MAAR EEK NIEUW ROTTERDAM i JU Een bezoek aan ir. W. G. Wiiieveen den oniwerper van den wederopbouw De architecten ir. Witteveen (linke) en ir. van Traa, bestudeeren een detail van 't nieuwe plan. Toch weten wij, bij geruchten, en deze geruchten zijn zeker niet at te keuren, dat het plan-Witte- veen een prachtige, nieuwe stad inhoudt; zijn persoonlijkheid en deskundigheid waarborgen dit trou wens. Riante ruimten zullen waar schijnlijk verkregen worden, met veel hoog-bouw en plaats voor par ken, vol groen en bloemen! De gelegenheid om iets schoons en grootsch op te bouwen doet Ir. W. O. Witteveende ontwerper van een nieuw Rotterdam, bezig aan zijn groot, voorloopig schetsplan Rotterdam, ir. W. G. Witte veen. Aan dezen functionaris brachten wij voor ons blad een bezoek. Wij troffen hem aan, gebogen over zijn grootsch „voorloopig sehetsplan", dat geheel zijn toewijding en concentratie heeft. Dit enorme ontwerp is eigenlijk een „kolf je naar de hand" van den bouw kundigen ingenieur, die reeds dikwijls blijken gaf van zijn liefde voor het grootsclie en weidsche, voor perspectieven vol licht en ruimten. Daarom mag van hem een schoon plan wor den verwacht. „Of hij ons al iets con creets hierover kon mede doelen?" Maar ingenieur Witte veen maakt een lioht afwij zend gebaar; het lijkt wel of onze vraag hem een weinig aan 't schrikken heeft gebracht. „Zoo spoe dig de tijd er rijp voor is, zal ik u gedetailleerde gege vens verstrekken," zoo luidt vervolgens zijn belofte. Rotterdam, de groote en levendige stad aan de Maas, is in haar hart zwaar getroffen door den oorlog. De Rotterdammers hebben dit geweldige feit diep gevoeld en het is zeer begrijpelijk, dat het hen nog steeds, in hun gedach ten en gevoelens, bezig houdt. Zoo vele bekende plekjes en gebouwen zijn niet meer; er is wel eenig aanpassings vermogen voor noodig om deze realiteit te aanvaar den. En toch móét zulks geschieden. Het heeft geen nut om er blijvend bij stil te staan. Zoo dachten ook de autoriteiten van die stad en de leiders der diverse gemeentelijke diensten. Al vrij spoedig vernam men dan ook, dat er opbouw zou geschieden in vele opzich ten, ja, er was zelfs een grootsch plan van centrale stadsbebouwing, dat thans algemeen bekend is als het plan-Witteveen, genoemd naar den ont werper, den directeur van Gemeente Werken te Een der zeer fraaie singels in Rotterdam, die hun zelfde aanzien behielden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 10