STRANDVREUGDE 1 m ■Bvl- HHS8 jtoJ Het is zeer waarschijnlijk, dat de onmogelijk heid om thans op reis te gaan, velen, die in geen jaren aan het strand kwamen, ertoe zal brengen om ditmaal toch eens verpoozing aan zee te zoeken. Een vacantie aan het strand, maar dan in de juiste uitrusting. Het badcostuum voor een duik in de golven, maar voor het geval men nog wat wil „zonnen" ook de daarvoor geschikte kleedij. De tijd, dat men dacht, dat het bijzonder aantrekkelijk was om zoo weinig mogelijk te dragen, ligt gelukkig verre achter ons en men kan zonne- pakjes te kust en te keur vinden, die aan de eischen der welvoeglijkheid voldoen. Om te beginnen met het badpak, zoo overheerscht effen wollen tricot en zien we nog maar sporadisch bloe men- en andere motieven. Strepen zijn modern. Uitmun tend van pasvorm, maar helaas duur, zijn de oostuums van lastex. Veel minder aan te be velen zijn de linnen en cretonnen pak jes, die opzij op lastexdraden zijn ingehaald. De mees te pakken vertoo- nen den bustenvorm en het kost bovendien weinig moeite om een model, dat van voren voldoende hoog is, te vinden. Van den anderen kant moet men ook weer niet uit het oog verliezen, dat een badpak, dat bedoeld is om in het water te worden gedragen, niet aan de eischen hoeft te voldoen, die we bijvoorbeeld met recht stellen aan de pakjes voor het zonnebad, waarin we ons op 't strand vertoonen. De meest gezochte kleuren voor bad pakken zijn naast marineblauw, dat favoriet blijft, lichtblauw, geel en bordeaux. Voor het zonnebad heeft men alleraardigste pakjes met een kort, wijd rokje. Voor koelere dagen worden lange pantalons van tricot, flanel of een tailleurstof gebracht, waarop dan een wollen trui of vest of een zijden of linnen blouse gedragen wordt. De meeste badmantels zijn sterk getailleerd en lang. Toch zijn er ook wel korte, kwieke, aangesloten jasjes. Cretonne is vaak gevoerd met frotté, terwijl de echt ouderwetsche jas van badhanddoekenstof ook nog gaat. De mantels van chenille, die vorig jaar nog erg duur waren, vallen dit seizoen onder het bereik van breeder volkslagen. Wat betreft de schoentjes van linnen of raffia, zoo vallen deze evenmin als andere badgoederen onder de distributie. De beperking ten aanzien van badmantels, waarvan men er slechts één per zes maanden mag aansohaffen, zal wel voor niemand bezwaren opleveren. Grappig zijn de groote hoeden van Italiaansoh stroo, die soms een uitzonderlijk smal en hoog bolletje vertoonen. Ook bandeaux en kleurige netten worden veel gedragen. De badtasschen van gegummeerd linnen vinden een geduchten concurrent in die van ge lakt doek in zwart, wit, rood en helblauw. Wit met zwart is een geliefde combinatie. Sommige tassohen zijn voorzien van een toiletgarnituur. Wat al even practisch is als een goed ingerichte pick-nick-tasch of -koffertje, waarin ook dranken meegevoerd kun nen worden. Een groote extra-belasting op het strandleven wordt op die manier voorkomen, hoe wel men van den anderen kant, indien mogelijk, toch ook het devies „Leven en laten leven" in eere moet houden. Wat ook al weer geldt voor de ver schillende andere attributen als matrasjes, parasols, kettingen en armbanden, die al zoo lang vergeefs op koopsters wachten in toch al zoo zwaar gedupeerde luxe-bedrijven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30