Eén der mooiste huisdieren, die er bestaan, maar soms een beetje valsch de jacht luipaard. gehouden wordt, omdat hij jacht op muizen maakt en de tjitjak als insecten verdelger is aangesteld. Tot bestrijding van de muizenplaag houden ze bij ons soms egels en voor hetzelfde doel beschermt men in Egypte den ichneu mon. In Indië en Perzië wordt voor de jacht op gazellen de luipaard ge bruikt en in ons land houdt men fretten voor de jacht op konijnen, die, zoodra zij gevangen zijn, weer als huisdierworden beschouwd. In Amerika is er een tijd geweest, dat excentrieke jongedames met schildpad den of jonge leeuwtjes aan Een familie in het noorden van Zuidwest-Afrika heeft een koedoe (een soort anti lope) getemd, die eiken morgen 'n fleseh melk krijgt. den wandel gingen en zoo blijkt, dat practisch elk beest op een goeden dag wakker kan worden in het besef, dat hij plotseling huisdier geworden is. Ons vee, onze doodgewone poes, onze trouwe hond, onze pauwen, kalkoenen, zwanen, kippen, eenden, ganzen, duiven, onze bijen en kanaries zijn dood onschuldige, echt tamme kameraden, wanneer men ze vergelijkt met de schuwe of ook gevaarlijke beesten, die men op een Oost-Afrikaansche boerderij aan kan Giraffen zien er in een dierentuin uit als voorwereldlijke beesten, die al lang uitgestorven moesten zijn. Kenners beweren, dat men ze in hun eigen omgeving moet gadeslaan om ze gewoon te vindendoch naar deze foto te oordeelen, blijken ze daar ook nog al onwennig rond te spoken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3