MET ER DE OP FIETS UIT! 30 Het mantelpakje blijft intact, als men naast het eigen rokje nog een tweede exemplaar neemt, dat speciaal voor het fietsen ge reserveerd wordt. nadeel hebben, dat ze onder het rijden tot hoven de knie opkrui pen. Heeft men een wijden rok van dun materiaal, dan verdient het aanbeveling, den rokzoom te verzwaren met een speciaal daartoe in den handel ge brachte veiligheidsspeld. Wat de hoeden betreft, kieze men een klein dopje, dat stevig staat en vooral ook niet over matig gegarneerd mag zijn. Met het oog op een eventueele regenbui getuigt het van wijze voorzorg, in het fietstaschje een opvouwbaren regenmantel en zoo'n practisch mutsje, dat men desgewenscht als foedraal over den hoed kan trekken, mede te voeren. Daar de kousen schaarsch worden en dus uiterste zuinigheid geboden is, dient men ervoor te zorgen, dat de kous vooral niet te sterk naar boven getrokken is, waardoor extra gevaar voor ladderen zou ont staan. Op deze manier doel matig uitgerust zal men van het fietsen veel meer gemak en genoegen beleven dan wanneer men zijn toilet niet in overeen stemming met de beweging heeft gebracht. Een swagger kan desgewenscht over het zadel gehangen worden. De fiets, het in ons land toch al zoo populaire vervoermiddel, beleeft thans ware gloriedagen. Dat fietsen brengt echter vele consequenties met zich mee voor de vrouw, die er niet aan gewend is en er dus haar garderobe niet op ingericht heeft. Zij ziet zich plotseling gesteld voor de keuze, haar niet voor dat doel geëigende kleeren in een minimum van tijd grondig te bederven of zich enkele nieuwe stukken aan te schaffen. Een swagger of mantel met klokkenden schoot is uiterst geschikt voor de fiets, daar men hem over het zadel kan hangen. Wie een mantelpak bezit en dat graag in conditie wil houden, doet wijs met het aanschaffen van een tweede rokje, dat be hoorlijk wijd valt. Kan men niet precies hetzelfde goed krijgen, dan doet een bijpassend ruitje of streepje het ook goed. De broekrok, die, als hij goed gemaakt is, zoo oppervlakkig gezien, niet verschilt van een gewonen rok, is een ideale fietsdracht. Komt het vrijwel niet meer voor, dat men zonder een zadeldekje fietst, toch zijn er nog altijd te weinig vrouwen, die acht geven op den juisten vorm van het zadel. Men moet bedenken, dat die van grooten invloed is op de slijtage, het glim mend worden en vooral ook het zoo leelijke van achteren uitrekken van den rok. Nauwe rokken dienen we te vermijden, omdat die niet alleen al spoedig door de punt van het zadel uit hun model raken, maar ook het groote Een extra-rokje voor de fiets.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30