t HU dn ^andaandenpbeg! DE TERUGKOMST VAN OOM JURRIAAN Qïiïermcuuis <^jaaizgxk 'te- De snelle Werking bij Hoofdpijnen... Mijn man is helaas niet thuis! AAN ONZE ABONNÉ'S 22 STERK ELASTISCH KLEURECHT Let op het handelsmerk: liet schaakbord! Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping, overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid, aambeien met succes ge bruikt door U en Uw vrienden. Ook voor grondige darm en bloedzuivering geen beter middel dan: Dr. Schieffer's Stofwisselingzout Perflaconfl.1.05 Dubbel-fiaconfl.1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Dikwijls kan men eenvoudig op het ver dwijnen van den pijnlijken druk wachten. Wie veel door hoofdpijnen geplaagd wordt weet deze snelle w erking der Spalt-Tabletten te waardeeren. De werking van de Spalt- Tabletten berust o.a. daarop, dat zii ook de spastisehe oorzaken der pijnen bestrijden. L" doet er goed aan altijd een paar Spalt- Tabletten in het gemakkelijke platte doosje bij te hebben, zoodat I' elke opkomende pijn onmiddellijk kunt verdrijven. Prijs 10 stuks 10.50, 20 stuks 10.90. Verkrijgbaar in alle apotheken. Dr. H. Narming. Den Haag, Korte Poten 7a. Bouw nu aan Uw technische ontwikkeling met de degelijke schriftelijke lessen van: VAaat}boéleloo4 Vervolg van blz. 19 zenuwachtigheid, heel wild en onbe- heerscht, daar in het duister. Twaalf treden lang ging het goed, maar de dertiende werd hem noodlottig en hij daverde met zwaar geraas de resteeren- de drie af. Gelukkig voor hem stond ik juist in het centrum van de haan, die de wetten van de zwaartekracht hem dwongen te volgen ik werd door den doffen plof, waarmee hij tegen mij aan rolde, tegen den muur gegooid, maar hij brak door mijn tusschenkomst geen van zijn ledematen en er geschiedde hem niets ernstigere dan dat hij als een zak meel onder aan de trap terecht kwam. Toch konden we op dat moment niet voorzien, hoe noodlottig die val van de dertiende trede voor hem en voor ons allen zou worden. Er gleed een flauw lieht over het duistere tooneel van onze zwakte en een zachte vrouwenstem zei: „Maar Peter, ik ga me ongerust over je maken. Dat is nu al de tweede keer vandaag. Wat doe je eigenlijk?" „Ik houd me bezig met olifanten- dressuur," zei ik. „Als je je deur wat verder open doet, hebben we misschien genoeg licht om het stoffelijk overschot van den tweede hier ergens te vinden." Sonia Velmy opende haar deur wat verder en we vonden Dries al spoedig tegen den wand. Hij lag ernstig naar boven te kijken, maar toen hij nu onver wacht een vrouwelijk wezen op zich toe zag komen, kwam er een blik van schrik en afgrijzen in zijn oogen en stond hij met een verbazingwekkende snelheid op. „Heb je. heeft u iets gebroken?" vroeg zij. „Ja," stiet Dries uit. „Ja. Dag. en hij drong onstuimig naar voren om haar te ontkomen en zich van de vol gende trap af te werpen. „Wacht even, Dries!" riep ik. „Ik zal je bijlichten!" Dries bleef huiverend staan ergens in de duisternis boven den afgrond, terwijl ik de lantaren weer opzocht. „Wat is het voor een diersoort?" vroeg Sonia intusschen. „Nogal schich tig, geloof ik, hè?" „Als een wezel," beaamde ik, „maar overigens volkomen tam." „Willen jullie niet even binnenko men?" noodigde zij uit. Dan kan hij wat opknappen en jullie kunnen me een beetje gezelschap houden. Ik voelde me juist, nogal alleen vanavond." Ik zocht op den tast Dries weer op en vond hem bij de trapleuning, waar hij zich stijf tegenaan had gedrukt als om zich zoo klein mogelijk te maken. „Of we even binnenkomen, Dries," zei ik luid. „Ik. ik moet. ik zal. „Kom nu maar," moedigde ik aan. „Denk er om, je moet beleefd zijn." En aangezien Dries er van zijn prilste jeugd van doordrongen was, dat beleefdheid een der schoonste deugden en het elfde gebod is, volgde hij me, zij het dan ook schuw, bij Sonia naar binnen. Ik stelde hen aan elkaar voor. Dries stak zijn hand uit en trok die weer terug, voordat zij haar had kunnen vinden, zei met een prop in zijn keel „Aangenaam", en struikelde toen over de fruitmand. Het moet gezegd wor den. dat Sonia's interieur meer fraai dan practisch was en dat het van wei nig inzicht getuigde om 'n volle fruit mand om den hoek van de deur op den grond te zetten. In ieder geval gaf de drukke bezigheid van het zoeken en oprapen der vroolijk weggehobbelde appels en peren Dries ruimschoots tijd om over de eerste en ernstigste verle genheid heen te komen. Wordi vervolgd 9 Zooals onze lezers gezien zullen hebben, verschijnt ons bijblad „De Humorist thans in boekdruk, waardoor het mogelijk is den druk uit te voeren in een fleurig tweekleurenprocédé. In ons vorig nummer konden wij deze wijziging niet meer aankondigen wij stellen er echter prijs op te wijzen op het feit, dat onze humoristische bijlage in deze nieuwe uitvoering meer het kgrakter kreeg van een afzonderlijk bijblad, terwijl tevens het formaat werd vergroot. Het is ons gebleken, dat de aankomst van onze bladen bij den boekhandel en bij de agenten nog herhaaldelijk aan belangrijke vertraging onderhevig is. Wij sparen moeite noch kosten om de aflevering zoo snel mogelijk te doen plaatsvinden. Waar het blad, in verband met bovengenoemde moei lijkheden, later wordt besteld dan gewoonlijk, verzoeken wij den abonni's er rekening mede te willen houden, dat zoowel de bezorgers als wij alles doen om hen te gerieven. Wij zouden het dan ook zeer betreuren, indien de lezers, daar waar Panorama eens later wordt bezorgd dan voorheen, hierin een reden vinden om- voor het abonnement te bedanken, te meer waar mag worden aangenomen, dat binnenkort, dit euvel geheel verholpen zal zijn. DE Dl EEC TIE PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. - i 1.6214 per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post I 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Kolon èu 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 1386S. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT. Blltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. •s-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Statlonsstr. 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124691. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. -- De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22