(^Behandel Uw huid met verjongend Vertrouw U toe aan de Driedubbele Werking van Castella! Op GOEDE zeep staat D^BBELMjfkN 23 langs laat loopen, waarbij zij zich laat. Over dat gelaat hing een vragende bovendien nog inspant om met mij te glimlach, die te kennen gaf dat zijn flirten. Ook de zevende kruk rechts is eigenaar stellig verwachtte mij aange- een minder begeerlijke plaats, want dan naam te verrassen, kom je terecht naast een medisch stu- „Wel, wel, wel," zei hij voldaan, toen dent, die zijn eigen opvatting van tafel- ik hem verbaasd aankeek, manieren heeft en iederen hap die hem „Wel, wol," knikte ik korzelig, en ik niet volkomen bevalt, weer teruglegt op wijdde mij opnieuw aan mijn koud zijn bord, in het gezichtsveld van zijn geworden rijstkorrels, rechterbuurman. Achteraan zitten altijd „Nee maar, die Peter," zei de dikke die jeugdige handelsreizigers, die elkaar jongen achter me. Hij kende me dus do moppen van den dag vertellen en die werkelijk. Ik voltooide mijn maaltijd lachen naar de drie gichelende meisjes, en zei waarmee de buurt daar tegenover on- „Neem me niet kwalijk, maar. veilig is gemaakt. Maar op de vierde „Ken je mo niet meer? Wil je me kruk rechts ben je zeker van een rustige zeggen, dat je me niet moer kent?" plaats tussohen een heer op leeftijd, Een scherpe blik op zijn bolle wan- die alleen maar wat opstandig wordt gen met kuiltjes erin, op zijn mopsneus, als hij een haar in zijn gerechten vindt, op zijn onvolledig gebit, deed mij een en een volkomen onbestemde dame, licht opgaan. die slechts bij hooge uitzondering smakt. „Je bent, geloof ik, een neef van me," Bovendien wordt het eten je daar zei ik dus aarzelend. „Heet je niet. voorgezet door een juffrouw, die nooit ben je niet. haar duim in je bord steekt. „Dries Putter," zei hij, en hij keek Praten doet men hier niethoogstens mij aan alsof hij verwachtte, dat ik nu kan je denken, of, wanneer je lenig ontroerd van mijn kruk zou zijgen, bent en brutaal genoeg om je buurman „Dries Putter," beaamde ik. „Dan opzij te schuiven, de krant lezen. ben ik vanmorgen nog bij je moeder Ik voor mij greep de gelegenheid aan geweest." om te denken. Ik bestelde den goulash- „Dat zei ze," knikte Dries verheugd, schotel, die maar veertig cent kostte en „Wel, wel, wel. Wat is het wereldje bleek te bestaan uit rijst met wat roode toch klein, hè!" pukkeltjes erop, en soepvleesoh in een De oude heer naast mij vertrok erwtensoepaohtige brij. De zenen en juist, in tevreden gemoedsstemming, pezen waren taai genoeg om mij ruim omdat hij geen haren in zijn puree had gelegenheid tot denken te gevenwant gevonden, en Dries liet zich met een wel merkwaardig is het, hoe rustig en zucht op de nog warme zitplaats zinken, nuchter men denken kan wanneer de Ik kan niet zeggen, dat Dries Putter kaakspieren in regelmatige beweging mijn favoriete familielid was. De laat- zijn. Op deze wijze was het mij moge- ste keer dat ik hem zag, was zeker al lijk, verschillende plannen, om aan de zes of zeven jaar geleden, en ook daar- veertig gulden voor het schilderij en de voor was hij nooit een van mijn vrienden vijftien gulden voor mijnheer Hanger geweest. Toch was Dries een bijzonder te komen, te bedenken en weer te ver- goede, gulle, vriendelijke jongenhet werpen. eenige jammere aan hem was, dat hij Veertig gulden zou oome Jan me voor iedere minuut van zijn leven, tot nu, willen schieten maar op de vijftien zijn zesentwintigste levensjaar, toe, andere wist ik geen raad. Het drong opgevoed was door zijn moedeT, mijn zich nu met verbijsterende felheid aan energieke nicht Betsy, mij op, hoe merkwaardig het eigenlijk Missohien was het wel daaraan toe was, een Rijken Oom uit Amerika te te schrijven, dat hij nog altijd maar hebben, hoe prettig het zou zijn als nu niet volwassen werd. Zelfs zijn gebit ineens een millionnair zou verschijnen, zag er uit of hij nog steeds aan het die een cheque uitsohreef en met een wisselen was. gullen lach mijn moeilijkheden oploste. Mijn eerste vraag om de conversatie Ik zou een parasiet zijn, als ik het die hij stellig verwachtte, op gang te probeerde. Maar merkwaardigerwijze brengen, luidde dan ook: „Ben je met wist ik toch precies, dat oom Jurriaan je moeder uit?" op Vrijdag 13 April om 13.31 aan het Hij schudde het hoofd. Centraal Station zou arriveeren. „Alléén," fluisterde hij. Juist toen ik met het laatste beetje „Hoe komt dat?" rijst het laatste beetje erwtensoep pro- „Mama werd opgebeld door tante beerde op te vegen om tooh ook vooral Amelia, of ze onmiddellijk wilde komen." niets van de aangekochte voedings- „En toen?" waarde te missen, stootte er iemand „Toen is ze onmiddellijk gegaan. Ze tegen mijn elleboog. In cafeteria's is zei: missohien is tante Amelia of oom dat een heel gewoon versohijnsel, waar Karei of een van de kinderen wel een men niet op pleegt te letten; men zegt ongeluk overkomen. Dat zou erg zijn. zelfs niet pardon of iets van dien aard zei ze." al naar de gemoedsstemming, waarin „En waarom ging jij niet mee?" inen toevallig verkeert, trekt men zijn „Ik moest naar mijn Engelsohe les. Ik arm wat terug of men duwt hem in leer 's avonds Engelsch, zie je; mama protest nog wat verder naar achteren, zegt dat het je in den handel van pas Ik deed geen van beide, want het op- kan komen. Maar nu kwam ik daar en vegen van de laatste drie rijstkorrels ik hoorde dat de les niet doorging, om- vergde juist een uiterste concentratie dat meneer ziek is, on nu was ik op weg van me. Eerst toen het stooten aan mijn naar tante" Amelia om te vragen of er elleboog bepaald van meer dan gewone een ongeluk is gebeurd.en hevigheid begon te worden, keek ik op, en ik staarde in een rond, blozend go- Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per Jaar bi) vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT Stationsstr. 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Dubbel rij k vitaminen- schuim reinigt de huid tot diep in de poriën sterkt en verfrischt de huidcellen. Voor Uw fijne goed maakt Dubbelman bet modernste kouduater-u aschmiddel Castella Zijden Krullen. Koop eens zoo'n groot pak van 10 cent. Het speciale huidver- jongende parfum IN de zeep behoedt de huid tegen funeste invloeden van buiten! Geen zeep, buiten Dobbelman's Castella, biedt U de driedubbele, volledige schoonheids werking Hoe Uw huid ook is, zij moet egaler, frisscher en zachter worden, wanneer zij dagelijks wordt gebaad in het geurig en verjongend Castella-schuimBegin vandaag aan een jong en stralend Castella-uiterlijk ge wordt dan ook automatisch omgeven met een teer, jeugdig parfum, - bekorend voor Uzelf en Uw omgeving! De intens behandelde huidcellen nemen thans de kostbare balsemieke palm- en olijfoliën vol ledig op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23