DE BEDRUKTE STOFFEN ZEGEVIEREN Het is midzomer en de vrouw verlangt dus naar lichte, luehtige kleeding! Nu heeft het er veel van, dat Vrouw Mode dit jaar een voor- uitzienden blik gehad heeft en dat zij daarom de bedrukte stoffen zoo in het midden der belangstelling plaatste. Bedrukte weefsels lijken immers lang niet zoo gauw smoezelig als effen lichte kleuren en boven dien zijn ze ook minder aan verschieten onderhevig. Zooal niet in werkelijkheid, dan toch in schijn, want het is een onbetwistbaar feit, dat een ver schoten imprimé er lang niet zoo armelijk uitziet als een verschoten effen weefsel. Overigens wordt het v erschieten van zomerstoffen hoe langer hoe minder door het gebruik van de indanthren-weefsels, die niet alleen waschecht zijn, maar óók bestand tegen zonlicht. Dit seizoen wordt er een kreuk vrije Amerikaan- sche kunstzijde gebracht, die al leszins aan te be velen is, mits men geen model met plooien kiest, want deze houden juist vanwege dat „kreukherstel- lende" bijzonder slecht. Al constateeren we dat er een bui tengewoon groote variatie is op het gebied van mo tieven, toch kun nen we wel zeg gen, dat vooral 't bloempatroon bijzonder in trek is. Het vertoont vrij groote bloe men, waarin veel al wat paars en wijnrood, maar soms toch ook felle tinten. Ten opzichte van de grootte der motieven dient men vóór alles rekening te houden met het figuur. Naast bloemen en grappige verzinsels en dergelijke als katten, matrozenmutsen, strooien matelots, klompjes, mui zen, de geschiedenis van den dans door de eeuwen, Biedermeyer- tafereelen en nog een heeleboel meer zien we vooral ook veel serpentine-motieven. bet bezwaar, dat randstoffen bijzonder moeilijk te ver werken zijn, geeft ons eerste plaatje een alleszins aanvaardbare oplossing. Over het algemeen kan men de randen het beste in de lengte verwerken, daar dwars-strepen de silhouet over het alge meen korter doen schijnen. Het tweede jurkje is bijzonder mooi van lijn. Degenen, die een korten hals hebben, doen echter beter, een gewone ronde uitsnijding te nemen en de stof niet tegen den hals te laten opstaan. Het derde plaatje brengt een complet van jurk en langen, ongevoerden mantel. Die mantel kan bovendien uitstekend dienst doen op een ander effen jurkje. Ten slotte vertoonen we een pakje van surah of kunstzijde, dat bestaat uit een rokje en een jasje. Op den rok wordt een effen donker blousje gedragen. Mode 1940, de triomf der bedrukte stoffen! Er is een geweldig groote variatie van motieven, die het mogelijk maakt dat ieder een vindt, wat het beste bij zijn type past. Een variatie ook die hoogst gevaarlijk is voor degenen, die niet op een feilloos goeden smaak kunnen bogen. Het eenige, wat er voor haar opzit, is den raad inwinnen van een betrouwbaar verkoopster, die haar sporen in het vak verdiend heeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30