TROUWEN PER TRAM De huwelijkstram. Beste Rie, 't Was precies zooals je drie dagen voor ons trouwen schreef: vreeselijk jam mer dat je er niet bij kon zijn. Je hebt echt heel wat gemist, kind! Nu ja, natuur lijk niet, omdat je niet hebt gezien hoe ik als bedeesde bruid de trouwzaal binnen stapte zoo verwaand ben ik niet maar omdat we het op zoo'n leuke manier gedaan hebben. Er is tegenwoordig geen auto te krijgen, dat zullen zelfs jullie op je gezellige maar o zoo kleine en af gelegen dorpje wel weten, en een fietsend bruidspaar is een heel aardig gezicht, maar ik voelde er zelf weinig voor; ik ging in het wit, zooals je weet, en ik zou niet weten, wat ik op de fiets met een sluier moet aanvangen misschien eventjes op den bagagedrager binden? en wie weet zou een verkeersagent niet een grapje uithalen en het stopbord omdraaien, als ikover de streep was en Jan juist ervóór.' Dan konden we elkaar uit de verte toewuiven! Ik hóór al wat het publiek zou zeggen, want Amster dammers honden wel van zoo'n geb betje en hebben dan dadelijk een massa toepasselijke geintjes bij de hand heel leuk, behalve als 't over je zelf gaat. Wandelen was natuurlijk uitgesloten, want je weet, dat het ruim drie kwartier is van ons naar het stadhuis, en aangezien we hier nooit weten, wat het weer het volgende uur doen zal, vonden we dat een beetje riskant; verbeeld je, De tram is gebonden aan de rails, zoodat de wagen niet bij het bruidspaar komt, maar het bruidspaar naar de tram moet gaan. De tram, heeft geen apart bruidsrijtuig, alle gasten vinden plaats bij het bruids paar in den feestelijk versierden wagen. De bruidsstoet bij den modernen bruidscoupé.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 12