Vlio I \n iedere kkM- PBMA AMHËH Mijn man is helaas niet thuis! Dr. Schieffer's Stof wissel ingzout Dat is ze! Voigtlander Kleinbeeldfilm yvUftf&tüïïr 24*36 ff JC ...aan tie slag;! 19 Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping, overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid, aambeien met succes ge bruikt door U en Uw vrienden. Ook voor grondige darm en bloedzuivering geen beter middel dan: Perflaconfl.1.05 Dubbel-flaconfl.1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Dat is de V i t o, een verbazend hondige Kleinbeeld-camera met de beroemde Voigtlander Skopar 1:3.5 in Compur tot 1 300 seconde. Ze past in Uw zak of handtaschje en is voorzien van ,,alle gemakken", zooals telwerk, automatische rem tegen dubbel of blind belichten, uiterst vernuftige ontspanner, voor gebouwde geelfilter, optische zoe ker, dieptescherpte-aanwijzer, snap shot-instelling, etc. etc. En U kunt te allen tijde gedeeltelijk belichte kleurenfilm uitwisselen te gen zwart-wit of omgekeerd U moet deze camera beslist eens bij Uw fotohandelaar bekijken. Van zelfsprekend is de die practisch zonder korrel is, de film voor deze kleinbeeld-camera. Voor grootere formaten Voigtlander Pan- of Orthofilm. „Ziezoo," zei ik, en ik klopte mijn handen af alsof ze vuil geworden waren. „Is er. is er. stotterde Dries, die hinkend en hijgend achter mij aan kwam, „is er iets. gebeurd 1" „Neen hoor, beste jongen," troostte ik bitter. „Waarom. ik begrijp het niet, Peter. „Je had op dit moment mede-eigenaar kunnen zijn van een van de mooiste oude schilderijen die ik ooit gezien heb," legde ik uit, „als je het niet noodig had gevonden dien ouden sjacheraar aan zijn neus te hangen, dat het meer waard kon zijn dan een paar tientjes. „Maar ik zei toch alleen maar. „Dat er honderden mee te verdienen waren en meer zei je niet. Héél verstan dig van je, hoor, Driesje. Ik kan het dien man heelemaal niet kwalijk nemen, dat hij ook wel een aandeel in al die honderden wilde hebben." „O," zei Dries. We liepen een kwar tier zwijgend verder; het duurde tot we op het Rokin waren, voordat hij begon te begrijpen waar de kneep zat. „Je had me moeten waarschuwen, Peter," sprak hij toen bedeesd. „O ja? Ik vertrouwde er op, dat je zelf hersens had. En als je nu naar huis wilt, kun je hier beter linksaf slaan." „Ik loop wel zoover met je mee." Ik schepte weinig behagen meer in zijn gezelschap en bleef den geheelen verderen weg zwijgen. Dries verzekerde mij na eenige oogenblikken, dat het hem speet: even later deelde hij mij mede, dat het mooi weer was en daarna begon hij op huilerig-opgewekten toon te praten over z'n Engelsche lessen. Hij begon zelfs nog te spreken over 't voor jaar, dat zoo erg in de lucht gezeten was maar met dat alles kon hij me niet verleiden, het woord nog tot hem te richten en toen wij ten slotte weer op de Prinsengracht uitkwamen, was het vuur van zijn conversatie door gebrek aan brandstof eindelijk gedoofd. „Ga je nu naar huist" vroeg ik scherp. „Nee eh.ja, straks. „Misschien is je moeder hier nog, dan zal ze ons samen zien." „Ja." „Bonjour." „Zeg.... eh.... Peter.... kunnen we niet iets afspreken t" „Wat wilde je afspreken!" „Kan ik nog eens op 'n avond bij je aanloopent" „Dat zal mama niet goedvinden." We stonden nu voor het huis en Dries keek naar boven; toen ik den blik van zijn starende oogen volgde, zag ik, dat zij op de derde verdieping gevestigd waren. Daar stond een raam open; er kwam een vrouwenhand even langs het gordijn. Dries' mondhoeken wipten on rustig op en neer, er kwam 'n vreemde glans in zijn oogen. Nog eens verscheen, daar heel hoog, die kleine hand, en nu zuchtte Dries. Ik wist toevallig, dat het de hand van de oude juffrouw Spijker was, de werkster, en ik wist ook, dat juffrouw Spijker er zelden toe over ging haar handen met