KALOMRMA 0D\1 plekje oudcc dan uw cjebo&ttelewLjï Niets is eenvoudiger M 19 Hansje, de kleinste, kwam iri een groen Tyroler pak en met een vuur- rooden blos naar voren. Hij was mis schien vier jaar. Hij begreep er niets van. Hij was liever thuis blijven spelen. Maar Hansje was een gehoorzaam kind, en hij zei met een hoog, ijl stemmetje: „Lieve oome Jurriaan. Nu wij hier zoo voor u staan. Zeggen wij met onze bloemenmand Hansje zweeg en werd nog rooder. „Snoezig," siste de secretaresse va,n de Algemeene Vereeniging voor Vrou- weuzorg. „Snoezig," snikte Henriëtta, die door den chef weer zooveel mogelijk op eigen beenen was gezet. „Welkom," souffleerde tante Amelia. „Zeggen wij met onze bloemenmand. Welkom in ons Nederland," roffelde Hansje, strak naar den grond kijkend. „Zonnebloemen mogen kwijnen. Maar de zon zal blijven schijnen. Immer op uw lever-pad...." „0, wat snoezig," huilde de hospita van neef Johan, die naast mij stond, maar Hansje was weer in de war. „Je kent het nog niet goed," zei oom Jurriaan. „Wij alle zeven!" riep tante Amelia „Immer op uw lever-pad. Wij alle zeven wenschen dat. Lieve oom vergeet mij niet. Is de wensch van Hansje, Ansje, Jansje, Koosje, Toosje, Roosje en van Piet." „Schattig," zei nu zelfs Betsy Putter aangedaan en Hansje's succes was on verdeeld. Ik zag vrouwen weenen en mannen hun tranen wegslikken, alleen oom Jurriaan keek nog precies eender, even koud en onbewogen. Zelfs toen we gingen applaudisseeren en hoera roepen voor Hansje en oom Jurriaan bewoog er geen trek van zijn gezicht. „Goed, goed," zei hij eindelijk, toen er in zoo verre stilte was dat hij weer iets zeggen kon. „Wie heeft de volgende beurt 1" Dat was, volgens het programma, dat Betsy, Henriëtta en tante Amelia hadden opgésteld, eigenlijk neef Johan, want neef Johan was zoo'n prettig- zakelijk mensch, die zeker vat op oom Jurriaan's Amerikaansch gemoed zou hebben; maar neef Johan's gebrek was, dat zijn zelfbewustzijn hem een zekere traagheid verleende. Voordat hij zijn jas rechtgetrokken, zijn manchetten uit zijn jasmouwen gehaald, en zijn keel door schrapen in conditie had gebracht, begon er al ergens anders een stem te galmen. Dat was de stem van den voor zitter van de Algemeene Vereeniging voor Ziekenzorg, die ons er onverwacht op wees, dat het een voorrecht voor ons was om niet bedlegerig te zijn en dat oom Jurriaan zooveel voor zieken deed; en voordat hij daar half mee klaar was, zei de voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Kleuterzorg al, dat we. van geluk mochten spreken dat we geen kleuters waren en dat oom Jurriaan veel voor kleuters deed, en toen viel er weer een ander in de rede om op te merken, dat we blij mochten zijn, dat we geen trekhonden waren, en dat oom Jurriaan veel voor trekhonden deed, en juist toen een forsche dame zich gereed maakte om ons te verzekeren, dat wij het op prijs moesten stellen, dat wij geen vrouwen waren, verscheen de stationschef weer ten tooneele met een politieagent, dien hij van het Stations plein had gehaald. „Nu gaat het niet langer, nu kan het niet langer," zei hij streng. „Die trein moet weg-gerangeerd worden. „Maar chéf," zei Betsy Putter. „Dit is Jurriaan Kandel." „Dat kan wel zijn," zei de chef. „Maar binnen de twee minuten moeten jullie weg zijn." „Waar zijn mijn koffers, chef?" vroeg Jurriaan Kandel. „Welke koffers?" „Ik had achttien koffers in dezen trein." „Die zijn al lang uitgeladen, mijn heer." Er ging een huivering door ons heen, door de heele menigte. Achttien koffers waren genoeg om aan den laatsten twij fel omtrent oom Jurriaan een einde te maken. Maar ook de agent aarzelde niet. „U moet er uitkomen, mijnheer," zei hij. „Graag,"-zei Jurriaan Kandel. „Als je maar ruimte voor me maakt." De agent vocht zich, door de veront waardigd mompelende massa, een