REDDENDE COUPONNETJES - Werkelijk, die voorioopige toewijzing van textiel - goederen ziet er nog niet zoo kwaad uit, al thans niet voor zoover het de aanvulling van onze garderobe betreft. Dat het met kousen zuinigjes-aan wordt, is vooral een strop voor de pechvogels, die vaak reeds de eerste dagen, dat zij een nieuw paar dragen, last van ladderen hebben. Een paar gummi hieltjes en wat kousenspaarders kunnen wonderen doen ter voorkoming van slijtage van den voet. Op het punt van ladders kweeken kunnen we ons best bezuinigen. Zij zijn toch meestal het gevolg van slordig dragen, zooals met de beenen onder den rand van een stoel kruipen, waar door het weefsel blijft haken, of de kous veel te strak optrektdegenen, die zich daarin niet kunnen verbeteren, doen verstandig met zich vanaf heden tot sterker exemplaren te bepalen. Stellen we voorop, dat degenen, die nog niet be hoeven te bezuinigen, bij voorkeur gebruik dienen te maken van de geboden gelegenheid om haar garderobe uit te breiden, dan zal de be paling, dat coupons beneden één meter vijf entwintig vrij verkocht mogen worden, uitkomst brengen aan de velen, die aan alle kanten moeten bezuinigen, maar tooh van variatie houden. Voor hen bieden die één meter vijfentwintig vele mogelijkhe den, vooral als het stoffen jurken of mantels geldt. Een jas van enkele jaren terug gaat er heel anders uitzien met een royale kopmouw en een paar flinke vierkante zakken van een andere, natuurlijk uiterst zorgvuldig gekozen stof. Een oud mantel pakje met nauw rokje wordt weer best te dragen, als er niet alleen in het rokje een paar klokbaantjes gezet worden, maar ook het manteltje met dezelfde ruit ge garneerd wordt. En dan kan een streep, die over schouder en mouw loopt, won deren doen. De schouder lijkt er wat vier- kanter door, terwijl ook de glim mende elleboog bedekt wordt. Zijn de knoopsgaten versleten, dan bedekt men ook deze schande met een reep van de ooupon. En zoo zijn er talrijke manieren om, met behulp van een kleinen lap nieuwe stof, van oud nieuw te maken. Daar heeft men het glimmende fietsrokje, waarvan de voorbaan wat gevlekt is. Stel dat het licht grijs is. Een donkerblauwe lap van ongeveer tachtig centimeter lengte biedt de mogelijkheid, om er een donkere vóór- en achterbaan in te zetten. Zoo kunnen twee kleine couponnetjes, die wegens hun „on bruikbaarheid" over het algemeen voor een appel en een ei gaan, ook zoo alleraardigst tot één blouse verwerkt worden. Als we een oogen- blik bij onze plaatjes stilstaan, merken we op, dat de eerste japon weer geheel vernieuwd kan worden met een lapje zijde van tachtig centimeter lengteals men het heel royaal wil doen, neemt men voor het vest nog een vijftig centimeter apart, zoodat er wat meer ruimte voor het rokgedeelte overblijft. Het satijnen vestje van de tweede afbeelding, dat het zoo aardig doet op gebloemde zijdjes waarvan bijvoorbeeld de taille niet op de juiste hoogte zit of op eenigerlei wijze beschadigd is, zooals een slijtage onder den arm kan ook gemakkelijk uit de toegestane afmeting gemaakt worden. Ten slotte de overgooier, die werkelijk niet altijd een dergelijk dirnd'l-effect hoeft te hebben. Het nieuwe bloesje hoeft slechts een centimeter of twintig lang te zijn, omdat men het onzichtbare ge deelte kan nemen van een of ander lapje uit de lappenkist. Wat goede smaak en overleg en er vallen wonderen te doen met een coupon, die in vele gevallen zelfs ver onder de toegestane maat mag blijven!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30