DE MIDDELBURGSCHE MARKT HERLEEFT De boter- en eiermarkt xcordt ge houden in de graanbeurs, aan het hooi deinde van den Dam. die in tart gebleven is. Zoo herstellen zich de Middelburgsche handel en hei Walehersche leven. RLMiddelburg bezat een schat van monumenten als herinnering aan zijn rijk en grootsch verleden. En gelukkig heeft de verwoede strijd om den Zeeuwschen bodem, die hier tot het laatste toe ge woed heeft, menige daarvan, zij het soms gedeel telijk, nog gespaard. Maar wat niet alleen een herinnering aan het verleden was gebleven, wat nog altijd volop levende en schilderachtige werkelijkheid mocht heeten, dat was de Mid- delburgsche markt. Een dag van gezelligheid en winstgevende drukte voor de Middelburgers, van handel, huiselijke aankoopen en van eiland- nieuwtjes voor de Walehersche boeren en boerinnen was de Don derdag. En een bron van genot voor de vele honderdduizenden be zoekers uit alle deelen van het land en zelfs voor drommen bui- tenlandsche toeristen. De Middel- burgsche markt was een der groot ste attracties van heel Nederlands vreemdelingenverkeer. Het Middelburgsche Marktplein is er niet meer. Maar het zal herleven. Nog bleef de rijke Gothische gevel van het prachtige stadhuis gespaard. En het zal een entourage krijgen, waardiger dan de laatste eeuwen er van gemaakt hadden. Maar intusschen gaan het Walehersche en Middelburgsche leven hun gang, ook zonder den toevloed van de buiten- landsohe toeristen. En Middelburgsche markt wordt nu gehouden op den nog ongeschonden gebleven Dam, die daarvoor even ruime en bovendien be lommerde gelegenheid biedt. Middelburg heeft in zijn geschiedenis voor meer heete vuren gestaan: ook nu geeft het den moed en de hoop op een betere toekomst niet prijs. De Middelburgsche Dam levert een waarlijk feestelijk gezichtwanneer er nu de wekelijksche marktdag ge houden wordt. Midden tusschen het marktgewoel prijkt het mooie Middelburgsche monument voor H. M. koningin Emma. En niemand, die beweren kan, dat de Middelburgsche markt er minder druk op geworden is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 9