weg naar voren en begon daar tegen nicht Henriëtta aan te duwen om ruimte te krijgen. Dit moest wel een gedenkwaar dige dag voor haar zijn, want na' oom Jurriaan, Solomon en den chef was dit nu al de vierde man, die tot handtaste lijkheden overging. Zij riep eenige on verstaanbare dingen, maar nam in de vaart, waarmee zij terugweek, een flink aantal voorzitters mee. Solomon maakte zich verdienstelijk door tegen Dries aan te duwen en zoo kwam er voor oom Jurriaan ruimte om op het perron te stappen. Van dat oogenblik af was hij geheel uit mijn gezichtskring verdwenen. Er ging eerst een verontwaardigd ge mompel opHenriëtta zei iets van schande en Betsy trachtte een woorden wisseling met den zwarten Solomon te beginnen maar oogenblikkelijk daarna viel er een diepe stilte, want in den vrijgekomen ingang van den Pullman- wagon verscheen nu onverwacht nóg iemand. Dat was 'n wezen, dat blijkens den rok, dien zij droeg, tot het vrouwe lijk geslacht gerekend moest worden, maar daar overigens in niets aan her innerde. Zij droeg geen hoed, een schrijf machine in de hand en een hoornen bril op haar neus; zij was, zonder twijfel, de secretaresse van oom Jurriaan uit Amerika. En aan een touw sleepte ze iets mee, dat wellicht nog het meest bezienswaardige en het meest merk waardige was van alles wat wij heden te zien en te merken hadden gekregeneen hond, een welgedane, slaperige schoot hond. Ik trok mijn wenkbrauwen op; tot nu toe had ik Tootoo voor den meest welgedanen en slaperigen aller schoot honden aangezien, maar dit waggelende creatuur ontnam me die illusie, want het overtrof zijn soortgenoot in ieder opzicht. Het was een indrukwekkende schoothond, en ook de secretaresse was indrukwekkend na Solomon en de achttien koffers waren zij volkomen vol doende om oom Jurriaan's reputatie voorgoed te bevestigen en hun ver schijning smoorde ieder gemompel in de kiem. Vervolg op blz. 22 PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. I 1.62per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 58. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 12469D. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. I, I V S I V C CREAM Doozen: F. .75 en Potten: F. 2. ACTIVE CREAM Tuben: F. —.50 en F. 1. - Potten: F. 2. N K I TOXIC Flacons: F. 1.35 e n F. 2. FIXISHIXC CREAM Tuben: F. .50 en F. 1.— Potten: F. 2. KEI .VIKtWE VEi SAAB IIEIWE NCHtt.V'HElS COUPON: S-v.p. uitknippen en zenden aan de firma E.M. Schlösser. Postbus C.370, Amsterdam, Htxifdapentschap der Firma F. Wolff Sobn, Karlsruhe. Gelieve mij prat is een proefpakket en boekje Kaloderma-Schoozv- hcidspreparaten te zenden. Ingesloten vindt U 35 cents in postzegels voor porto en verpakkingskosten. S.V. P. DL 1 DEL1J K SCHRIJVEN W 12039 Heeft een onjuiste of onvoldoende huidverzorging Uw huid op deze plaats slap en rimpelig laten worden? Nog is het tijd om in te grijpen! Het ont breken van een doeltreffende reiniging van de huidporiën en onvoldoende voeding van het huidweefsel hebben een verslapping van de huid ten ge volge gehad. Voorkomt te juister tijd dit gevreesde verschijnsel door toe passing van een rationeele huidverzorging, die de natuurlijke functies van de huid ondersteunt en completeert. De Kaloderma-Schoonheidsprepa raten zijn samengesteld op basis van de laatste biologisch-cosmetische onder zoekingen. Na een kortstondig gebruik zult U constateeren, dat zij Uw huid weer elastisch, soepel en frisch maken. Als U iets naders over de verbluffende werking van deze nieuwe preparaten wilt weten, vult U dan onderstaande coupon even in. U krijgt dan kosteloos een proefpakket toegezonden en bo vendien ons boekje „Kaloderma-Schoonheidspreparaten", waarin alles staat, wat de dames van de hedendaagsche huidverzorging moeten weten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19