SERIE-OPNAMEN Binnenopname bij groot raam, April, diafragma 4,5, 1/10 sec. Wanneer onze lezers het voorgaande goed in zich hebben opgenomen, zijn ze in groote lijnen althans op de hoogte van de voornaamste onderdeelen van de camera. Wat heeft men nu eens en vooral goed te ont houden, wanneer men gaat fotografeeren? Het zijn slechts enkele handgrepen, die men zou moeten trachten in volgorde van buiten te Ieeren, omdat ze het a-b-c vormen van elke goede foto grafie, en een juiste toepassing een goedgeslaagde kiek garandeert. Nadat men de rolfilm zorgvuldig zoodat ze niet te los kan oprollen of scheef gaan zitten in de camera heeft gelegd, waarbij men moet vermijden dit werkje in het volle daglicht te doen of in de zon, sluit men het toestel goed dicht en zoekt men zijn object. Zorg steeds zooveel mogelijk dat het licht (de zon) niet rechtstreeks in de lens schijnt. Evenmin mag men de lichtbron in den rug hebben. Men moet het steeds zoo trachten te regelen, dat het licht opzij van links komt. En nu de opname-controle. 1. Scherpstellen. 2. Diafragma regelen. 3. Sluiter spannen. 4. Blijf op het matglas kijken en knip op het juiste oogenblik. 5. Film doordraaien. Blijf deze vijf punten steeds .,vau buiten" opzeggen, dan blijven de grootste fouten achterwege. Vooral het doordraaien wordt gemak kelijk vergeten en mocht u soms eens twijfelen, draai dan liever nóg een keer door, want het is beter één beeldje blanco te heb ben dan twee opnamen over elkaar op de film, dan zijn beide verloren. v RecMs-boven en links-voor elk 1 overspanningslamp. Diafragma 8, 1Iso sec. V - Deze opname toont dui delijk aan, dat l/,5 seconde voor snelle bewegingen (zie kinderkopjenog te lang zaam is. Dus is '/so seconde minstens noodzakelijk. Op een 6 x 9-rolfilm maakt men acht 6 x 9-kiekjes, of 12 opnamen 6x6, ofwel 16 stuks 4'/,x6. Men be hoeft dus niet op een paar opnamen te kijken en doet het beste „serie opnamen" te maken. Van 'n kleinen peuter in de wieg, in 't bad of in de box, neme men nóóit één kiek. Juist een serie van zes of meer kan zoo aardig zijn. Een of meer der allerbest geslaagde ne- gatiefjes laat u dan vergrooten en met trots kunt ge het resultaat toonen. Zijn er modellen die beweren „Ik kom nooit goed op de kiek," zet dan die dame of heer op een ge- makkelijken stoel en onderhoud u eenige oogenblikken met het moei lijk te fotografeeren model. Succes sievelijk knipt u dan eenige malen onder het praten. Later zult u ontdekken, dat de laatste opna men meestal de beste zijn. Wordt vervolgd. Felle zon, Augustus, diafragma 11, '/100 sec. Gedekte lucht. Juni, diafragma 8, Vso sec.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27