BEDRIJVIGHEID IN HET WESTE AND roitJlvp, Het levert eenvroolijk gezicht, wanneer 's morgens de platte schuitjes den oogst van dien dag langs de tallooze Westlandsche vaartjes ter veiling voeren. Het Westland en de tuinbouw, zijn eenige bestaansbron sinds tientallen van jaren, hebben zware tijden achter den rug. De crisis had er aan tallooze vroeger welge stelde tuinders niet alleen hun welvaart ontnomen, maar hun moeizaam opgebouwde en door spaarzaamheid wel gefun deerde bedrijven, groot en klein, geheel uitgeteerd en hun den grondslag benomen. Vaste-lasten-commissies, regeerings- steun, heffingen van de consumenten konden maar aan wei nigen eenige werkelijke baat brengen, konden hoogstens den totalen ondergang een tijdlang vertragen, zoolang de moge- Langzamerhand raakt de veilingzaal gevuld met de voor binnenlandseh gebruik te veilen producten. lijkheid tot export niet weer open kwam. Want op dien export van hoeveelheden, vele malen grooter dan het eigen land kan opnemen, waren de bedrijven ingericht en met kost bare installaties van glasopstand en stookgelegenheid uit gerust. Wanneer de huidige wereldtoestand één goed ding heeft meegebracht, dan is het de volop herstelde handelsrelatie met Duitschland. En daarmede zijn, zooals het officieel orgaan van den Nederlandschen Tuindersbond verklaarde, loonende prijzen in 'n lieheerschte economie in principe feit geworden. Per kruiwagen verlaten de vei- lingkisten de exporteursloods.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 16