Rechts: Een klipdas (hoefdier ter grootte van een konijn met vijf teenen) is aanhalig als een hondje, als zijn meesteres hem opneemt. Uit een auto, waarmee men door deze streken toert, kan men het leven van vele wilde dieren gadeslaan. Vooral zebra's komen hier veel voor. treffen. Wat hier in Artis zit, loopt daar gemoedelijk rond en als het rechtvaardig in de wereld toeging, zouden onze lievelingen daarginds in een dierentuin ondergebracht moeten worden. De zaak zit echter zoo: in beschaafde landen zijn meestal alleen die dieren huisdieren geworden, welke tevens een zeker nut voor den eigenaar afwerpen. Daarentegen worden door sommige on beschaafde volken bijvoorbeeld kippen alleen voor de gezelligheid gehouden, zonder dat hun eieren of vleesch gegeten worden. Natuurvolken en ook in eenzame streken levende blanken houden dikwijls beesten voor hun plezier, zonder dat op practische voor- deelen gelet wordt en men meent dan ook, dat in den oertijd bij het temmen vaD wilde dieren tot huisdieren de wenschgezelschap te krijgen, de voornaamste drijfveer is geweest, terwijl men eerst later in deze beesten eigenschappen ontdekte, waarvan men nut kon hebben. Zoo is het dus niet zoo onverklaarbaar, dat de Oost-Afrikanen zich vreemde huisdieren hebben aangeschaft; het was de neiging tot gezelligheid, die hen daartoe bracht. Maar waarom een leeuw en een luipaard in den vreedzamen kring werden opgenomen, blijft dan altijd nog een raadsel, hetzij men aanneemt, dat in elk mensch ten slotte een circus-artist schuilt! In de buurt Van Durban zijn de apen zoo tam, dat ze op de auto's klimmen om versnaperingen te komen halen. Een moeder-muildier en een zebra-veulen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 4