G h it M X Op aew Dam wordt uitgestapt, vanwaar de korte wandeling naar het stadhuis op den Oude Zijds Voorburgwal wordt ondernomen. eigen huisje; er werd gepoetst en gewreven, dat er niet zóó'n klein vlekje op het nikkel en de ruiten bleef, en een chef inspecteerde den wagen voor en na. 't Ging ook heelemaal niet ambtenarig-stijfde wagen was ver sierd met slingers van levende bloemen, de trammenschen keken of 't hun eigen trouwdag was; de chef wachtte bij het achterbalkon als een ceremoniemeester en de conducteur stond klaar bij de schakelkast, in een keurige uniform, een mooie plooi in zijn pantalonik vond het wel een knappen jongen, maar dat heb ik niet tegen Jan gezegd. En 'n belangstelling! De buren uit het raam of op straat en bij iedere halte. Alle menschen kijken, zoo gauw zij de bloemenslingers zagenaf en toe kwamen we een bruidspaar tegen in de binnenstad, dat wandelend het huwelijk inging, en dan was het een gewuif, of we oude kennissen en de beste vrienden waren. Op het Rokin bij den Dam stapten we uit; de verkeersagent was een lieverd en zette zijn bord netjes op „Stop", zoodat we rustig konden uitstappen en een mooien stoet konden vormen, en toen in optocht door de Damstraat naar het stadhuis. Na het trouwen stond de tram klaar op een zijspoor bij de Warmoesstraatweer een massa volk natuurlijk, de chef en de conducteur feliciteerden ons, er werden foto's genomen, de zon kwam door enfin, kind, het was echt feestelijk, en ik vond het veel en veel leuker dan met taxi's of rijtuigen. Rio-Rita, laat eens wat van je hooren en kom zoo gauw je kimt mijn huisje bewonderen. En als je trouwt laat het dan in Amsterdam gebeuren en doe het per tram. Alle goeds en heel veel groeten van je Leni. Va de plechtigheid, behooren de trammenschen tot de eersten, die het jonge paar gehikwensehen. Het jonge echtpaar keert van het stad huis naar zijn eigen extra-tram terug. dat je onderweg zoo'n gezellige zomersche stortbui krijgt we zouden als een stelletje platgeregende poedels in de trouwzaal komen, met een standje van den bode vanwege lekkende parapluies en zoo! Maar Jan heeft een prachtige oplossing gevonden. De tramJe kunt in Amsterdam op je trouwdag een tram huren, heelemaal alleen voor je zelf. 't Gaat wat fijn, en 't is weer eens wat anders. Je moet wel zorgen, dat je precies op tijd bent, waijt de bruids tram kan natuurlijk geen half uur wachten en de rest van het tramverkeer in de war sturen. Dus precies andersom dan vroeger; toen moest je afwach ten of de taxi's op tijd waren, en nu moet je zorgen, dat je op de minuut af bij de tramhalte bent. Een vriend van Jan ging van te voren eens kijken naar ons wagentje in de remise we wonen er dichtbjj en hjj vertelde ons later, dat 't een plezier om te zien was, zooals de tram werd opgepoetst. Ze waren met wrijfdoeken in de weer, of een pasge trouwd vrouwtje voor 't eerst stof afnam in haar II 15

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13