telegram neer voor de verpleegster, die hem te Londen bij zijn operaties placht te assisteeren; liij ver zocht haar, den eersten trein naar het noorden te nemen. En toen sloeg er een vreemde bundel licht door zijn som berheid heen. Hij dacht diep na, met iets eigenaardig stralends in zijn trekken. En hoe langer hij nadacht, hoe sterker die vreemde aandrift in hem werd. 't Was hier, in dit huis, dat Anne zoo groote vernedering en zooveel onrecht had moeten door staan. Mocht zij dan ook geen getuige zijn van Bowley's kleinheid, óók een rol spelen in dit slotbedrijf van herstel en voldoening? Dat was niet meer dan haar recht. Plotseling vastberaden greep hij naar de telefoon naast zijn bed, en gaf hij 'n telegram aan Anne op. Hij verzocht haar met den grootsten aan drang, allen anderen arbeid te laten liggen om hem te komen assisteeren bij 'n heel bijzondere operatie te Manchester. Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg «27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Lees daarom in deze dagen zooveel mogelijk 1 De Kennemer Serie geeft u daartoe de gelegenheid. De werken die zij brengt zijn steeds in alle opzichten geschikt, terwijl bovendien de prijs uiterst laag gesteld is. Een ingenaaid exemplaar kost maar 30 cent s voor een gebonden exem plaar in prachtband betaalt u slechts f 1. Vooral laatst verschenen uitgave kunnen wij ten zeerste aanbevelen. Het is een liefdesgeschiedenis vol avonturen en afwisseling. Zij begint een jaar of tien nadat de be ruchte omwenteling in Rusland vele voorname leden der oude samen leving naar den vreemde had gedreven, waar menigeen door een nederige betrekking in zijn onderhoud moest voorzien. Zoo kon het gebeuren, dat de trotsche Marion, het verwende I ransche parvenuusdochtertje, een chaulleur kreeg, die een grooter voornaamheid bezat dan zij zelf. Dat kan tot merkwaardige conflicten leiden, vooral wanneer de liefde in het spel komt, eer^ liefde, die groote hinderpalen ontmoet in de verschil lende levensomstandigheden en in de karaktereigenschappen der hoold personen uit den roman. Aldus krijgt dit boeiende verhaal door de vertelkunst van den auteur psychologische waarde en daarbij geelt het een interessanten kijk op een merkwaardig, zeldzaam milieu. De boeken uit onze Kennemer Serie zijn verkrijgbaar aan ons bureau, bij onze agenten en bezorgers en in den boekhandelfranco per post zenden wij u het boek toe na ontvangst van 40 cent per postwissel of per giro op nummer 5970 voor het ingenaaide of f 115 voor het luxueus gebonden boek, aan ons hoofdkantoor, Nassaulaan 51Haarlem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 25