no* HET OBJECTIEF Felle zon (Any.), diafragma 11, '/ïoo see. Zonlicht (Juni), diafragma 11, l/50 sec. ik dit alles vast kunnen leggen en aan de ver getelheid ontrukken." Maar welke camera is gemakkelijk? Ja. het allereenvoudigste is natuurlijk de „box". U plaatst het kind in de zon, kijkt in uw zoekertje en. knipt. Dat kan nooit missen. Maar moeilijker wordt het bij minder gunstig weer, wanneer de zon niet schijnt, wanneer het donker wordt, ils we binnenshuis inoeten fotogra- teeren, bij kunst licht of in den damp van de kinderbadkamer. Welnu, er zijn inderdaad camera's, die vrij eenvoudig werken en met een daarbij „van buiten geleerd lesje" komt u dan al een heel eind. U leest natuurlijk wel eens een artikel over fotografie en er wordt dan gesproken over „Compursluiter, Diafragma, Afstand schatten tussclien camera en object, Over- en Onderbelichten, enz., enz." Dit zijn inderdaad moeilijkheden, maar die zijn er om te overwinnen. Bij de foto's op deze pagina's staat aangegeven, hoe ze ge maakt zijn. Telkens vindt u hierbij vermeld: Dus we kiezen een camera, voorzien van een sluiter, waarmee we tijd- en momentopna men kunnen maken. Verschillende moment belichtingen worden vereischt, waarvan de een voudigste, maar de meest voorkomende zijn 1 /25 - 1/50 - 1/100 seconde. Komt men in betere camera's, dan is dit uitgebreid van 1 seconde tot 1/350 seconde en nóg sneller. Voorloopig echter is 1/100 seconde voor ons snel genoeg. En nu de keuze van Bij goed daglicht komt u met een F 6.8 lens aardig uit, maar als het slecht weer is? Laat de portemonnaie het even toe, neem dan een universaal objectief F 4.5. Dit is een dubbel anastigmaat, dat u voor alle doeleinden kunt gebruiken. En wat voor soort camera, vraagt u? Persoonlijk werk ik al jaren met een „reflexcamera". U weet wel, waar u zoo bovenin kijkt en waar 't beeld rechtop (dus niet ondersteboven) op 't matglas staat. Aan den zijkant zit 'n stelschroefinriehting voor den af stand van lens tot kind. Blijf op uw matglas kijken naar het op te nemen beeld en stel met de schroef het beeld scherp in. Zijn er twee personen op ver schillende afstanden van de lens, laten we zeggen, twee meter en twee en 'n halven meter, dan de scherpte tusschenin nemen, dus twee nieter en vijfentwintig centimeter. WORDT VERVOLGD Zonlicht (Maart), diafragma 11, 1/25 sec.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27