i DE TERUGKOMST i fèeneeömtböelen #eneestoij?en VAN OOM JURRIAAN Mijn man is helaas niet thuis! Dr. Schieffer's Stofwisselingzout en De_ uitslag van onze voorjaarsprijsvraag De snelle Werking bij Hoofdpijnen... 25 Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping, overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid,aambeien metsuccesge- bruikt door U en Uw vrienden. Ook voor grondige darm en bloedzuivering geen beter middel dan: Per flacon fl. 1.05 Dubbel-flaconfl.1.75 bij apothekers en vakdrogisten. A. NATTERH ANN EN CIE. - KEULEN Annonces betreffende worden in dit blad' slecbts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van bet stempel „Geen bezwaar'' tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan liet iSecretanaat is gevestigd iSegbroeklaan 33, s-Gravenbage. Vervolg van blz. 23 Het schilderij, dat ik den vorigen avond ontdekt had, was hesliRt de moeite waard. Ik vond het in een obscuur winkeltje aan den Zwanenburg wal, een kelder, waarin een krom, oud mannetje een handel dreef die het midden hield tusschen antiquairsbedrijf en uitdragerij. Ik ging er naar binnen, omdat ik in zijn uitstallinkje èen af grijselijke prent zag staan, met erom heen een ouderwetsche lijst, die ik mis schien wat zou kunnen opknappen en weer gebruiken. „Wat kost die prent'?" vroeg ik. „Prent?" informeerde het mannetje, met een hand aan zijn oor. „Prent!" schreeuwde ik en ik wees het ding aan. „Schilderstuk, bedoel je," verbeterde hij, en hij haalde het te voorschijn. „Een keurig stuk, meneer, echt iets voor de huiskamer." Het stelde een vleezige dame voor, in sluiers gehuld -maar voor het fat soen dan in zeker tien of vijftien lagen sluiers die met verwrongen trekken en kennelijk in doodsangst vluchtte voor iets, dat je op de plaat niet kon zien. „Keurig netjes," legde het mannetje uit. „Wat moet het kosten?" „Of voor de logeerkamer," drong hij aan. „Wat kóst het!" schreeuwde ik. „Het is een echt solied stuk," hield hij vol. Ik legde het neer en wendde me naar de deur „Twee gulden," zei hij toen haastig. „Twee kwartjes?" En nu begon een prettige, opgewekte handel, die twintig minuten duurde, waarin ik te hooren kreeg, hoe echt, hoe eenig, hoe keurig, hoe netjes, hoe mooi dat stuk wel was en waarin ik nog drie keer koers zette naar de deur; ten slotte werden we het eens op drie kwartjes, op voorwaarde dat ik de keurige prent achterliet en alleen de oude lijst meenam. „Als je lijsten zoekt, heb ik nog wel wat anders voor je," prevelde het mannetje toen; „ook een héél goeie lijst, eenvoudig, maar netjes...." en toen haalde hij uit zijn rommel, tusschen de lampetkan en de kachelpijpen, het vieze, oude schilderijtje te voorschijn. Hij vroeg een gulden voor het prullige lijstje, maar veertig voor het schilderij, want hij was toch niet heelemaal gek. En daarmee was mijn rust verstoord. Ik was, de laatste twee jaren al, in een tredmolen gestapt, een molentje dat draaide om simpele dingen: het maken van eenvoudige schilderijtjes, zooals eenvoudige kunsthandels die graag hebben, het wonen op eenvou dige kamers, met eenvoudige armoede en de langzaam vervagende hoop, nog eens genoeg geld op te sparen om een tentoonstelling te kunnen houden en dan toch nog op te vallen, geld te ver dienen, te beginnen aan die groote doe ken met groote onderwerpen, die nie mand zou koopen omdat ze in huis kamers niet zouden passen, maar die verrukkelijk zouden zijn om te maken. Die hoop vervaagde steeds meer; mijn tijd en mijn gedachten werden steeds meer in beslag genomen door tamme landschapjes en een beetje werk voor een reclamebureau en door de zorg om tijdig mijn huur bij elkaar te hebben. Nu was de rust van het molentje ver stoord. Als ik dat ding kon koopen, dacht ik, als ik het een beetje schoon kon maken, en als het dan eens een Van Gloyen zou zijn. Het ding was minstens drie eeuwen oud, die veertig gulden zou ik er zeker weer voor krijgen. Maar het schijnt gemakkelijker te zijn, oude kunstschatten te ont dekken, dan een paar tientjes te leenen. Zoo kwam ik dan nu, na een ver- geefschen, urenlangen tocht, weer terug op mijn kale atelier en ik begon met moedelooze zuchten mijn expeditie voor te bereiden naar dat laatste familielid, dat je pas in den steek laat, wanneer je werkelijk geen kleedingstuk en geen tubetje verf meer hebt. Het schilde rijtje de ezel het horloge boe ken het was belachelijk om afstand van die dingen te doen, gewoon belache lijk, maar ik móést. Ik móést nu den durf hebben om schepen achter me te verbranden, want zoo'n kans als ik nu kreeg, wordt niet iedereen dagelijks aan geboden. Toen ik dan eindelijk klaar was, en me, met den zwaren ezel in den eenen arm gekneld, den koffer op mijn rug en de petroleumkachel in mijn vrije hand, op pad kon begeven, werd er geklopt. „Hallo," zei ik. Mijn huisbaas kwam naar binnen sloffen. „Goeden dag, meneer Kandel," zei mijn huisbaas verdrietig. „Slecht weer." „Goeden dag, mijnheer Hanger," zei ik. „Ik vond het weer zoo slecht niet." Wordi vervolgd. Wegens de buitengewone omstandigheden der laatste weken zijn wij niet in staat geweest den uitslag van onze voorjaarsprijsvraag binnen den gebruikelijken termijn te publiceeren. Hetverheugt ons, onzen geïnteresseerden lezers thans te kunnen berichten, dat in het volgend nummer van Panorama de uitslag van deze prijsvraag zal worden opgenomen. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690? VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Het ligt binnen Uw bereik, het geluk voor U te winnen door een verzorgd, jeugdig frisdi uiterlijk. Gebruik Khasana Rouge en Lippenstift,die Uw gelaat en lip pen steeds jeugdige trischheid schenken. - Beide zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete teint: Superb, voor een levendige kleur: corail of carmin, voor een zongebruind uiterlijk: Khasana-Soleil. Fl. 1.45, -.90, -.45 DR. KORTHAUS, FRANKFURT A. M. Dikwijls kan men eenvoudig op het ver dwijnen van den pijnlijken druk wachten. Wie veel door hoofdpijnen geplaagd wordt weet deze snelle werking der Spalt-Tabletten te waardeeren. De werking van de Spalt- Tabletten berust o.a. daarop, dat zij ook de spastische oorzaken der pijnen bestrijden. U doet er goed aan altijd een paar Spalt- Tabletten in het gemakkelijke platte doosje bij U te hebben, zoodat U elke opkomende pijn onmiddellijk kunt verdrijven. Prijs: 10 stuks 10.50, 20 stuks 10.90. Verkrijgbaar in alle apotheken. Dr. H. /Vanning, Den Haag, Korte Poten 7a. TJkBLETfE Lettere

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 25