Jri Maar ook heele stadstuinen zijn er in kweekerijen om geschapen. Maar anders werd het, nu door den oorlog plotse ling een hausse in tuin- bouwgrond ontstond. In 'n paar dagen tijds stroom den van alle kanten de lief hebbers toe om een lapje van het terrein te bemach tigen, nu de bouwplannen toch, naar 't zich liet aan zien, wel weer geruimen tijd op zich zouden laten wachten. Ieder paalde het stuk, dat hij meende te kunnen gebruiken, af en voorzag het van zijn naam k an roode kool wordt er Hen heel vindingrijke heeft zelfs in zijn tuintje ook veel werk gemaakt. water aangeboord: die zal geen zorg hebben over de besproeiing. tuinbouw-onderneminkjes en een groepje volks tuintjes op gevestigd, die er nog maar zoolang het leven rekten, maar het overgroote gedeelte lag braak, ook al omdat dit geen bepaald overvloe- digen oogst beloofde. de inspecteur der Domeinen gaf zijn sanctie en zorgde voor een administratieve regeling; en de volkstuin - ders togen aan het werk. En zoo groeide er het oor spronkelijke aantal tuintjes van zeventig tot het drievoudige. Daar wordt nu dag aan dag gewerkt om nog een oogst te telen, die een kwaden winter verzachten moet. En al beloven de zandgrond en het water gebrek allesbehalve gou den bergen 7— het en thousiasme van de tuinders verdient, dat het weer zoo ver zal meewerken, dat er ten minste een beschei den deeltje van den oogst gelukt. Maar nog liever was het ons, wanneer de omstan digheden zich zóó ontwik kelden, dat al het werk en al de zorg slechts overbo dig zouden mogen heeten! Het planten, dat is nog gezellig werk maar dat spitt en En van zoo'n stadstuintje is ten m inste het voordeel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 5