TENNISKLEEDING moet wit T 30 Al worden de ballen dan ook schaarsoh een ongemak, dat zeker van invloed zal blijken te zijn op het spelpeil de animo blijkt er tooh geenszins on der te lijden en de tennisbanen zijn bevolkter dan ooit. Tennissen is voor gezonde lichaamsontwikkeling een uitne mende sport, maar het dient in de geschikte kleeding beoefend te worden. Wit en nog eens wit Het kostuum behoeft niet kost baar te zijn, integendeel, gewoon katoen of half linnen doen het nog het beste, ook vooral omdat ze zoo uitstekend gebleekt kunnen worden. Verder moet het model niet alleen alle vereischte bewegings vrijheid garandeeren, maar bovendien ook gemakkelijk te strijken zijn. Men behoort steeds smetteloos op de baan te verschijnen, dus dient men niet tegen extra-wasschen op te zien. Speelt men in blouse en rok, dan moet men zorgen dat de blouse zóó lang is, dat ze niet telkens uit den rok kruipt. De rokken zijn meestal geplooid, maar ook het korte, kwieke klokrokje doet het uitstekend. Daar tennis- jurken altijd wat korter zijn dan andere japonnetjes, schaft men een aparte onderjurk aan, die bovendien wit moet zijn. Na het spel dreigt gevaar voor afkoeling, vandaar dat een kleurig gebreid jasje of swaeter uitstekende diensten kan bewijzen. Een sportief manteltje van wollen stof in wit, rood of marine doet het ook alleraardigst op een witte jurk. Helaas is het een feit, dat er veel te weinig zorg aan het schoeisel besteed wordt. Het aanzien van het spel vereischt niet alleen goed passende schoenen, die het zoo gewichtige „voetenwerk" in geen enkel opzicht belemmeren, maar ook smetteloos wit voetbekleedsel, zoo dat men niet moet opzien tegen eens een keertje extra wit-maken. Daar fladderende haren een onaangenamen indruk maken, neme men zijn toevlucht tot zoo'n gezellig modern net of kleurigen bandeau. Witte wollen sokjes staan het aardigste, maar leveren nog al eens moeilijkheden op bij het wasschen. Als men het water ook maar iets te warm neemt, wor den het niet alleen lilliput ters, maar krijgen ze ook een leelijke, gele kleur. Om de oogen te bescher men tegen lastige zonne stralen kan men zoowel een zonneklep als een on- breekbaren, speoiaal voor wintersport en tennis in den handel gebrachten zonnebril aanschaffen. Zoolang als 't nog moge lijk is drage men dus witte tenniskleeding en mocht 't wasschen onverhoopt te groote moeilijkheden ople veren, dan is 't nog tijd ge noeg om overstag te gaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30