DE GRONDSLAG VOOR EEN GOED TOILET Onze uiterst vrouwelijke mode eischt een goed corset. Het is nog pas kort geleden, dat het dragen van een corset eenigszins belachelijk gevonden en in elk geval toch gereserveerd werd voor zwaardere en minder goede figuren. De tegen woordige mode eischt echter een behoorlijk funda ment en zelfs de slanke figuurtjes moeten er aan ge- looven. In haar eigen belang overigens, daar niet alleen haar kleeren dan correcter zitten, maar haar figuur bovendien beter in vorm blijft. De corsetten staan in onze dagen niet meer gelijk aan de folter- werktuigen van vroeger, want zelfs het corset voor zwaardere figuren, dat over het algemeen van voren 'en ook in den rug van enkele baleinen voorzien is, hoeft de bewegingen geenszins te belemmeren. We hebben wel gezegd, dat ook de slanke figuur tjes er aan moeten gelooven, maar voegen er aan toe, dat deze zich kunnen bepalen tot een elastieken step-in met lossen bustenhouder ofwel een corselet. Die gelukkigen hebben het groote voordeel, dat ze over het algemeen niet tot een duurder exemplaar hoeven over te gaan. De zwaardere figuren echter vervallen ófwel in een zeer duur lastex-corset, dat, doordat het naar twee kanten rekt, goed vorm houdt, ófwel in een corset van gebrocheerde stof. De step-in, die tegenwoordig gewoonlijk door een ritssluiting gesloten wordt, is minder geschikt voor haar. Derge lijke corsetten hebben over het algemeen ook een vetersluiting op den rug. Overigens zijn de geleerden het er niet over eens, wat meer aan te bevelen is, een vetersluiting op den rug ofwel van voren. Waarschijn lijk dat een en ander zuiver individueel is en ook wel in verband zal staan met het toilet dat men draagt. Het is een verkeerde taktiek, een te nauw corset te dragen, daar men dan zeer beslist zwaarder lijkt. Vraagt de huidige mode, dat het corset vrij hoog op geknipt is, de zwaardere figuren dienen zich te hoeden voor een corset, dat hoog in den rug is. De busten- houder echter behoort flink lang te zijn, zoodat hij op het corset bevestigd kan worden. Dit vastzetten van den bustenhouder is het halve werk. De tegen woordige bustenhouders vertoonen de zoogenaamde maidenform en voor degenen, die werkelijk steun noodig hebben, verdient het aanbeveling, een exem plaar uit te zoeken, dat flink hoog in den rug is. Kant en zijden tricot dienen gereserveerd te blijven voor jongensachtige figuren; wie zwaarder is doet beter, een exemplaar van een sterke stof te nemen. Wat betreft het corselet, de combinatie van corset en bustenhouder, ook dit is slechts geschikt voor de kleinere maten en dan dient nog de reserve gemaakt te worden, dat er volkomen harmonie moet zijn tusschen heup- en borstwijdten. Een goed corset is een onmisbaar fundament voor een geslaagd toilet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30