Een mantel voor n zomer 1 CORRESPONDENTIE ELBEO Qïilermuim 31 too? Verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48. 1092. Mantel van effen stof, schouder- en rugstuk, ruime taille, aange zette schoot, hoog gesloten. Ben. stof: 3 m van 1 40 cm breed. 1 093. Mantel van effen stof, opgezette voor panden, mouw met biezen, naden met stik sels gegar neerd. Ben. stof3 m van 1 40 cm breed. 1094. Mantel van effen stof, sluit met rits sluiting, hals met Schotsche das gegar neerd. Ben. stof3 m van 109-» -| 40 cm breed. 1095. Mantei van lichte stof, aangesloten model, sluit tegen elkaar mei koordgar- neering. Ben. stof3 m van 1 40 cm breed. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondtasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewensohte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het P ATRONENK ANTOOR „PANOBA", NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. P. te Boxtel. De glimmende plekken op het heerencostuum kunt u verwijderen met water en een scheut azijn. U borstelt het goed er mede af en perst het daarna op de gewone wijze op. Dit middeltje is niet afdoende, na korten tijd gaat het goed weer glimmen, u zult het heerencostuum dus geregeld moeten opknappen. Mevr. B. te Heerlen. Het gebruik van eendeneieren wordt wel afgeraden om dat er wel eens bacteriën in voorkomen, die schadelijk zijn voor de gezondheid. Mevr. C. G. te Nijmegen. Jam voor diabetici kan men alleen bereiden met behulp van sionon, een zoetstof, die peperduur is, 1 ons n.l. kost plm. f 1. Tot heden werden er, voor zoover ons bekend, nog geen andere middelen gevonden om jams voor suikerpatiënten te bereiden. Mej. S. te Heemskerk. Wanneer uw fluitketel geëmailleerd is, kunt u hem uitkoken met water en een scheut zoutzuur. De ketelsteen wordt daardoor geheel verwijderd. Na het uitkoken met water en zoutzuur spoelt u zorgvuldig met sodawater en daarna met schoon water, tot u zeker bent dat alle zoutzuur- resten zijn verdwenen. Een aluminium ketel wordt door zoutzuur aangetast, dezen kunt u droog opzetten, door de verhitting springt de ketelsteen losof u zet den ketel op met aardappelschillen en wat water. Na een kwartier koken spoelt u met schoon water. Mevr. K. te Enschede. Wanneer het goed teergekleurd is, zoodat er groote kans bestaat dat de kleuren doorloopen, gaat u op de volgende wijze te werkU weekt het goed in zout water, daarna maakt u een lauw sop van een goede zeepsoort, u drukt het goed uit het zout water, maar laat de teil met het zout water naast het sop staan. U legt het goed in het sop en drukt het schoon. Zoodra de kleuren doorloopen brengt u het goed onmiddellijk over in het zout water. Als het noodig is geeft u voor de helderheid een tweede sop en spoelt daarna in zoutwater, tot alle zeepresten zijn verdwenen. Het laatste spoelwater mag geen zout bevatten. Zout trekt n.l. water aan, zoodat het goed niet geheel droog zou blijven. Om te voorkomen, dat de kleuren tijdens het drogen door loopen, legt u de jurk op een doektus- schen het voor- en achterpand en tus- schen de mouwen schuift u eveneens een doek. Na het drogen kan de jurk op de gewone wijze gestreken worden. Mevr. A. T. te VerUo. Waarschijnlijk zult u aan het krimpen niets kunnen veranderen. Wij kunnen ons echter moeilijk voorstellen, dat het krimpen alleen veroorzaakt wordt door het garen of de voering; waarschijnlijk zal de kwa liteit van het goed ook een woordje mee spreken. Het goed krimpvrij laten maken is niet mogelijk. Mej. T. H. te Amsterdam. Schroei vlekken in het heerencostuum maakt u vochtig met waterstofsuperoxyde 3%. Zoodra de vlekken verdwenen zijn spoelt u met schoon water. Wanneer het goed droog is kan het worden gestreken. Mevr. F. S. te Eindhoven. De witte katoenen schorten die erg vuil zijn kimt u uitkoken in een sop van een zelf werkend waschmiddel of koken in een sop van huishoudzeep. In het laatste geval is het mogelijk dat het goed na het wasschen gebleekt moet worden. U ge bruikt hiervoor een oplossing van 2 dl bleekwater per emmer water. Na het bleeken spoelt u zoolang in helder water tot de chloorlucht geheel uit het goed is verdwenen. Wanneer u het goed direct uit het bleekwater spoelt in een oplos sing van hypo in warm water is de chloorlucht direct verdwenen. Hypo kunt u bij een drogist verkrijgen, het wordt gebruikt bjj de fotografie. Hoe kragen Lw beenen deze gralie Vindt U deze beenen niet buitengewoon gracieus en doen ze niet enorm kwiek aan Een dergelijke jeugdige, strakke lijn krijgt men alleen dan, wanneer de kous zoo onberispelijk om het been sluit, dat deze als het ware een tweede, mooiere huid lijkt. Alleen bij een extra elastisch en fijn weefsel als dat van de Elbeo- kous is dit mogelijk, de kous welke uit de beste grondstoffen en op de modernste machines wordt vervaardigd. Zij gaat - bijna als een handwerk - van hand tot hand, van de eene controle naar de andere, opdat uiteindelijk een klein kunstwerk ontstaat, dat met dat al echter ongeloofelijk sterk is. Probeert U eens de „Elbeo-Alpha" of de nieuwe, ragfijne „Elbeo 53". Goed gevormde beenen komen daarin geheel tot hun recht en doordat deze - kousen zoo solide gemaakt zijn, heeft U er extra lang plezier van. Elbeo kousen in alle goede zaken verkrijgbaar. Fabr. Louis Bahner, Oberlungwiiz. klini4-lHe STERK ELASTISCH KLEURECHT Let op het handelsmerk: liet schaakbord

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 31