water en zeep te reinigen. Maar Dries wist niets van dit alles, hij kon slechts vermoeden van wie die hand was en daarom zuchtte hij. Voor zoover de trage gang van zijn lichtrood bloed hem dat toe stond, was hij in vervoering en beleefde hij een schoon moment juffrouw Spijker zou er schande van gesproken hebben als zij geweten had, hoe er, daar ver beneden, een jongeman naar haar hand stond te kijken. Voor mij helderde het wel iets opik begreep nu, bijvoorbeeld, waarom Dries met alle geweld met mij mee had gewild en waarom hij zoo graag iets met mij wilde afspreken. Ondanks de bittere teleur stelling, die hij me pas bezorgd had, moest ik glimlachen. Het was lente en vaak is dat een zonderlinge tijd maar dat alles nam niet weg, dat ik genoeg had van Dries, nog eens „Bonjour" wenschte en naar binnen ging. Daar binnen botste ik direct al tegen mijnheer Hanger aan. Mijnheer Hanger zag er uit alsof zijn hart nu eindelijk werkelijk op het punt stond, zijn eeuwige bedreiging uit te voeren en te breken en hij had een bezem in zijn hand. „Bent u daar weert" vroeg hij, op 'n toon, die te kennen gaf dat mijn ver schijning er nog maar aan ontbrak om zijn ondergang te voltooien. Ja, knikte ik. „Ik wilde gelijk even met u afrekenen." „Wilt u mijn magazijn eens zien?" noodigde hij uit. „Dank u. U krijgt vijftien gulden van me." „Uw familie is weer vertrokken," deelde hij mede. „Mijn magazijn is ont redderd. Ontrédderd, mijnheer Kandel. Ze hebben er op toeters geblazen." „En is toen alles ingestort!" vroeg ik verbaasd, want ik begreep niet, dat toeteren ontreddering ten gevolge kan hebben. „Ze hebben snorren voorgedaan en met confetti gegooid, mijnheer Kandel. En wie moet dat opruimen!" „U, mijnheer Hanger. Hebt u de kwitantie!" Hij diepte zuchtend de kwitantie op en ging intusschen voort„Ik moet het opruimen - confetti, mijnheer Kandel. Maar als ik naga, dat u die menschen hierheen hebt gestuurd. „Ik vraag géén commissie," zei ik, toen ik zag dat hij een beweging maakte om me den bezem toe te steken en ik haastte me de trap op, want ik had beslist geen zin om oom Karel's confetti op te vegen. Maar eenmaal boven gekomen, was het met mijn moed gedaan. Ik liet mij in mijn stoel zinken, naast het zak doekje van nicht Henrietta, en staarde droefgeestig naar buiten. Het was mij dezen ochtend gedurende één minuut vergund geweest, een fortuin in mijn handen te houden, maar mijn goede achterneef, Dries Putter, had het noodig geoordeeld, het mij weer uit de handen te slaan in plaats van, zooals zijn taak was, mij door een paar tientjes het bezit er van te verzekeren. Het was nog niet zoozeer de zakelijke tegenvaller, die mij nu droefgeestig stemde. Ik was geen echte geldwolfin mijn hart kon geld me weinig of niets schelen en zakelijke tegenvallers hadden weinig vat op mij. Maar het beroerde is, dat geld de sleutel is totbijna alles. Het werd nu voorjaar. April was het. Vervolg op blz. 22 Imp. Fa. J. P. Vos, Bazarstraat 1 5, Den Haag (vroeger Nieuwe Haven 92, Rotterdam). PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62*4 per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142760. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. s-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. i om Uw technische ontwikkeling uit te breiden. Studeer techniek thuis met de dege lijke schriftelijke les sen van: Directie Rotshuizen en I' Wind 200 leervakken 120 bevoegde leraren, 5000 cursisten Vraag kosteloos prospectus lJ tint hebben, ot:i q ,/ijn Dt Snede, 71' OQk Tana br«n^ \ds welk materiaal oo onderhouds élk schoentje h l kleur. Vraagt Ij middel en inde ju» ^et passende schoenleverancie deV. r Lj S^fT^idevolle schoentjes- NEDERLANDSCH FABRIKAAT Uitsluitend verkrijgbaar bij de schoenbranche.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19